diana the goddess

comatosl
sevgili tanrıçamın adı alakasız entry'lerle kirletildiği için bu başlığı açmayı borç bilirim.

diana, tanrıçaların en hasıdır. ciddiyim bakın, onun kadar asil, onun kadar karakterli, onun kadar -nasıl desem-harikulade bir tanrıça daha bulamazsınız. şahsen roma, yunan, mısır, kelt, iskandinav, pers ve hint mitolojisiyle ilgili araştırmalarımda daha iyisine rastlamadım.

karakter bakımından kendisine en yakın tanrıça kuşkusuz yunan mitolojisinden artemis'tir, sonuçta onun bir varyasyonudur. ama romalılar yunanlılardan daha savaşçı bir topluluk olduklarından ötürü tapındıkları tanrılar da bu mizaç farkından etkilenmişlerdir, bu da diana'nın artemis'ten daha sert karakterli -tam bir avcı- olmasını sağlamıştır.

jüpiter'in kızı, apollo'nun kardeşidir. ay, geyik ve dişi ayı sembolleridir. av tanrıçası olmasından mütevellit hayvanlarla konuşabilir ve onları kontrol edebilir. avcılarına bakirelik yemini ettirir ve sadık kaldıkları müddetçe sonsuz yaşamla ödüllendirir. yeminini bozanları ise, kendisi ve dahi kardeşi apollo'nun da sembolü olan oklarla öldürür. bu kadar basit.
ashthemagnificent
dc kahramanı olan wonder woman ın adı, goddess kısmı yoktur muhtemelen ama amazon tanrıçası da olabilir, çok bi bilgim yok ama animasyonlarında batman ile ağır shiplenir.