confessions

lenalee

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 299
  2. takipçi 1
  3. puan 2519

bts

lenalee
Hiphop temelli kpop grubu ilk çıkış yaptıklarında bir ara Beenzino'nun debutlarından önce bu gruba dahil olabilme ihtimalinin olduğunu duymuştum. Ilk çıktıklarından beri dinlerim. Aynı Coldplay'in son yıllarda pop müzik yapması gibi bu grup da rengini kaybetti bence. Yetenekliler, iyiler yine de.
Edit:düzeltme

kiznaiver

lenalee
bayağı güzel bir anime,ayrıca opening şarkısı güzel olmasına rağmen(coldplay parçalarını andırıyor.) klibi gözümü aldı,karakterleri ve konusu değişik olan bir anime.(:

daredevil

lenalee
çok sevdiğim bir marvel karakteri hatta en sevdiğim karakterlerden biri diyebilirim.ilk filmini beğenmeyen kişi çok olsa da ben sevmiştim aslında.ben affleck bu karaktere çok yakışıyordu bence. daha sonra batman karakteriyle anıldı, öyle sevildi ama dediğim gibi ilk filmin kadrosu gerçekten iyiydi. konu işleyişinde değişiklik yapılabilirdi belki.bir seri yapıldı sonrasında ama daha izleyemedim.

rammstein

lenalee
1994'de kurulan endüstriyel metal tarzı müzik yapan alman rock grubudur. sahne performanslarıyla birçok ödül almışlardır. birden çok dilde şarkısı olan grubun şu ana kadar 6 albümü vardır. grup ismini ramstein hava kazasından almıştır

japonya

lenalee
türkçe ile aynı dil ailesinde bulunan, bir milli dile sahip, sakura adlı kiraz çiçeklerinin ünlü olduğu, animenin anavatanı olarak ünlenmiş, bir doğu asya ülkesi

shiritori

lenalee
japon kelime türetmece oyunu, temel kuralları şu şekildedir:
oyunda japoncada bu şekilde başlayan bir kelime olmadığı için, kimin kelimesi n (ん) ile biterse o kaybeder.2 ya da daha fazla kişi oynayabilir, sadece isimler kullanılarak oynanan bir oyundur. kelimeler tekrarlanmayabilir. no(の) ile ilgili ifadeler sadece kelime olabilecek şekilde fosilleşmişse kullanılabilir. oyunun isteğe bağlı ve modern kuralları da vardır, bunlar oyun başlamadan önce ortaya konur.
örnek olarak:sakura (さくら) → rajio (ラジオ) → onigiri (おにぎり) → risu (りす) → sumou (すもう) → udon (うどん)
burada udon kelimesini kullanan kişi kaybeder.
-alıntıdır-

thom yorke

lenalee
radiohead dlı ingiliz alternative,deneysel rock grubunun solisti,söz yazarı ve bestecisidir.sanatçının ünlü solo çalışmaları ve düetleri de olmuştur.
bu düetlerden bir örnek olarak karanlıkta dans filmi için björkle seslendirdiği i've seen it all adlı bir parça bulunmaktadır.ayrıca intihar etme isteği ile ilgili söylentilerle ünlü olmuş, charles bukovski hayranı, güzel sesli bir sanatçıdır.

chris martin

lenalee
coldplay adlı britanyalı alternative rock grubunun güzel sesli ve sevimli solisti.(:
ayrıca james corden'ın talk show programı için hazırladığı carpool karaoke adlı parodide, grubun sevilen şarkılarından bazılarını seslendirmiştir.

great teacher onizuka

lenalee
lisedeyken okulunun kabadayısı olan halen de kabadayı gibi görünen, sapık,sarı saçlıi, küpeli,hayat dersini iyi vermeyi bilen, girdiği en kötü sınıfların hakkından gelmeyi başaran değişik lise öğretmeninin hayatını anlatan anime serisidir
0 /