confessions

ryukon

➤ - Admin

  1. toplam giri 1945
  2. takipçi 21
  3. puan 19144

youkoso jitsuryoku shijou shugi no kyoushitsu e

ryukon
hikayemiz, mezuniyet sonrası üniversiteye kabul edilme ve iyi bir iş bulma oranının %100 olduğu, en son teknolojileri ve en kaliteli ürünleri kullanarak öğrencilere her türlü imkanı sunan ütopik bir lisede geçmektedir. öğrenciler bu lisede hizmete sunulan her şeye sahip olabilirler. tek bir şartla! en iyi olmak zorundadırlar. bu yüzden de diğer sınıftaki öğrenciler ile çetin bir mücadeleye girmeleri gerekmektedir.

akıl oyunlarının, rekabetin, ikili ilişkilerin, toplumsal sınıf ayrımının vs yoğun olarak işlendiği bir seri. bu tip animeleri sevenler için soluksuz izlenecek bir anime. mal puanı da 8 civarında, tam olması gereken yerde diyebiliriz.

fallout (dizi)

ryukon
fallout oyun serisinden uyarlanarak bethesda ve amazon ortaklığı ile yayınlanan ve fallout 4 sonrası bir tarihte geçmekte olan dizidir.

açıkçası güzel bir dizi yapmışlar. ne kadar iyi derseniz, izlediğimiz o kadar kötü uyarlamadan sonra bu dizi ilaç gibi geldi diyebiliriz ki, yayınlanmadan önce herkes (ben dahil) bunu da batıracakları kanaatindeydi fakat beklenen olmadı. bu sefer batırmadılar. iyi oldu. güzel oldu.

edit: imla

war dogs

ryukon
başrollerini jonah hill ve miles teller'in paylaştığı, gerçek bir hikayeden uyarlanan, 2016 yapımı suç filmi. ayrıca hikayesi itibariyle 2005 yılında nicholas cage'in oynadığı lord of war filmiyle de benzerlik taşımakta olan film. gerçek hayat hikayelerinden uyarlanan filmleri seven birisi olarak ben beğendim. benim gibi bu tarz filmlere ilgi duyanların da beğeneceğini düşünüyorum.

green blood

ryukon
vahşi batıda geçen ve Brad ile Luke Burns kardeşlerin hayatta kalma ve intikam mücadelesinin anlatıldığı, çizimleri çok iyi olan 49 bölümlük, güzel bir manga serisi. bir çırpıda okudum bitti, beğendim ama 400-500 bölüm sürdürülebilecek bir hikayeyi 49 bölümde bitirmeseler ve final de çok oldu bittiye getirilmese daha da iyi olabilirdi.

dungeons and dragons honor among thieves

ryukon
hepinizin bildiğini düşündüğüm dungeons and dragons isimli rpg oyununun uyarlaması olan film.

filmi sıkılmadan bir çırpıda izledim ama aksiyon sahnelerinin az olduğu düşüncesindeyim. Ayrıca filmde pek fazla zindan, ejderha ya da yaratıklarla savaş da göremedik. Filmi d&d uyarlaması değil de, esinlenmesi gibi olmuş. Uyarlama olarak değerlendirirsek 5/10, esinlenme olarak değerlendirirsek 7-7.5/10 diyebiliriz. Yani benim hayalimdeki d&d uyarlaması böyle bir şey değildi.

sainz'ın aracına rögar kapağı çarpması

ryukon
2023 las vegas gp'si 1. antrenamanda gerçekleşen durumdur. sainz aracı ile normal rotasında ilerlerken, üstünden geçtiği rögar kapağı yerinden çıkmış ve sainz'ın aracına alttan çarpmıştır. tabir-i caizse arabanın .mına koymuştur ve şase, motor, güç ünitesi vs ne varsa darmadağın etmiştir. aracın aldığı hasara bakarsak da sainz iyi kurtulmuş diyebiliriz. işin komik tarafı ise sainz'ın yaşadığı bu sorun nedeniyle 10 sıra grid cezası alacaktır. wtf? dediğinizi duyar gibiyim ama okuduğunuz gerçek. adamlar mağdur taraf ama ceza alıyorlar. geçmiş olsun sainz. yapacağın işin aq fia.

olaya sebebiyet veren rögar kapağı
aracın altından çıkan parçalar
çarpma anı 1
çarpma anı 2

invincible

ryukon
image comics tarafından yayınlanan çizgi roman serisi ve seri ile aynı ismi taşıyan ana karakterinin ismidir. ayrıca amazon tarafından animasyon dizisi de yapılmıştır. kan, vahşet, katliam, aşk, nefret, ihtiras... hepsi bur seride bolca bulunmaktadır. güzel bir seridir. hem dizi hem de çizgi roman için bekletilerinizi yüksek tutabilirsiniz. çünkü beklentilerinizin karşılığını verecektir.

sadece omni man'in oğluna acıyıp son anda vazgeçmesi olmamış. orada bizim ana karakter hafif bir power up alsa, yardıma birileri gelse ve immortal da bunlara katılıp omni man'in geçici olarak çekilmesini falan sağlasa daha güzel olurdu diye düşünüyorum. ancak böyle de fena olmamış

let me solo her

ryukon
(bkz:souls oyunlarda çırılçıplak boss kesen psikopatlar) başlığında bahsettiğim psikopatlardan birisi. hatta bu grup içerisinde bile bambaşka seviyelerde olan birisi diyebiliriz. kendisi elden ring oyununda, oyunun en zor boss'u olarak görülen malenia'yı, kafasında kavanoz ve ellerinde 2 tane katana ile birlikte, çıplak ve tek başına 1000+ kez kesen bir oyuncu.

Let me solo her 1000th Malenias slain videosundan 1000. kez kesişine tanıklık edebilirsiniz.
Let me solo her bize yardım etti bu videodan da iki türk oyuncu arkadaşın bakış açısından onu izleyebilirsiniz.

eğer malenia'yı siz de hâlâ kesemediyseniz ve zulmünden sıkıldıysanız. siz de onu çağırıp acınıza bir son verebilirsiniz...

ant-man and the wasp quantumania

ryukon
bu yıl vizyona giren ant-man serisinin 3. ve devam filmidir. bu film ile birlikte marvel sinematik evreni 5. faza geçmiştir.

filmi kendi içinde değerlendirecek olursak güzel bir filmdi fakat genel olarak insanların beklentilerinin altında ezilen bir film olduğunu söyleyebilirim. bana soracak olursanız ben beğendim ama insanların beklentileri bir hayli yüksek olduğu için genel tarafından beğenilmeyen bir film oldu.

bu film ile birlikte bir sonraki avengers filminin ana kötü karakteri olan kang'ı tanıdık ve çoklu evrenlere bir kez daha göz kırptık. filmin sonundaki ek sahneler ile birlikte de gelecek filmlerde bizleri nelerin beklediğine dair bazı sahneleri gördük. aslında filmin amaçları da bunları bize göstermek olduğu ve bunları da bizlere gösterdiği için de film amacına ulaşmış oldu.

bu filmin konusu, atom altı evren ve filmde yer alan bazı karakterler daha iyi işlenip, daha güzel bir film ortaya konabilir miydi? evet olabilirdi ama eldeki malzeme bu yapacak bir şey yok.

son olarak, filmi henüz izlememiş ve izlemeyi düşünenlere tavsiyem, filmin imdb puanına ve film ile ilgili yorumlara bakmadan filmi izlemeleri olacaktır.

stranger things

ryukon
netflix yapımı bilimkurgu dizisi. konusu ve müzikleriyle büyük bir beğeni toplayan, özellikle de yayınlandığı ilk zamanlar insanların dilinden düşmeyen ve beğenmediğim diyenlerin aforoz edildiği dizilerden birisidir. bazı bölümlerini ben de bitse de gitsek modunda izlemiş olsamda genel olarak güzel bir dizi diyebilirim.

guardians of the galaxy

ryukon
marvel tarafından yayınlanan, farklı gezegenlerden gelen ve farklı ırklara mensup süper kahramanların bir araya gelerek, galaksinin farklı noktalarında kötülere karşı savaşmalarını ve evreni korumalarını anlatan, çizgi roman ve film serisidir.
0 /