confessions

ryukon

➤ - Admin

  1. toplam giri 1935
  2. takipçi 21
  3. puan 19034

sainz'ın aracına rögar kapağı çarpması

ryukon
2023 las vegas gp'si 1. antrenamanda gerçekleşen durumdur. sainz aracı ile normal rotasında ilerlerken, üstünden geçtiği rögar kapağı yerinden çıkmış ve sainz'ın aracına alttan çarpmıştır. tabir-i caizse arabanın .mına koymuştur ve şase, motor, güç ünitesi vs ne varsa darmadağın etmiştir. aracın aldığı hasara bakarsak da sainz iyi kurtulmuş diyebiliriz. işin komik tarafı ise sainz'ın yaşadığı bu sorun nedeniyle 10 sıra grid cezası alacaktır. wtf? dediğinizi duyar gibiyim ama okuduğunuz gerçek. adamlar mağdur taraf ama ceza alıyorlar. geçmiş olsun sainz. yapacağın işin aq fia.

olaya sebebiyet veren rögar kapağı
aracın altından çıkan parçalar
çarpma anı 1
çarpma anı 2

invincible

ryukon
image comics tarafından yayınlanan çizgi roman serisi ve seri ile aynı ismi taşıyan ana karakterinin ismidir. ayrıca amazon tarafından animasyon dizisi de yapılmıştır. kan, vahşet, katliam, aşk, nefret, ihtiras... hepsi bur seride bolca bulunmaktadır. güzel bir seridir. hem dizi hem de çizgi roman için bekletilerinizi yüksek tutabilirsiniz. çünkü beklentilerinizin karşılığını verecektir.

sadece omni man'in oğluna acıyıp son anda vazgeçmesi olmamış. orada bizim ana karakter hafif bir power up alsa, yardıma birileri gelse ve immortal da bunlara katılıp omni man'in geçici olarak çekilmesini falan sağlasa daha güzel olurdu diye düşünüyorum. ancak böyle de fena olmamış

let me solo her

ryukon
(bkz:souls oyunlarda çırılçıplak boss kesen psikopatlar) başlığında bahsettiğim psikopatlardan birisi. hatta bu grup içerisinde bile bambaşka seviyelerde olan birisi diyebiliriz. kendisi elden ring oyununda, oyunun en zor boss'u olarak görülen malenia'yı, kafasında kavanoz ve ellerinde 2 tane katana ile birlikte, çıplak ve tek başına 1000+ kez kesen bir oyuncu.

Let me solo her 1000th Malenias slain videosundan 1000. kez kesişine tanıklık edebilirsiniz.
Let me solo her bize yardım etti bu videodan da iki türk oyuncu arkadaşın bakış açısından onu izleyebilirsiniz.

eğer malenia'yı siz de hâlâ kesemediyseniz ve zulmünden sıkıldıysanız. siz de onu çağırıp acınıza bir son verebilirsiniz...

ant-man and the wasp quantumania

ryukon
bu yıl vizyona giren ant-man serisinin 3. ve devam filmidir. bu film ile birlikte marvel sinematik evreni 5. faza geçmiştir.

filmi kendi içinde değerlendirecek olursak güzel bir filmdi fakat genel olarak insanların beklentilerinin altında ezilen bir film olduğunu söyleyebilirim. bana soracak olursanız ben beğendim ama insanların beklentileri bir hayli yüksek olduğu için genel tarafından beğenilmeyen bir film oldu.

bu film ile birlikte bir sonraki avengers filminin ana kötü karakteri olan kang'ı tanıdık ve çoklu evrenlere bir kez daha göz kırptık. filmin sonundaki ek sahneler ile birlikte de gelecek filmlerde bizleri nelerin beklediğine dair bazı sahneleri gördük. aslında filmin amaçları da bunları bize göstermek olduğu ve bunları da bizlere gösterdiği için de film amacına ulaşmış oldu.

bu filmin konusu, atom altı evren ve filmde yer alan bazı karakterler daha iyi işlenip, daha güzel bir film ortaya konabilir miydi? evet olabilirdi ama eldeki malzeme bu yapacak bir şey yok.

son olarak, filmi henüz izlememiş ve izlemeyi düşünenlere tavsiyem, filmin imdb puanına ve film ile ilgili yorumlara bakmadan filmi izlemeleri olacaktır.

stranger things

ryukon
netflix yapımı bilimkurgu dizisi. konusu ve müzikleriyle büyük bir beğeni toplayan, özellikle de yayınlandığı ilk zamanlar insanların dilinden düşmeyen ve beğenmediğim diyenlerin aforoz edildiği dizilerden birisidir. bazı bölümlerini ben de bitse de gitsek modunda izlemiş olsamda genel olarak güzel bir dizi diyebilirim.

guardians of the galaxy

ryukon
marvel tarafından yayınlanan, farklı gezegenlerden gelen ve farklı ırklara mensup süper kahramanların bir araya gelerek, galaksinin farklı noktalarında kötülere karşı savaşmalarını ve evreni korumalarını anlatan, çizgi roman ve film serisidir.

guardians of the galaxy 3

ryukon
guardians of the galaxy serisinin 3. filmi olan ve bu yıl vizyona giren film. özellikle avengers endgame'den sonra herkesin merakla beklediği filmlerden biriydi ve filmden beklediğimizi de aldık. filmin sonunda yeni guardians of galaxy ekibi gösterildi ve en sonda da efsanevi star lord geri dönecek dendi. açıkçası bu kadarı dahi pek çok hayran için yeterliydi ama güzel de bir film izledik diyebilirim. sadece adam warlock karakteri üzerinde yeterince durulmadığı ve gücünün yeterince anlaşılmadığı kanaatindeyim. bunun haricinde film olmuş.

epic games'in 5 yıldır kâr edemediklerini açıklanması

ryukon
kâr edemiyoruz demelerinden, zarar ettikleri anlamının çıkarılmaması gereken açıklamadır. belki oyun satışları açısından zararına iş yapıyor olabilirler ama genele baktığımızda başka yerlerden bu açığın kapandığı, hatta fazlasının kazanıldığı görülmektedir. zira 2018 yılında 8 milyar dolar olan şirket değerleri, 2022 yılı sonunda 32 milyar dolara, bu yılın ortaları itibariyle de 37.5 milyar dolara ulaşmış ve yıl sonu itibariyle de 40 milyar doların üzerinde bir değere sahip olacağı öngörülmüştür. eee... hani kâr edemiyordunuz?

hiroyuki sawano

ryukon
bir müzisyen ve besteciden çok daha fazlasıdır. animelerde tüylerinizin diken diken olduğu, nefes almayı unuttuğunuz, gözlerinizi dahi kırpmadan ekrana kitlendiğiniz anlarda, bu abimizin müziklerinden birisi çalmaya başlar ve bir anda gaza gelirsiniz. vücudunuz serotonin patlaması yaşar. müziklerini bir kere dinlendiniz mi müptelası olursunuz. öyle bir adamdır. t.şşaklarına beton yetmez...
0 /