confessions

lenalee

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 302
  2. takipçi 1
  3. puan 2652

sonradan görme one piece fanları

lenalee
Bu kisiler tarafından sadece animesi değil bu serinin mangası da bilinçsizce abartılıyor anime ve manga dünyasını dogru bir şekilde takip etmeyen kişiler tarafından. Tüm zamanların her yönden en iyi mangası diyenler var. Sorsanız en fazla 5 manga okumuslardır. O da popüler seriler üzerindendir. Gerçekten üzücü.

otaku türk 8 yaşında

lenalee
Sözĺüğümüz buraya gelene kadar entryleriyle ve projeleriyle katkıda bulunan herkese yürekten teşekkürler. Sözlüğümüzü daha nice senelere el birliğiyle taşımaya devam edebilmemizi diliyorum. Ryukon senpainin bu başlığı açması beni epey duygulandırdı. Umarım kendisi hep bu sözlüğün başında olur bunun yanında. (:

bts

lenalee
Hiphop temelli kpop grubu ilk çıkış yaptıklarında bir ara Beenzino'nun debutlarından önce bu gruba dahil olabilme ihtimalinin olduğunu duymuştum. Ilk çıktıklarından beri dinlerim. Aynı Coldplay'in son yıllarda pop müzik yapması gibi bu grup da rengini kaybetti bence. Yetenekliler, iyiler yine de.
Edit:düzeltme

kiznaiver

lenalee
bayağı güzel bir anime,ayrıca opening şarkısı güzel olmasına rağmen(coldplay parçalarını andırıyor.) klibi gözümü aldı,karakterleri ve konusu değişik olan bir anime.(:

daredevil

lenalee
çok sevdiğim bir marvel karakteri hatta en sevdiğim karakterlerden biri diyebilirim.ilk filmini beğenmeyen kişi çok olsa da ben sevmiştim aslında.ben affleck bu karaktere çok yakışıyordu bence. daha sonra batman karakteriyle anıldı, öyle sevildi ama dediğim gibi ilk filmin kadrosu gerçekten iyiydi. konu işleyişinde değişiklik yapılabilirdi belki.bir seri yapıldı sonrasında ama daha izleyemedim.

rammstein

lenalee
1994'de kurulan endüstriyel metal tarzı müzik yapan alman rock grubudur. sahne performanslarıyla birçok ödül almışlardır. birden çok dilde şarkısı olan grubun şu ana kadar 6 albümü vardır. grup ismini ramstein hava kazasından almıştır

japonya

lenalee
türkçe ile aynı dil ailesinde bulunan, bir milli dile sahip, sakura adlı kiraz çiçeklerinin ünlü olduğu, animenin anavatanı olarak ünlenmiş, bir doğu asya ülkesi

shiritori

lenalee
japon kelime türetmece oyunu, temel kuralları şu şekildedir:
oyunda japoncada bu şekilde başlayan bir kelime olmadığı için, kimin kelimesi n (ん) ile biterse o kaybeder.2 ya da daha fazla kişi oynayabilir, sadece isimler kullanılarak oynanan bir oyundur. kelimeler tekrarlanmayabilir. no(の) ile ilgili ifadeler sadece kelime olabilecek şekilde fosilleşmişse kullanılabilir. oyunun isteğe bağlı ve modern kuralları da vardır, bunlar oyun başlamadan önce ortaya konur.
örnek olarak:sakura (さくら) → rajio (ラジオ) → onigiri (おにぎり) → risu (りす) → sumou (すもう) → udon (うどん)
burada udon kelimesini kullanan kişi kaybeder.
-alıntıdır-
0 /