youtube

kymophobia
normalde sırf arka planında çalışan inceleme özelliği ile kullanıcı alışkanlıklarını reklam şirketlerine satarak milyar dolaqrlar kazanan bir sistem olarak, inatla premium satmaya çalışıp sırf premium almak istemediği için insanlara reklam izletip o reklamlar üzerinden para kazanan video barındırma sitesi.
sahibi olan google bile kendisi hakkında "gains much more than anticipated" demiştir ama doymuyor, doyurulamıyor...

youtube

saprofit89
video yükleyip, izleyebildiğimiz sosyal paylaşım platformu, şarkı listeleri oluşturmak ve kanalları takip edebilmek için bir google hesabına ihtiyaç duyuyor, en sinir özelliği reklamları tabii premium alıp reklamlardan kurtulabilirsiniz...

pure tuber

saprofit89
(bkz:youtube) çakması uygulama, youtube altyapısını kullanıyor, beğenip yorum yapabiliyorsunuz, takip ettiğiniz kanalları görebiliyorsunuz, en güzel özelliği reklam olmaması ve uygulama arka planda çalışabiliyor.
android ve ios (play store ve app store) destekliyor, kullanın kullandırın ücretsiz...

bıkana kadar aynı şarkıyı dinlemek

saprofit89
yeni keşfettiğim bir şarkıyı defalarca dinleme eylemi, eğer yapmazsam aklıma geliyor ve sürekli sarkının ritmini mırıldanıyorum, işin gıcığı yabancı şarkı sözlerini de söyleyemiyorum kafamda çalıp duruyor dinlemeyince. dinleyince hem hoşuma gidiyor hem kafamdan çıkıyor.
şu an dinlediğim şarkı, beastars 2 op kaibutsu - yoasabi
edit: raon lee'nin cover ı da çok güzel...

aferin

kymophobia
Aferin, soğuk algınlığı, [gkz]öksürük[/gkz], nezle gibi sorunların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Hapşırma, burun ve boğazda kaşıntı gibi alerjik reaksiyonları da dindirebilir. Reçete edilen dozda kullanılması gerekir. Uyku hali, baş ağrısı, bulantı-kusma ve kabızlık gibi hafif yan etkiler görülebilir. Ancak bilinçsiz kullanımı karaciğer hasarı gibi ciddi sonuçlar doğurabilir. Alkollü içki tüketenlerin dikkatli kullanması gerekir. Kullanma talimatına uygun alındığı sürece güvenlidir. Tartışmalı bir ilaç olmasının nedeni kötü amaçlı kullanımıdır. Doktora danışılmadan kesinlikle alınmamalıdır.

kimetsu no yaiba movie mugen ressha-hen

suzuki san
izleyin diyeceğim. çünkü mangayı takip etmiyorum ve ilk önce "bunu mu izliyorum?" derken sonrasında "umarım mangayla bağlantısı yoktur." diye sesim içime kaçtı. sonradan araştırınca mangayla bağlantılı olduğunu gördüm. devam sezonunu ben gibi izlemeyi düşünenler film muhteşemdi falan demiyorum ama konu bütünlüğü açısından gerekli.
çizimler, seslendirme, renkler yine muhteşemdi. sadece filmi gereksiz uzattıklarını düşünüyorum ki sonlarında heyecan artıyor.
şu shounenlerde karakter öldürmelerine bir türlü alışamadım. çıldırasım geliyor. sen shounensin ya bu kadar gerçekçi olmana gerek yok. istemiyorum, beklemiyorum. ölse üzülmeyeceğimiz bir dolu karakter vardı. hatırladıkça içim sızlıyor.

zorochimaru

zorochimaru
"zOROchimaru" hakkında bildiklerim 2014 yılı Nisan ayında (bkz:lenalee)
otta tarafından sözlüğe davet edildiği ve daveti geri çevirmeyip sözlüğe kayıt olduğudur.
Nicki (bkz:roronoa zoro) ve (bkz:orochimaru) karakterlerinin birleşiminden oluşmaktadır.
Kendisi düzenli olarak anime seyretmeye (bkz:one piece) ile başlayıp (bkz:naruto) ile devam etmiştir. Nickin oluşumunda bunun büyük etkisi olduğu düşünülmekte olup kendisinden konu hakkında henüz resmi bir açıklama gelmemiştir.
Üşenmezse buraya kısa bir (bkz:otobiyografi) bırakıp kendisi hakkında birkaç şeyi sizlerle paylaşacaktır.

nick6

zorochimaru
Buraya bir (bkz:zOROchimaru) eklemeye geldim. Entry gönderimi sonrası birisi açmamış ise kendim açarım kendi başlığımı 😂
Önceki sözlükte haberim olmadığı için başkası açmıştı. Başlıkların içinde adımı görünce şaşırmıştım. Bakalım bunu kendim açabilecek miyim 😂

legend of the galactic heroes

onizukasensei
Siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda izlediğim en doyurucu animedir. Dünya tarihini kendisine uyarlayıp inanılmaz kaliteli bir kurgu ile bizlere sunmuş Yoshiki Tanaka reis. Adeta bir ansiklopedi gibi animedir. İzlememiş olanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

tokyo revengers

onizukasensei
Ana karakterimizin olaylara Sabri Sarıoğlu kadar etki ettiği keyifli bir anime. Animenin bütçesinin yüksek olduğunu zannetmiyorum çünkü bazı kısımlar kurşun kalemle çizilmiş gibi :). Keşke seinen olsa dediğim animelerden.

jigoku shoujo

onizukasensei
Bir nevi ''Beşinci Boyut'' kıvamında genelde episodik olarak ilerleyen ve oldukça kasvetli bir havaya sahip güzel bir anime. Son sezonu maalesef yarım kalmış durumda eşim birkaç bölüm çevirmişti aslında onu kandırırsam tamamlatacağım seriyi :)

kentaro miura

onizukasensei
Berserk gibi bir efsaneyi yaratan yüce kişilik. Aramızdan erken ayrılmasaydı da o beynindeki tüm hikayeleri sonuna kadar görebilseydik. Kendisi öldü ancak yarattığı eser sayesinde bir nevi ölümsüzlük kazandı.