confessions

ryukon

➤ - Admin

  1. toplam giri 1858
  2. takipçi 20
  3. puan 18395

deku a sınıfına karşı

ryukon
bu vs'yi mangada okuduğum zaman, çok pis gaza gelmiş, büyük bir heyecan ve ağzımın suyu aka aka okumuştum. animeyi izlerken ise, eklenen müzikler ile birlikte bambaşka bir hale geldiğini gördüm ve açıkçası beni tatmin etti. Bu vs ile ilgili aklıma takılan tek nokta ise, bu vs deku yorgun ve bitik bir haldeyken değil de normal bir zamanda gerçekleşse ne olurdu?
1

oz

ryukon
ırkçılık, zorbalık, tecavüz, uyuşturucu.. vs gibi birçok konuyu işleyen ve hapishanelerin karanlık yüzünü anlatan dizidir. bir diziden çok daha fazlasıdır.

god of war

ryukon
kratos ve oğlu atherus'un, kratos'un eşi ve atherus'un annesi olan faye'in vasiyeti üzerine, küllerini tüm diyarlardaki en yüksek tepeden dökmek üzere yola çıktıkları ve yol boyunca yaşadıkları maceraları işleyen oyundur.

disco elysium

ryukon
za/um tarafından geliştirilip 2019 yılında piyasaya sürülen ve geçtiğimiz yıl itibariyle de türkçe dil desteği gelen, dedektiflik temalı rpg oyun.

güzel ve sıkmayan bir oyun. güzel de bir hikayesi var. karşılaşıp konuştuğunuz her karakter sizi bambaşka bir yere sürüklüyor. grev, devrimciler, şirketler arası çatışma, kendi iç dünyanız, mafya, liberaller vs. her türden karakter oyunda mevcut. Oyunda her şey iyi, güzel, hoş ama çok fazla konuşma var. o kadar çok konuşma var ki, okumayı seven birisi olmama rağmen, bana bile okumaktan gına geldi. ancak yine de oyun sarıyor. hala oynamamış ya da almamış olanlar varsa tereddüt etmeden alıp oynayabilirler.

multiplayer

ryukon
Günümüzde birçok farklı alanda ve platformda büyük bir medya kuruluşu olarak faaliyet gösterse de benim için yeri ayrı olan ve beni oyun dünyasıyla tanıştıran programdır.

detaylı bilgi için internet siteleri; multiplayer

Multiplayer ile tanışma hikayem; sene 2010. O zamanlar 16-17 yaşlarındaydım. Bilgisayarım ve internetim yoktu. Bunlar olmadığı için de akşamları hayatım televizyondan ibaretti. O zamanlarda da anime hayranıydım. MTV Türkiye kanalında Anime Gecesi, Basilik, Hellsing, Samurai 7, Last Exile vs yayınlanırdı, onları izlerdim. Özetle salı ve cumartesi geceleri kanalın müptelasıydım. Yine bir cumartesi gecesi kanalda anime yayını bitti. Biraz müzik dinleyip yatarım dedim. Normalde anime ile ilgili kısım bitince müzik yayını başlayan kanalda bu sefer müzik yerine Multiplayer diye bir programın tekrarı başladı. Ben de bu neymiş diye oturdum meraktan izledim. Programı bayağı beğendim. Eğlenceliydi. Daha sonra da programı hafta sonları düzenli olarak izlemeye başladım. O zamana kadar ki oyun bilgim, klasik internet kafe oyunlarından ibaretti fakat bu program sayesinde oyunların bambaşka bir dünya olduğunu öğrendim. O zamanlardan beridir de sıkı takipçileriyim.

asgari ücret

ryukon
hiçbiri asgari ücret almayan 15 kişiden oluşan komisyon tarafından belirlenen (güya) ücrettir.

insanların ölmeden çalışabilmesi için gereken ücrettir. insanı hayatta tutmaktan başka bir işe yaramaz. öldürmez ama güldürmez de.

red dead redemption 2'de valentine kasabası halkının tamamını öldüren adam

ryukon
kendisi benim bir arkadaşım olur. bu hareketiyle birlikte arkadaşlığımızı sorgulamama, bu çocuk ne oldu da 30 yaşına merdiven dayadığı dönemde bu hale geldi diye uzun uzun düşünmeme sebebiyet vermiştir.

kısaca anlatacak olursam; oyunun hemen başlarında ilk ödül avcılığı görevi olan doktor benedict'i yakalama görevi var. neyse bizimki gidip doktor'u yakalıyor ve valentine kasabası şerifine teslim ediyor. şerif de ödül olarak buna 50 dolar veriyor. 1 dolar 18.67tl olduğu için, 50 doları görünce bizimkinin gözü dönüyor. bizimki kendi kendine, bu bana 50 dolar verdiyse bunda daha fazlası da vardır diyor ve şerif'e sıkıyor. şerif ölünce bütün kasaba karakola hücum ediyor. bu da kapıdan girene sorgusuz sualsiz sıkıyor ve sadece 1 saat durmadan adam öldürüyor. çatışma bitince de bizimki karakoldan çıkmaya çalışıyor ama ceset yığını yüzünden dışarı çıkamıyor. bizimkisi de başlıyor ceset taşımaya. çatışma süresine yakın bir süre de ceset taşıyor. sonunda dışarı çıkıyor ama bir de bakıyor ki kasabada kimse yok. sonuç olarak valentine halkı artık kalbimizde yaşıyor.

işin daha komik tarafı, bu bizim arkadaşın oyunu ilk oynayışı ve daha oyunda 10 saati yeni doldurdu. şu an oyun böyle nereye gidecek hepimiz bunu merak ediyoruz. durumlardan haberdar edeceğim.

sun ken rock

ryukon
içerisinde vurdu, kırdı, vahşet, dehşet, kan, savaş, aşk, ihtiras, nefret vs ne ararsanız bulacağınız. okurken sık sık gaza gelip nefes almayı dahi unutacağınız efsane manga. ayrıca çizimleri de harika. tek kelime ile anlatmak gerekirse, "efsane" diyebileceğim manga serisi.

shot caller

ryukon
kendi halinde, ailesiyle mutlu mesut yaşayan bir adamın, bir anlık dalgınlıkla yaptığı bir hata sonucu hapishaneye düşmesi ve hapishaneye düşmesiyle birlikte de hayatının bambaşka bir hale gelmesinin anlatıldığı, suç ve dram türündeki film. filmin başrollerinde game of thrones dizisinin jamie lannister'ı olarak tanıdığımız Nikolaj Coster-Waldau ve vurdu kırdılı film denilince hemen akla gelen oyuncu Jon Bernthal yer alıyor. sıkıcı olan sahneleri olsa da genel anlamda güzel bir film. izlenebilir.

korecanların cho gue sung'u takip etmesi

ryukon
cho gue sung, güney kore milli takımında oynayan 24 yaşında bir futbolcu. bu arkadaşın dünya kupası başlamadan önce instagram'daki takipçi sayısı 20k imiş. Neyse, bu arkadaş dünya kupasındaki güney kore - gana maçında 2 gol atıyor ve birçok kişi bu adamı konuşmaya başlıyor. Durum böyle olunca da instagram takipçi sayısı bir anda yükselişe geçiyor. Peki bu durum karşısında bizim korecanlar durur mu? tabii ki durmazlar. adama sülük gibi yapışıyorlar. Bir anda adamın takipçi sayısında ciddi bir sümeyye, sümeyra, rümeysa, rüveyda vs. artışı oluyor. şu sıralarda da takipçi sayısı neredeyse 2 milyon'a ulaşmış durumda. Ancak adamın takipçilerine bakıyorsun. Futbolseverden çok kız var. Kızlara bakıyorsun çoğu türk. Tekrar bakıyorsun çoğu sümeyye. sonra bir daha bakıyorsun. sümeyyelerin yanında ismen sümeyye olmasalar bile zihnen sümeyye olanlar da var. kısaca bu korecanlar sıkıntı.

müzik dinlerken iş yapan insanlar

ryukon
nasıl dikkatleri dağılmadan iş yapabildiklerini asla anlayamadığım insanlardır. şayet ben ne zaman müzik dinlesem, hayallere dalıp giden bir insanım. bazen araç kullanırken bile arabayı müziğin ritmine kapılarak sürüyorum. yani müziğin ritmine kapıldığım zaman iş miş umrumda olmaz. o yüzden müzik dinlerken iş yapanlara, hatta müzik dinlemeden iş yapamayanlara hep bir hayretle bakmışımdır.
0 /