confessions

ryukon

➤ - Admin

  1. toplam giri 1723
  2. takipçi 17
  3. puan 19098

en sevdiğiniz anime replikleri

ryukon
"Her gün ideal bir vatandaş olmaya çalıştım. Kendi kişiliğimi yok ettim ve öyle çok çabaladım ki... Her zaman, her yerde... ve sonuç bu mu? Beceriksizin tekiyim. Sistemden hiçbir zaman şüphe etmedim ve daima kurallar uydum. Bunlar ideal bir vatandaş olmak için gerekenlerdi. Görünüşe göre artık ideal bir vatandaş olamayacağım"

vincent law --- ergo proxy

scissor seven

ryukon
geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamayan ve kiralık katiller sıralamasında 17369. sırada olan seven'ın, geçmişini öğrenebilmek için kiralık katiller sıralamasında ilk 100'e girmeye çalışmasını anlatan çin animasyonu. bolca güldüren, komedi ve aksiyonu güzelce harmanlanmış, 10 numara 5 yıldız seri. henüz izlememiş olanlar tereddütsüz başlayabilir.

golden kamuy

ryukon
hikayesi 1900'lerde japonya - rus savaşının en hararetli olduğu dönemde geçen anime serisidir. girdiği onlarca savaş ve aldığı onlarca darbeye rağmen ölmeyen ve bu yüzden herkes tarafından ölümsüz sugimoto olarak bilinen sugimoto saichi'nin arkadaşının vasiyeti üzerine altın aramaya çıkması ve bu yolda tanıştığı insanlarla yaşadığı olaylar ve girdiği mücadelelerin anlatıldığı seridir. Birçok aksiyonun, ikili oyunların, ittifakların, savaşların ve daha birçok şeyin yer aldığı, her an her şeyin olabileceği güzel bir seridir.

the magnificent seven

ryukon
2016 yapımı olup, başrollerinde denzel washington, chris patt, ethan hawke, haley benett gibi oyuncuların yer aldığı, hikayesi bakımından da biraz samurai 7 serisine benzeyen hollywood filmidir. vahşi batıda, küçük bir madenci kasabasında, kendi hallerinde mutlu mesut yaşarken, bir anda arazilerine çökülen ve zulüm görmeye başlayan masum insanları kurtarmak için hayatlarını ortaya koyan 7 cesur adamın öyküsüdür.

sega

ryukon
1960 yılında japonya merkezli olarak kurulmuş olan ve Football Manager, Yakuza, Total War vs. gibi birçok oyun serisinin de yayıncılığını üstlenen video oyunu şirketi

great predenter

ryukon
kendi deyimiyle japonya'nın en büyük dolandırıcısı olan edamura makoto'nun, bir turisti dolandırmak isterken ava giderken avlanması sonucunda laurent thierry ile tanışması ve bu tanışma sonrası laurent'in ekibi ile birlikte dolandırıcılık kavramını bambaşka bir seviyeye çıkartmalarını anlatan anime serisidir. her bölüm birbirinden zevkli olup bir oturuşta bitirilebilecek güzel bir animedir.

dont look up

ryukon
türkçe'si "yukarı bakma" olan, izlerken ee siz bunu film diye çekmişsiniz ama bu durumun bir benzerini biz yıllardır gerçek hayatımızda yaşıyoruz diyerek tepki verdiğim ve ağlanacak halimize güldüğüm, komedi-dram türündeki, başrollerini leonardo dicaprio, jennifer lawrence, jonah hill gibi ünlü oyuncuların paylaştığı film. vizyona aralık 2021'de girmiş ve özellikle ülkemizde büyük bir ilgi görmüştür.

tensei shitara slime datta ken

ryukon
ilk 2-3 bölümü biraz yavaş ilerlesede 4 ve 5. bölümden itibaren hareketlenen ve bu bölümlerden sonrada durdurulamayan seridir. yayınlanan her sezon bir öncekinden daha ilginç bir hal almakta ve her sezonun bitişinde de bir sonraki sezon için açık kapı bırakılmaktadır. anime tam bitsin öyle izleyeceğim diyenlerin elbet bir gün mangasına başlayacağı ve animeden önce mangasını bitireceği serilerden biridir.

tate no yuusha no nariagari

ryukon
gözlerini açtığı yabancı bir diyarda, kendisine her türlü ipnelik, puştluk, yavşaklık yapıldığı halde yıkılmayan ve "hepinizin canı cehenneme, hepinizini anasını avradını s...." demesine rağmen, zor durumda kaldığını görünce düşmanına dahi yardım eden bir adamın en tepeye tırmanma hikayesi.

takeshi tatsumi

ryukon
üç büyüklere mutlaka takımın başına getirin dediğim, öve öve bitiremediğim ve imkan verseler şampiyonlar ligi şampiyonu olacak olan teknik direktör. aklınıza gelebilecek her türlü dizilişte taktiği olan, en iyi savunma hücümdur mottosunu benimsemiş, modern ve açık futbol oynatan, ekstra transfer bütçesi istemeden elindeki ile yetinen, genç oyunculara çekinmeden fırsat veren ve en benim diyen teknik direktörü cebinden çıkartacak olan teknik direktördür. kendisini tanımayanlar giant killing serisini izleyebilirler.

forza horizon 4

ryukon
tekli, çevrimiçi ya da arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz britanya'da geçen araba yarışı oyunu. görüntü kalitesi, araç sayısı ve özellikle müzikleri çok iyi. dağ, bayır, kır, çayır, yamaç vs. demeksizin sürekli yarışıyorsunuz. yeri geliyor aracınızla hoverboarda, motosiklete, jet uçağına karşı vs. yarışıyorsunuz. kısaca canınız sıkıldığında girip 3-5 yarış yapıp çıkabileceğiniz veya başına oturup saatlerce yanlayabileceğiniz güzel bir oyun. özellikle indirim dönemlerinde kaçırmayın. bu oyun üzmez.

tower unite

ryukon
arkadaşlarınızla ya da online sunucularda oyunu oynayan diğer kişilerle birlikte oynayabileceğiniz, mini golf, araba yarışı, küçük haçlılar, bowling, poker, rulet vs. gibi birçok farklı modu bulunan bir oyun. 2016 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen hala geliştirme aşamasında ve sürekli bir yenilik geliyor. özellikle arkadaşlarınızla birlikte girdiğinizde çok eğlenceli vakit geçiriyor, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

okulların açılmasıyla birlikte birçok fansubın kapanması

ryukon
Pandemi döneminde okulların kapalı kaldığı sürede yeni açılan ve büyüyen, ilgiden dört köşe olan birçok fansub eylül - ekim aylarında okulların açılmasıyla birlikte yayın hayatlarına son verdi. Hatta kapanan fansublardan bazıları bu dönemden önce kurulan ve her sezon yayınlanan pek çok seriye el atan kalabalık fansublardı. Sonuç olarak bir sürü seri yarım kaldı. Bir sürü seri de herkesin fansub açtığı dönemde kötü çeviriler sayesinde hiç oldu. aylar önce bu durumu dile getirdiğimde bana tepki gösterenler, hakaret ve küfür edenler olmuştu. Ancak sonuç ortada. Eeee noldu? Anlatsanıza ben dinlerim bahanelerinizi... Neyse artık açılacak yeni fansubları görmek için yaz tatilini bekliyorum. Bakalım bu yaz kaç tane yeni fansub açılacak. Azıcık da onları dinlerim
0 /