confessions

ryukon

➤ - Admin

  1. toplam giri 1518
  2. takipçi 12
  3. puan 15426

inui juuzou

ryukon
no guns life serisinin baş karakteridir. extendeedlerin çıkardığı sorunları çözen ve suç işleyen extendeedleri yakalayan bir dedektif olarak çalışmaktadır. kendisi de bir extendeeddir. kafası kocaman bir silah olan cyborg bir bedene sahiptir. Geçmişe dair hiçbir anısı yoktur ve bedenini bu hale getirenin kim olduğunu da bilmemektedir. sürekli sigara içer ve bedeni cyborg olduğu için neredeyse duygularını hiç belli etmez. ayrıca kafası bir silah olduğu için yağmurdan nefret eder ve paslanmaktan korkar. en sevdiği şeylerin başında berberde kafasının yağlanması ve cilalanması gelmektedir.


otakuturk.net/foto
1

no guns life

ryukon
2019 yılının son çeyreğinde yayınlanan güzel ve sevilen bir seridir. güzel başlayıp ağır ağır ilerlemiş fakat finali açık sonla bitmiştir. ancak serinin açık sonla bitmesiyle birlikte 2. sezon duyurusu da gelmiş ve böylece yapımcılar tekrar gönlümüzü kazanmıştır. konusu bakımından birazcık ghost in the shell'i andırdığı söylenebilir. güzel bir hikaye, orjinal karakterler, birçok bilinmez ve gizemin oluşu ve tüm bunlara ek olarak serinin seinen türünde olması, serinin artı yönlerinden bazıları olarak gösterilebilir. ancak aksiyon sahnelerinin az ve kısa olmasının beni üzdüğünü de belirtmek isterim. sanki aksiyon sahneleri biraz daha uzun olsa seri bambaşka yerlere gelecek ve bizleri daha fazla kendine bağlayacak gibi hissediyorum. yine de her şeye rağmen, seriyi beğendim. ancak ilk sezonun seriye giriş ve bazı konulara açıklık getirmek niyetiyle yapıldığını ve asıl aksiyonun 2. sezonda olacağını düşünüyorum. yani güzel bir seri ama benim seriden beklentim bundan çok daha fazlası diyebiliriz. bu yüzden izleyin derim.

konusu: teknolojin bir hayli ilerlediği bir zamanda, cyborg bedenler ve yapay organlar kullanılmaya başlanmış ve bunların kullanım oranları da bir hayli artmıştır. cyborg beden veya yapay organ kullanan bu insanlara ise extendeed denilmektedir. inui juuzou, extendeedlerin çıkardığı sorunları çözen ve suç işleyen extendeedleri yakalayan bir dedektif olarak çalışmaktadır. kendisi de bir extendeed olan juuzou, kafası kocaman bir silah olan cyborg bir bedene sahiptir. Ancak geçmişe dair hiçbir anısı yoktur ve bedenini bu hale getirenin kim olduğunu da bilmemektedir.

Bir gün bir çocuk kaçıran ve güvenlik güçleri tarafından kovalanan bir extendeed, juuzou'nun ofisine gelerek, ondan fazla soru sormamasını ve bu çocuğu korumasını ister. Bu teklifi kabul eden juuzou, kendini bir anda hiç beklemediği bir savaşın ortasında bulur ve macera başlar. Juuzou için çocuğu güvende tutmak pek kolay olmayacaktır.


otakuturk.net/foto

tanıtım videosu:


opening 1

drifters

ryukon
2016 yılının en iyi animelerinden birisidir. kan, vahşet, savaş, akıl oyunları, birçok tarihi karakter, samuray, kovboy vs. ne ararsanız bulabileceğiniz harika bir animedir. bunun yanında çizimleri ve konusu da çok iyidir. size şunun garantisini verebilirim. izlemediyseniz ve izlemeyi düşünüyorsanız, emin olabilirsiniz ki, bu animeye bayılacaksınız. şahsen ben izlerken, bolca gaza geliyor, heyecanlanıyor ve güncel bölümün çıkacağı günler, "acaba yeni bölüm yayınlandı mı?" diye yerli ve yabancı bütün siteleri tavaf ediyordum. sözün özü, izleyin, izlettirin.

konusu: shimazu toyoshisa, sekigahara savaşı sırasında, tek başına düşman generalinin ve korumalarının üzerine doğru saldırır ve düşman generalini ağır yaralamayı başarır. ancak kendisi de birçok mızrak ve silahın hedefi olur. Neredeyse ölmek üzereyken olduğu yerde bilincini kaybeden toyohisa, tekrar gözlerini açtığında, kendini her tarafında birçok kapı bulunan, bembeyaz bir koridorda bulur. koridorun sonunda ise gazete okuyan gözlüklü bir kişi vardır. o adama kendisine ne olduğunu ve buranın neresi olduğunu sorsa da cevap alamaz ve o kişi tarafından en yakın kapıya doğru itilerek kendini bambaşka bir dünyada bulur. Orada aynı kendisi gibi o dünyaya gelmiş ve dünya tarihinde adından söz ettirmiş olan bazı savaşçılar ile karşılaşır. bu savaşçılara drifters (sürüklenenler) denilmektedir ve amaçları da var olan imparatorun kellesini alıp bu dünyayı ele geçirmektir.


otakuturk.net/foto

tanıtım videosu:


opening 1:

gangsta

ryukon
zamanında güncel olarak izlediğim. her hafta yeni bölümlerini büyük bir heyecan ve merakla beklediğim 2015 yapımı güzel bir animedir. seinen türünün en güzel örneklerinden birisidir de diyebiliriz. hala aklıma estikçe, "nicholas vs doug" ve "Twilight vs destroyers" savaşlarını açar izlerim. ayrıca ilk sezonun ucu açık bitmesi nedeniyle de yıllardır 2. sezonu bekleyenlerdenim. İzlemeyenler için de izlemelerini şiddetle tavsiye ediyorum
3

jahrein

ryukon
iş ve sosyal yaşam nedeniyle sürekli takip edemesem bile, denk geldikçe izlediğim ve sevdiğim bir yayıncı. eleştirirken itin g*tüne soktuğu kişileri sıralamaya kalksam, buradan polonya'ya yol olur. bazen "jahrein yavaş, adamların içinden geçtin", diyesim geliyor ama bakıyorum ki haklı konuşuyor. koy g*tüne rahvan gitsin diyorum ve kalkıp kendime çay dolduruyorum. o yüzden aynen devam reis. takipteyiz ve alkışlayarak izliyoruz.

bu nasıl bir anket

ryukon
anime ve mangaseverlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir sosyal medya hesabının yaptığı anket ve sonuçları...


otakuturk.net/foto

sizce de bu ankette bir sıkıntı yok mu? hani insanlar yaoi ve yuri sevebilir anlarım ama o kadar seçenek varken ve bu seçeneklerin 4 tanesi, ülkemizde ve dünyada en çok seyredilen ve okunan türlerken, nasıl oluyorda yaoi ve yuri seçeneği %58.2 oy alabiliyor?

O yüzden buradan sayfa yetkililerine sesleniyorum. eğer bu anket doğruysa bence isminizi değiştirin. heterophobia fansub ve yaoist fansub'a bakın, onların örnek alın. onlar gibi açık ve net olun.

kurt evans

ryukon
lies of the sheriff evans: dead or love mangasında ana karakter elmore evans'ın babasıdır ve bilge bir kişiliktir. baba gibi babadır. seride evans'a verdiği taktikler, adeta ben ve benim gibiler için birer nimet olup, hayatımızın her alanında kullanılabilecek bilgilerdir. Ayrıca kendisi seride bizlere göstermiştir ki, verdiği taktikleri doğru uygulayan birisi, hayal dahi edemeyeceği kadar yüksek hedeflere ulaşacaktır. özetle, kurt evans büyük adamdır. kendisini çok seviyor, büyük bir saygı duyuyoruz.


otakuturk.net/foto

morsesthic

ryukon
nox subs çevirmenlerinden birisi, sözlüğümüzün değerli bir yazarı ve benim de sevdiğim bir büyüğümdür. fallout serisine ve kedilere karşı sevgisi büyüktür. Eğlenceli birisidir. Ancak cimridir (en azından bana karşı öyle <.< )

midousuji akira

ryukon
yowamushi pedal serisi karakterlerinden birisidir. çok iyi bir bisiklet sürücüsü olmasına rağmen ağır psikopattır. zayıf gördüğü ya da hoşlanmadığı birisi olursa, o kişiye böcek diye seslenir. her zaman bir planı ve o planında alternatif planları vardır. hesaplamaları büyük bir çoğunlukla doğru çıkar. her zaman kazanmak için uğraşır ve bu amaç uğruna diğer insanları kullanmaktan çekinmez. Ancak geçmişte yaşadıklarını gördükten sonra ondan nefret etmek yerine ona sempati duymaya başlıyorsunuz. "Aslında iyi çocuk lan" falan diyorsunuz. Yine de iyi ya da kötü ne olduğu farketmeksizin, seride her görüldüğü anda seriye farklı bir renk ve heyecan katan bir karakter.


otakuturk.net/foto

cengiz üstün

ryukon
ülkemizdeki yetenekli ve başarılı karikatüristlerinden birisidir. çarşaf, avni, pişmiş kelle, lombak, l-manyak, uykusuz ve penguen dergisi gibi birçok dergide karikatürleri yayınlanmıştır. özellikle Kunteper Canavarı, Kaptan Onedin, Üzeyir ve Macerayı Seven Adam karakterleri büyük bir beğeni ve ilgi toplamıştır. benim de düzenli olarak takip ettiğim ve çizdiği köşeleri severek okuduğum birisidir.

takip etmek isteyenler için instagram adresi:
https://www.instagram.com/cengizustun


otakuturk.net/foto


izlemek isteyenler için en az 100 bölümlü animeler

ryukon
ashita no joe - 126 bölüm
yowamushi pedal - 114 bölüm
detective conan - 942 bölüm+
boruto - 115 bölüm+
hunter x hunter 2011 - 148 bölüm
prince of tennis - 227 bölüm
major - 180 bölüm
hokuto no ken - 177 bölüm
inuyasha - 193 bölüm
naruto - 720 bölüm
d gray man - 116 bölüm
bleach - 366 bölüm
gintama - 367 bölüm
fate serisi - 145 bölüm
diamond no ace - 140 bölüm
digimon serisi - 410 bölüm
captain tsubasa - 278 bölüm
dragon ball - 804 bölüm+
fairy tail - 315 bölüm+
city hunter - 140 bölüm
hajime no ippo - 126 bölüm
monogatari serisi - 120 bölüm+
jojo serisi - 160 bölüm+
katekyo hitman reborn - 203 bölüm
eyeshield 21 - 145 bölüm
pokemon serisi - 840 bölüm
one piece - 900 bölüm+
sailor moon - 234 bölüm
toriko - 147 bölüm
saint seiya - 153 bölüm
slam dunk - 101 bölüm
yu yu hakusho - 112 bölüm
inazuma eleven - 174 bölüm
hetalia serisi - 139 bölüm
gundam serisi - 400 bölüm+
black clover - 100 bölüm+


otakuturk.net/foto
0 /