otaku türk

ryukon
anime, manga, çizgi roman, oyun, cosplay, japonya, kore vs. severlere hitap etmekte olan aklınıza gelebilecek hemen her konuda bilgi alışverişi yaparken eğlenebileceğiniz,
türkiye'nin ilk alt kültür sözlüğüdür. (28 Ekim 2012 - ... )

edit: 2012 yılında bir anlık hevesle kurduğumuz, kah bırakıp kah geri geldiğimiz, yeri geldiğinde de aylarca yıllarca hiç giremediğimiz bir yer olsa da, tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır diye tabir edebileceğim yerdir. işte geldim yine buradayım. bu site benim kaderim aga...

> > > kurallar < < <

sosyal medya hesaplarımız;

Facebook: https://www.facebook.com/OtakuTurk
Twitter: https://twitter.com/otakuturknet
Instagram: https://www.instagram.com/otakuturknet/
Steam: https://steamcommunity.com/groups/otakuturk


otakuturk.net/foto
undertakersss
yeni bir ortamda eski zamanları aramadan edemeyeceğim, ama olsundu hala tanıdık yüzleri görmek güzeldi... ben köşeme geçip ağlamak istiyorum müsaadenizle.
angela sama
sözlüğün tekrar açılması çok güzel, bir ara tamamen bittiğini düşünmeye başlamıştım...
umarım eski ve yeni otttalarla kaldığımız yerden devam ederiz... :)))
saprofit89
sizi çok özlemişim... <3 <3 <3

28 ekim 2012 tarihinde ryukon ve exheptan (malesef daha sonra elini eteğini çekti sözlükten) tarafından sözlükspot alt yapısıyla otakuturk.sozlukspot.com alan adıyla kurulan ilk sözlüğümüz, bir altyapı değişikliği denemesine gidilmiş ama (yazılımdan sorumlu ama sorumsuz arkadaş yüzünden) vazgeçilmiş olup sözlükspot'tan devam edilmiştir. dönem dönem sözlüğe erişim sorunları yaşanmış.
en sonunda 3. alan adımız otakuturk.net'e geçerek sözlüğümüz altın çağını yaşamaya başlamıştır.
3. alan adımıza geçiş sürecinde, yazılımsal açıdan ve entry'leri tek tek taramak suretiyle, kurallar'a uygun ve kaliteli biçimde eleyerek sözlüğümüze taşıyan ryukon'a ne kadar teşekkür etsek azdır.

edit1: entry sözlük formatına uygun olması açısından ekleme yapılmıştır. kimseye laf çakmak ya da ryukon'a övgü amacı güdülmemiştir...
animemeraklisiblogcu
Tematik sözlük gibi görünen sayılı genel sözlüklerden bir tanesi burası da. Bazıları gelir buraya "sadece anime ve manga konuşuluyor" diye gelmek istemez ama "Bi' gelip de görsen hacı?!" diyorum.

Ha bir de söylemeyi unutmuşum: Anime ve manga severler için oluşturulan ilk collaborative hypertext dictionary'dir burası.
Hatta belki de tek bile olabilir, bu konuda Ryu-sama'nın yalancısıyım.
"...ilk ve tek anime sever sözlüğüdür." (quote from Ryukon's entry in the title "otaku türk")
4
dezavantaj
Yazmış olduğum giri içerisindeki büyük, küçük harf uyumuna o kadar çok dikkat etmeme rağmen bütün girilerin kelimelerini küçük harflere döndürmesi sinir bozucu olmasına rağmen literatür ve sanat kültürü açısından önem teşkil eden bir site.