confessions

ryukon

gold - Admin

  1. toplam giri 321
  2. takipçi 7
  3. puan 3351

anime sever arkadaşlarımın birçoğunun artık anime izlemeyi bırakmış olması

ryukon
büyük bir şaşkınlık yaşamama neden olan durumdur. son zamanlarda görüştüğüm eski arkadaşların neredeyse tamamı anime izlemeyi bıraktıklarını ve animelere karşı artık hiçbir ilgilerinin de kalmadığını söylüyorlar. Hatta sıkı bir one piece hayranı olan ve eskiden her bölüm yayınlandığında mesaj atan ve/veya arayan eski bir arkadaşıma, serinin günceli hakkında spoiler verdiğimde, "3-4 yıldır takip etmiyorum. Birçok karakterin kim olduğunu dahi unuttum. yine de senin adına sevindim" tepkisinden sonra dumur oldum. Açıkcası eski dostların bu alemden uzaklaşması durumu beni hem gerçekten şaşırttı hem de maalesef ki çok üzdü...

ahiru no sora

ryukon
2019 sonbahar sezonunda yayınlanmaya başlayan ve konusu basketbol olan bir anime.. sosyal medyada bu seri ile ilgili yapılan yorumlara baktığımda birçok kişinin beğenmediğini söylediğin görüyorum. Ancak ben güzel bir anime olduğu kanaatindeyim. Ayrıca biliyorum ki, spor konulu seriler kendini her türlü izlettirir. Bu yüzden aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan izlemeye başlayabilirsiniz.

serinin mangası, mangaka takeshi hinata tarafından çizilmektedir ve ilk bölümü 2004 yılında yayınlanmıştır. Şimdiye kadar 50 cildi yayınlanan serinin mangası hala devam etmektedir. animesinin ilk bölümüyse 3 ekim tarihinde yayınlanmıştır.

konusu: Sora Kurumatani, 1.49 boyunda ve yaşıtlarına göre çok kısa olan bir öğrencidir. kuzuryu lisesine yeni başlamış ve basketbol kulübüne katılmak için can atmaktadır. Ancak bir sorun vardır. Bu lisenin basketbol kulübü üyeleri, bir grup serseridir ve kulüpte basketbol oynamak hariç her şey yapılmaktadır. Sora'ya da zorbalık yaparak ve tehdit ederek, bu okulda basketbol oynayamayacağını ve gidip başka bir kulüp bulmasını söylemişlerdir. Tüm bunlara rağmen pes etmeyen Sora, kulüp üyelerine basketbolu sevdirmek ve herkesle birlikte basketbol oynamak için elinden geleni yapmaya karar verir.


otakuturk.net/foto

tanıtım videosuopening 1

code geass

ryukon
Her dönem kendini izlettiren, yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen unutulmayan ve aradan ne kadar zaman geçerse geçsin her dönem kendine izleyici kitlesi oluşturan bir seridir. birçok kişi tarafından büyük bir ilgiyle izlenen nadir mecha türündeki anime serilerinden olduğunu da ayrıca belirtmek isterim. İzlemeyenler varsa tereddütsüz başlayabilirler. Sıkılmadan ve severek izleyeceklerini düşünüyorum.

serinin animesi 2006 - 2008 yılları arasında 25'er bölümlük 2 sezon halinde yayınlanmıştır. Bu sezonlara ek olarak serinin birçok anime filmi de yayınlanmıştır.

konusu: japonya ile britanya arasında çıkan savaş sonucunda japonya savaşı kaybetmiş ve ülkenin ismi 11. bölge olarak değiştirilmiştir. Bu olaydan sonra japon halkı 11'ler olarak anılmaya başlamıştır. lelouch vi brittania, britanya imparatorluğunun varislerinden birisidir. ancak evden kaçarak soyismini değiştirmiş ve 11'ler ile birlikte yaşamaya başlamıştır. Artık lelouch'un tek bir amacı vardır. O da britanya imparatorluğunu yok etmektir.

Bir gün lelouch, çalıntı bir kamyonu kontrol etmek isterken britanya kuvvetleri tarafından kuşatılır. Askerleri bir anda karşısında görünce neye uğradığını şaşıran lelouch, tam askerler tarafından vurulacağı sırada, c.c. adında bir kız onun önüne atlar ve mermilerin hedefi olarak lelouch'un ölmesini engeller. C.c. ölmeden önce lelouch'a bir şeyler söylere ve ona bir güç verir. bu gücün adı geass'tır ve kullanıcısına, karşı taraf üstünde sadece bir kez etki eden bir güçtür.

lelouch bu gücü kullanır ve askerlere, "ölün" emrini verir. Hiçbir asker, lelouch'un emrini ikiletmez ve göz açıp kapayıncaya dek tüm askerler kendilerini öldürmüştür. Lelocuh, elde ettiği bu güçle britanya imparatorluğunu dize getirmeye karar verir ve macera başlar.


otakuturk.net/foto

opening 1

person of interest

ryukon
2011-2016 yılları arasında 5 sezon ve 103 bölüm olarak yayınlanan ve amerikan yapımı olan, konusu itibariyle de güzel ve değişik bir polisiye dizidir. İlk birkaç bölüm, serideki karakterleri tanıtmak ve sistemin nasıl işlediğini anlatmak amacında olduğu için bazı izleyicilere biraz sıkıcı gibi gelebilir. Ancak ilerleyen bölümlerde sabrettiğinize değecek bir dizidir. Hele 3. bölümünün son sahnesi var ki anlatılmaz, yaşanır... O sahne İzlediğim dizi ve filmlerdeki favori sahnelerimden birisidir. Özetle izleyin, izlettirin. Kesinlikle pişman olmazsınız.

Konusu; Harold Fitch ve iş arkadaşı Natham Ingram, yapay zekayla çalışan bir makine icat etmişlerdir. Bu makine dünyadaki bütün kameraları takip ederek, olası organize suçları ve terör saldırılarını önceden haber vererek, ülke ve halk güvenliğini sağlamaktadır.

Makine, olası saldırıları ilgili ve ilgisiz olarak ikiye ayırmıştır. hükümeti etkileyecek saldırılar ilgili, sivil halkı etkileyecek saldırılar ise ilgisiz olarak belirlenmiştir. Ancak makine birçok saldırı tespit etmiştir ve bunlardan sadece çok az bir kısmı hükümeti ilgilendiren meselelerdir. Çoğunluksa sivil halkı ilgilendiren meselelerden oluşmaktadır ve makine bunları görmezden gelmektedir.

Harold Fitch, bu meseleleri görmezden gelmeye dayanamaz ve kimseden habersiz sisteme bir arka kapı açar. Böylece sivillere karşı olan olası tehlikeleri öğrenen Harold, bu olaylara erkenden müdahale ederek önlemesi için, eski CIA ajani John Reese'i işe alıp durumu anlatmasıyla macera başlar.


otakuturk.net/foto

tanıtım videosu

team fortress 2

ryukon
valve tarafından 1996'da çıkartılan team fortress oyununun, geliştirilerek 2007 yılında piyasa sürülen ve günümüzde hala birçok kişi tarafından sevilerek oynanmakta olan geliştirilmiş ve iyileştirilmiş versiyonudur. (1000 saatin üzerinde oynama süresi olanlar var.) 2 farklı (blue ve red) takım, 9 farklı tip ve özellikteki (medic, heavy, scott, pyro vs. ) karakter ile farklı haritalar ve modlarda kazanmak için birbirleriyle mücadele edeler. En sevilen modları yük treni ve tepenin hakimidir.


otakuturk.net/foto

team fortress 2 tanıtım

sensei cosplay

ryukon
Gerçek ismi nilüfer karaata olan ve Ülkemizde, cosplay kültürüne birçok katkıda bulunmuş, katıldığı birçok yarışmada, gerek yaptığı cosplayler gerekse de diktiği elbiseler ile birçok başarı elde etmiş olan, aynı zamanda da cosplay'e ve animeye gönül vermiş herkese elinden gelen her türlü desteği verip, yardımda bulunan ablamız.

Tüm bunların yanında birçok etkinlikte stand açmakta ve dikiş nakıştan tutun da birçok konuda atölye eğitimi vermektedir. Ayrıca birkaç cosplay yarışmasında jürilik de yapmıştır.

Hakkında sayfalarca yazılabilir ama daha fazlasını takip ederek öğrenebilirsiniz..

İnternet sitesi: https://niluferinkoleksiyonu.blogspot.com/


otakuturk.net/foto

japon sineması

ryukon
japon kültürü ve sineması, anime, manga vs. gibi konularda okuyucularına kapsamlı bir şekilde bilgi vermek amacıyla 2015 yılında yayın hayatına başlayan internet sitesidir. Ayrıca 2 ayda bir yattaa, 3 ayda bir de sonata adında e-dergi yayınlamaktadırlar. Yıllardır takip ettiğim güzel bir site olduğunu da ayrıca belirtmek isterim.

adres: https://japonsinemasi.com/
0 /