confessions

ryukon

diamond - Admin

  1. toplam giri 1088
  2. takipçi 10
  3. puan 10875

tokyo esp

ryukon
2014 yılı yaz sezonu animelerinden birisidir. birgün gökyüzünde uçak parlak balıklar ve uçan bir penguen belirir. seçtikleri insanların vücutlarına rastgele giren balıklar, insanlara doğa-üstü güçler kazandırırlar ve bunun sonucunda ortalık karışır. güç elde eden insanlara, diğer tarafından esper denilmektedir. güzel bir seridir. ancak sonu beklediğim gibi bitmedi. açıkcası yeni sezon gelecek gibi durmuyor. yine de eğlenceli bir seridir. izlemeyi düşünenler izlesinler derim.

ygsdeki fil

ryukon
eğer içinizde 2011 yılında ygs sınavına girenlerınız varsa bir felsefe sorusu olan bu soruyu asla unutamamıştır. soru şöyle,

filler neden büyük, gri ve kırışıktır? çünkü ufak, beyaz ve yuvarlak olsalardı aspirin olurlardı. ufak bir fil hayal ederek ona “ufak bir fil” diyebiliriz. beyaz bir fil hayal ederek ona “beyaz bir fil” de diyebiliriz. kırışıksız bir fil de“kırışıksız bir fil” olur. başka bir deyişle büyüklük, grilik ve kırışıklılık, aristoteles'in bir fili fil yapan şeyin ne olduğunu tanımlama sınavını geçemez. çünkü aspirin gibi ufak, beyaz ve yuvarlak bir şey bir fil olamaz ve öyle bir nesneyle karşılaştığımızda aklımıza “hey, ağzına attığın bir aspirin mi yoksa alışılmamış türden bir fil mi?” diye sormak gelmez. bu parçada varlıkla ilgili aşağıda verilenlerden
hangisi sorgulanmaktadır?

girdiğim ösym sınavlarında asla unutmayacağım 2 sorudan bir öteki ise;

telefon kulübesinde halay çeken adam

açlık oyunları

ryukon
tüm kitaplarını severek okuduğum ve beğendiğim eserdir. ancak filmleri için maalesef aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. bir kitap serisi ancak bu kadar kötü filmleştirilebilirdi.

özetle; kitapları okuyun. filmlerini boşverin.

gorillaz

ryukon
yıllardır severek dinlediğim, hem şarkıları hem de klipleri çok iyi olan ingiliz müzik grubu...

i ain't happy
i'm feeling glad
i got sunshine
in a bag
i'm useless
but not for long
the future is coming on....

shouko kirishima

ryukon
baka to test to shoukanjuu serisi karakterlerinden birisidir. okulun en iyiler sınıfında (a sınıfı) okur ve okulda notları en yüksek olan öğrencidir. okulun en kötü sınıfı olan e sınıfında okuyan yuuji'nin kız arkadaşıdır ve çocukluktan beri en büyük hayali yuuji ile evlenmektir. diğer kızların yuuji'ye yaklaşmasına ya da yuuji'nin herhangi bir kıza bakmasına izin vermez.


gekkan shoujo nozaki kun

ryukon
izlerken bazen kahkahalarla güleceğiniz. bazen de nozaki'nin odunlukları yüzünden, "napıyorsun be adam" diyerek ekran karşısında donup kalacağınız bir seridir. gerek konusu gerekse işlenişi bakımından da 10 numaradır. izlemeyenlerin ilk fırsatta izlemelerini öneririrm. pişman olmazsınız.

baka to test to shoukanjuu

ryukon
13'er bölümlük 2 sezona sahip bir seridir. okul, komedi ve kız-erkek ilişkileri konularını içermekte olup özgün konusu ve karakterleriyle güzel animedir. izlerken bol bol güldürür. izlemeyenlere her türlü tavsiye ederim.

durarara x2 shou

ryukon
durarara serisinin 2. sezonudur. ilk sezonda olan olaylardan 6 ay sonrasını anlatır. animede var olan karakterler varlıklarını sürdürmeye devam ederken, seriye birçok yeni karakter katılmıştır. daha fazla aksiyon daha fazla heyecan parolasıyla seri sürmektedir.
0 /