confessions

ryukon

➤ - Admin

  1. toplam giri 1838
  2. takipçi 20
  3. puan 18207

nip tuck

ryukon
birbirinden farklı karakterlerde olmalarına rağmen, ortak olan iki estetik cerrahın başından geçen olayların anlatıldığı, 6 sezon ve 100 bölümlük tv dizisi. bol göğüs ve bol sex içerir. ayrıca estetik yaptıran insanlara karşı laflarını asla sakınmazlar ve gerçekleri izleyicilerin yüzüne vururlar. bu yüzden yayınlandığı dönem de çok fazla tepki almışlardır.

önüne ne koysan okuyan manga okuyucuları

ryukon
maalesef ülkemizde böyle bir kitle var. hatta son yıllarda evrim geçirdiler ve webtoon, manhwa, webcomic vs ne varsa hepsini soluksuz tüketir hale geldiler. neyse... bu kitlenin önüne b*k koysan okurlar. öyle bir kafadalar. çoğunun mangadaki karakterlerle, serinin çizimiyle ya da çevirisiyle vs falan işi olmaz.. sadece baloncukları okuyup geçerler. hatta okuması zor olan serilere 1-2 bölüm bakıp salarlar. boş seri derler falan filan. bu yüzden de son zamanlarda, bu kitlenin büyük bir çoğunluğu mangaları bırakıp, daha çabuk okunuyor diye webtoon okumaya başladılar. su gibi webtoon tüketiyorlar. hatta bu yüzden webtoon çeviren fansublar da bunlara göre hareket etmeye başladı ve webtoonları yalap şap çevirip online okuma platformlarına yüklüyorlar. iki taraf da nasıl olsa okunuyor. türkçe olsa yeter kafasındalar.

bu kitleden biraz daha bahsetmek gerekirse, bu arkadaşlar manga tr'den başka site bilmezler. manga tr'de okunmadık seri bırakmamışlardır ama sorsan 10 tane manga çeviren fansub adı sayamazlar. zaten bu kitle için fansub falan önemli değildir. kim çevirirse çevirsin. birisi çevirip önüne manga, webtoon vs koysun da kim koyarsa koysun modundadırlar. uyandıkları zaman açarlar manga tr'yi, devamlı orada takılırlar. manga tr, 2 saat kapalı kaldı mı "oooyyyy ben şimdi yaoilerimi nereden okuyacağım" diye zırlamaya başlarlar falan. tesadüf ya işte, ne hikmetse bu kitledeki okuyucuların büyük bir çoğunluğu, aynı zamanda da yaoicidir. ayrıca hem yaoici hem korecan olan tipleri de mevcut ama şimdi o topa girmeyeceğim.

kısaca bu kitle ağır sıkıntılı. bakın öyle böyle değiller. samimi söylüyorum. iddaa ediyorum. webtoon ya da webcomic tarzında bir seri çizelim. hikayenin konusu, bir bokun hayatı olsun ve hikaye kanalizasyonda geçsin. sadece de bokları konuşturarak, her biri 16 sayfalık, 500 bölüm çıkartalım. okumazlarsa götüm.

şimdi birçoğunuz, "ulan ryu, ne kin kustun aq" diyeceksiniz. ancak bunlar gerçekler. bana inanmıyorsanız, gidin çeviri ekiplerine sorun. manga tr'den cloudt'a sorun. sad scans çevirmenlerine sorun. herkes aynı cevabı verecektir.

yabancı dizi ve filmlerde viskiyi su gibi içmeleri

ryukon
çoğu yabancı dizi ve filmde dertlenen karakterler, hangi şartlarda olurlarsa olsunlar hemen bir viski bulup kafaya dikiyorlar. ancak sıkıntı şu, karakterler viskiyi yudum yudum falan değil de bildiğin çeşmeden su içer gibi içiyorlar. tamam içindeki viski değil eyvallah ama bir içiniz yansın, bir yüzünüz buruşsun. yok. o da yok. benim alkolik arkadaşlarım var. artık alkol hayatlarının bir parçası olmuş. hatta su içmekten çok alkol tüketir hale gelmişler. onlar içerken bile jest ve mimikleri oynamasa da, "ne yaktı be namussuz" falan diyorlar. dizi ve filmlerde o da yok. düzgün için şu zıkkımı.

neredesin firuze

ryukon
birçok kez izlediğim. her izlediğimde de ayrı bir hayranı olduğum filmdir. senaryo, oyunculuk vs her şeyiyle süper. hatta her şeyi bir kenara bıraktım. o nasıl bir oyuncu kadrosudur. nasıl topladınız o ekibi. film sadece oyuncu kadrosu için bile en az 3-4 kez izlenir. her izlediğimde böyle bir film tekrar çekilir mi diye düşünüyorum.

ya evde yoksan

batman vs superman

ryukon
normal koşullarda tartışması dahi yapılamayacak olup, superman abimizin, her koşulda batman'i ters yatırıp, düz s... olduğu bilinen bir gerçek olmasına rağmen, filmi çekilen ve insanların da ağızlarından salyalar akarak ve nefes almadan izledikleri, tam adı batman vs superman adaletin şafağı olan, 2016 yapımı filmdir.

godzilla vs kong

ryukon
başlığı ilk okuduğunuzda hayranlar tartışma başlığı açmışlar da ergen gibi böyle bir vs olsa kim kazanır diye kavga ediyorlar sanabilirsiniz ama durum hiç de öyle değil. maalesef gozdilla vs kong, warner bross tarafından 2021 yılında yayınlanan sinema filmidir. bakın maalesef diyorum. neden? çünkü bu film olmamış ottalar. zaten ben en başta bu fikri saçma bulmuştum ama yapacak bir şey yok. bakın aynısını batman vs superman filminde yaptılar. oldu mu? olmadı. hala niye zorluyorlar böyle şeyleri anlamış değilim demek isterdim ama insanlar da ağızlarından salya akarak falan izliyor böyle şeyleri. neyse... bence film olmamış. olan godzilla ile kong'a oldu. yazık ettiler ikisine de...

scott pilgrim vs the world

ryukon
scott pilgrim çizgi romanından uyarlanan ve 2010 yılında yayınlanan film. çizgi romanı yansıtması ve müzik seçimleri itibariyle güzel filmdir fakat dövüş sahneleri ve oyuncu seçimleri hayal kırıklığı yaratmıştır. açıkçası dövüş sahnelerine fazla özenilmediği kanaatindeyim. çizgi romandaki dövüş sahnelerinde olan o havayı, birkaç sahne hariç filmde yakalayamadım. adamlar resmen, "bu bütçeyle en fazla bu kadar oluyor" demişler. oyuncu seçimi ise bence olmamış. çizgi romanı okuyup da şu filmi izleyen herkes oyuncu seçimlerini görünce şok olmuştur. tamam belki scott'a benzeyen oyuncu bulmak zor olabilir ama kimse scott'ın o ses tonuyla konuşan ya da o sakinlikte bir karakter olduğunu falan düşünmemiştir. yan karakterler neyse de ana karakterleri oynayan oyuncular, özellikle scott ve ramona'yı oynayan oyuncular daha farklı seçilebilirdi. izlenir mi? izlenir. ancak imdb'deki gibi 7.5/10 puanlık bir film midir? bence değildir.

ayrıca serinin 2. kitabının da ismidir.

scott pilgrim

ryukon
Bryan Lee O'Malley tarafından yazılan ve çizilen, 6 ciltlik çizgi roman serisi. ayrıca serinin ana karakterinin de ismidir. çizgi romandan bahsedecek olursak, okuması rahat, çizimleri ve konusu güzel olan, çerezlik bir eserdir. karakter ise 23 yaşında, işsiz, bir rock grubunda bas gitar çalan, fırlama bir arkadaştır.

edit: ekleme

tenet

ryukon
başrolünde John David Washington ve Robert Pattinson'ın oynadığı, Christopher Nolan'ın yönetmenliğini yaptığı, 2020 yapımı olan ve izleyenlerin çoğunun bir b*k anlamadığı halde, sırf ortamlarda zeki gözükmek adına filmdeki gizemleri çözdüklerine iddaa ettiği, bol aksiyonlu, bol bilinmezli, sıkmadan izleten ve yer yer de beyin yakan film.

tate no yuusha no nariagari 2

ryukon
tate no yuusha no nariagari animesinin, ilk sezonunun başarısının ardından, büyük bir merak ve heyecanla beklediğimiz fakat tüm beklentilerimizi ve heyecanımızı yıkarak hepimizi ters köşe yapan ikinci sezonudur. hatta bu sezona ikinci sezon demişler ama bu sezonki bölümler, ikinci sezondan daha çok, belirli gün ve haftalar için yayınlanan özel bölümlere falan benzemiş. neyse ki son birkaç bölüm de aksiyona girdiler de sezona renk geldi. yoksa sezonun hali nanaydı.

yalanın icadı

ryukon
orjinal adı the invention of lying olan, başrollerini Ricky Gervais, jennifer garner ve jonah hill'in paylaştığı, 2009 yapımı, romantik-komedi filmi.

kimsenin yalan söyleyemediği, tüm gerçeklerin ve kusurların insanların yüzlerine vurulduğu bir evrende mark bellinson isimli bir adamın, bir anda yalan söyleme yeteneği kazanmasıyla birlikte olayların gelişmesinin anlatıldığı filmdir. güldüren, güldürürken eleştirilerde de bulunan ve bolca da üstü kapalı gönderme yapan bir filmdir.

golden kamuy'de psikolojisi normal hiçbir karakterin olmaması

ryukon
istisnasız serideki tüm karakterler psikopat. bu zamana kadar seride normal bir karakter gören var mı? şayet ben görmedim. en normali aşirpa, o da miso'yu "bu bok çok tatlı" diye yiyor. tek bölümlük npc kıvamındaki karakterler bile kendi canını hiçe sayıp köpekler ölmesin diye merminin önüne atlıyor. her şeyi bir kenara bıraktım. bir kere serinin ana karakteri olan sugimoto, mermiye kafa atıyor lan. ne demişler imam osurursa cemaat sıçar. sizce ana karakteri mermiye kafa atacak kadar psikopat olan bir seride normal bir karakter olma ihtimali var mı? yok. e haliyle bu seride de yok. seride normal diyebileceğiniz bir karakter varsa yazın. hepimiz bilelim, diyeceğim de, bu seride normal karakter olma ihtimali bile yok. benim kanaatimce bu seriyi izleyenler de normal değil.

tekken bloodline

ryukon
ağustos 2022 itibariyle yayınlanan, netflix yapımı, 6 bölümlük tekken animesi. önümüzdeki yıl yayınlanacak olan yeni tekken oyunu için hayranları fena halde gaza getiren, güzel ve bir oturuşta bitirilebilecek çerezlik bir anime.

street fighter 2 v

ryukon
street fighter oyun serisinin 1995 yapımı 29 bölümlük animesidir. kaliteden anlayan animeseverlerin severek izlediği, kaliteden anlamayan çoluk çocuğun ise çizimleri bahane ederek yarım bıraktığı bir animedir. her street fighter hayranına izlemesini öneririm. aşağıya da seriyi izlemek isteyenleri gaza getirecek bir amv bırakıyorum.

street fighter amv

tekken 8

ryukon
capcom, street fighter için yeni oyun duyurusunda bulunur da bandai durur mu? yapıştırdı cevabı ve tekken 8'i duyurdu. tekken 8, 2023 yılında tüm platformlarda...

9gag

ryukon
bir dönem sosyal medyada yer alan memelerin büyük bir çoğunluğunun kaynağı olan platformdur. zamanla orjinalliğini kaybetmiş ve günümüzde sıradan bir meme paylaşım platformu haline gelmiştir.
0 /