sonradan görme one piece fanları

ryukon
son zamanlarda, daha doğrusu son bir yılda böyle bir hayran kitlesi türedi. bu kitle, sosyal medya platformlarındaki her anime konuşmasında, yok one piece şöyle iyi, yok one piece böyle güzel, diye saçma sapan yorumlar yapa yapa insanları seriden soğutuyorlar. farklı animeler ile ilgili yapılan paylaşımların altında konu dışında one piece hakkında konuşuyorlar. pp ve kapak resimlerinde sürekli ortak one piece karakterleri kullanıyorlar ve zaten yıllar önce üretilmiş teorileri de kendi teorileriymiş gibi anlatıyorlar vs. özetle one piece hayranıyım adı altında dikkat çekmeye çalışıyorlar. tam narutardlar, bleach sempatizanları ve cringe haikyuu kitlesi bitti derken ortaya çıkan bu kitle, one piece serisine destekten çok köstek oluyor ve seriyi gerçekten sevenler için adeta bir utanç kaynağı niteliği taşıyorlar. şayet ben, 10 yıla yakındır one piece serisini takip eden biri olarak, bu kitleden utanıyor, yaptıklarını yanlış buluyor ve bu yapılanları seriye hakaret olarak sayıyorum.

bu kitleye sorsan, one piece serisini senden benden iyi biliyorlar. tüm gizemlerini çözmüşler. hatta oda, bunlardan habersiz tuvalete gitmiyor... mesela one piece türkiye sayfasının admini olan, seriyi bilmem kaç kere tekrar tekrar baştan sonra okuyan ve izleyen, birçok teorisi bulunan rayleigh admin, bunların yanında halt etmiş. korsanfan'daki yüzlerce one piece hayranı falan hiçbir şey bilmiyor. smoker admin bunların yanında kim ki? en iyi bunlar....

özellikle son günlerde, "sosyal medyadaki one piece kitlesi yüzünden seriden soğudum", "op'e başlayacaktım ama hakkında yapılan abartı yorumları görünce bıraktım" vs. gibi onlarca yorum ve tweet görmeye başladım. çok değil, bundan 1 yıl öncesine kadar "hakkındaki yorumlar çok iyi olduğu için one piece'e başlıyorum" diyen birçok insan varken, bugünlerde bu gerizekalılar yüzünden insanlar seriden soğuyorlar. son 1 yılda seri ile ilgili ne değişti de insanlar bu seriden soğumaya başladı? cevap basit. çünkü bu sonradan görme fanlar ortaya çıktılar.

şimdi buradan bu arkadaşlara sesleniyorum. bakın hala arkadaş diyorum. ya oturun efendi gibi seriyi takip edin ya da s... gidin. yeter lan içine ettiniz güzelim serinin. gidin başka yerden prim kasın
lenalee
Bu kisiler tarafından sadece animesi değil bu serinin mangası da bilinçsizce abartılıyor anime ve manga dünyasını dogru bir şekilde takip etmeyen kişiler tarafından. Tüm zamanların her yönden en iyi mangası diyenler var. Sorsanız en fazla 5 manga okumuslardır. O da popüler seriler üzerindendir. Gerçekten üzücü.