confessions

ryukon

diamond - Admin

  1. toplam giri 1304
  2. takipçi 10
  3. puan 13090

kougami shinya

ryukon
psycho pass serisinde eski bir müfettiştir. bir astının ölümü sonucu psikolojik desteği reddetmiş ve araştırmasına devam etmiştir. araştırması sonucunda psycho pass'i etkilenmiş ve suçluluk katsayı yükselmiştir. bu olay sonucunda rütbesi infazcılığa düşürülmüş ve infazcı olarak çalışmaya başlamıştır. sürekli sigara içen ve cool olan bir karakterdir. asla pişmanlık duymaz ve kafasına taktığı bir şeyi mutlaka yapar. kadın izleyiciler arasında bir hayli popülerdir

ilk sezon sonunda ortadan kaybolmuş ve 3. sezonda tekrar ortaya çıkmıştır

anime karakterlerinin birbirlerine benzemesi

ryukon
bazen mangakalar arasında birbirlerine gönderme yapmak amacıyla, bazen bir mangakanın diğerinin öğrencisi olması nedeniyle ustasına saygı göstermek maksadıyla, bazense mangakaya ait başka bir serideki karakterine benzetmesiyle olan olaydır. kimi zamansa sadece tesadüt eseri denk gelir. daha fazlası da olabilir ama fazla kurcalamanın bir anlamı olduğunu sanmıyorum :)

cross marian'ın kadınlara arasında popüler olması

ryukon
d. gray man serisinde cross marian gören kadınların neredeyse tamamı ona hayranken, hiç görmeyen kadınlar bile, onun hakkında anlatılanları duyduktan sonra ona hayran olmuşlardır. serinin ana karakteri ve cross marian ile birlikte 4 yıl yaşayan allen bile bu duruma bir anlam verememektedir. allen'in bu konudaki teorisi şu şekildedir; "kötü erkekler daima kadınlar arasında popülerdir"

dressrosa

ryukon
doflamingo tarafından kral riku'nun elinden alınarak, doflamingo ve ekibinin karargahı haline gelen adadır. aşk adası diye de anılmaktadır ve izleyicilere ispanya'yı andırır.

ciel'in babası ile sebastian'ın tamamen birbirine benzemesi

ryukon
kuroshitsuji serisindeki sebastian michaelis ile esas oğlan ciel phantomhive'ın ölen babasının yüzleri tamamen birbirine benziyor. seri boyunca henüz sebastian'ın gerçek yüzünü göstermediler ve sebastian hep sahte bir yüz kullanıyor. hal böyle olunca benim aklıma şu soru geldi. acaba sebastian, ciel'in isteği veya kendi rızası doğrultusunda, ciel'in babası gibi mi gözüküyor. yoksa bu tamamen tesadüf mü? bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

atalay demirci

ryukon
yetenek sizsiniz yarışmasında 1. olarak ünlenen, sahneye çıktığı an konuşsada gülsek havasına girdiğiniz, kişi ya da makam ayırt etmeksizin herkes üzerinden espri yapabilen ve bir hayli güldüren komedyendir. ayrıca birçok filmi ve şiir kitabı da vardır.

ahoge

ryukon
sabah uyandığınızda okula, işe ya da herhangi bir yere gidecekken kafanın tam ortasında dikilen ve ne kadar uğraşırsanız uğraşın, saçı yıkamadıkça inmeyen tek tel saça verilen isim

sosyal medyada sık sık yandere sevgili arıyorum diyenleri görüyorum

ryukon
"animelerdeki gibi yandere bir sevgilim olsun" diyorlar.

halbuki yandere bir sevgilileri olsa, sağda solda arkadaşlarını, ailesini, tanımadığı ve sırf onunla iletişime geçti diye birçok insanı kesse, biçse, öldürse vs. korkudan altılarına yapar, ne yapacaklarını şaşırırlar. kendilerini eve kapatıp diğer insanlardan hatta herhangi bir canlıdan bile medet umar hale gelirler. Ancak animelerdeki gibi yandere bir sevgilileri olma ihtimalinin çok ama çok düşün olduğunu bildikleri için sosyal medyada klavye delikanlılığı yapıyorlar. Ayrıca bu kişilerin çoğu şans eseri buldukları kız arkadaşları, sosyal medya hesaplarından herhangi bir kadını sildiğinde ya da takipten çıktığında seslerini dahi çıkartamıyorlar.

şimdi bu kişilere soruyorum. sizler daha kendiniz bu fikire inanmamışsınız. başkalarının inanacağını düşünüp yaptığınız bu sosyal medya showu neden?

tsunemori akane

ryukon
pyscho pass serisinde polis akademisi bittikten sonraki sınavda 700'ün üzerinde puan alarak istediği şubeye atanabilme hakkına sahip olan, bir onur öğrencisi olarak okulu bitiren ve müfettiş olarak göreve başlayan karakterdir. cinayetlerle ilgili alanda tek a başarı notu ile geçen kendisi olduğu için, sadece onun yapabileceği bir şeyler olduğunu düşünmüş ve cinayetleri araştıran şubeyi tercih etmiştir.

hoozuki no reitetsu

ryukon
cehennem, sıcak ve soğuk kısımlar olarak ikiye ayrılır. bu iki kısımda kendi içlerinde 8 ayrı kısıma ayrılırlar. cehennemin bu 16 bölümünde toplam 272 farklı eziyet edilen bölüm vardır. hoozuki, bu bölümlerin koordineli bir şekilde çalışmasını ve disiplinini sağlayan şeytandır.

seri cehennemde geçer ve komedi üzerine kurulmuştur. bol argo ve küfür içerir. izlemeye değer ve güzel vakit geçirmek için birebirdir. ha bazı esprileri hatta birçok espriyi anlayamayanlar olacaktır. işte o kişiler muhtemelen bu seriden sıkılırlar. ancak esprileri yakaladığınızda gerçekten güzeldir

kureo mado

ryukon
tokyo ghoul serisindeki polis departmanında, güvercin adı verilen müfettişlerden birisidir. tam psikopattır. ghoul'leri sadece yakalamaz. onları öldürmekten zevk alır ve yem olarak kullanır.

serinin ilerleyen bölümlerinde ölmüştür

flashbackler gereksizmiş

ryukon
bu da yeni moda herhalde... tamam bazı serilerde cılkı çıkartılıyor ama flashbacksiz de olmaz. sonuçta serilerde karakterlerin çocukluk ya da gençlik yıllarında yaptıkları hakkında pek fazla bilgimiz olmuyor ya da bir düşmanla karşılaştıklarında geçmişteki bir olayı göstermeleri gerekebiliyor. eğer flashback olmazsa bunları nasıl gösterecekler? tabii ki gösteremeyecekler. flashbackler işte bunlar ve bunlara benzer durumlarda bizleri bilgilendiriyorlar. bunlar sadece anime ve mangalarda değil, çizgi romanlarda, dizilerde, filmlerde, oyunlarda vs. de var. bu koşullar altında hala bir insan, nasıl olurda flashbacklerin gereksiz olduğunu savunabilir, anlayabilmiş değilim...

wasabi

ryukon
küçükken çok fakir olduğumuz için, annemin bütün somon ekmeğinin arasına sürüp öğle yemegi olarak çantamıza koyduğuı marmelatımsı yiyecek :)

0 /