bts

undertakersss
2013 yılında çıkış yapmış, güney kore'li grup. her ne kadar k-pop sanatçısı olarak geçseler dahi bir çok türde parçaları bulunduğu için şahsen k-pop grubu olarak tanıtmak istemiyorum. toplam 7 kişilik bir grup ve her birinin birbirinden yetenekli olduğunu düşünüyorum. beni tekrar kore müziğine aşık ettiler.

küçük bir şirketten çıkış yaptıkları için zamanında bir çok kişi tarafından küçük görülmüş, televizyon programlarında görüntüleri kesilmiş, hem kendilerinden yaşça büyük hemde küçük diğer gruplar tarafından hor görülmüş, katıldıkları programlarda kaile alınmadıkları için kendilerine soyunma odası bile verilmediği için tuvaletlerde yada koridorlarda üstlerini değiştirmişler. sosyal medyada her bir üyesi ayrı linç edilmiş ve ölüm tehditleri almış. buna rağmen gözlerini karartıp kariyerlerine devam etmeye karar vermişler.

bu grupla ilgili en sevdiğim şeylerden biri her birinin kendini ayrı olarak yansıtmasına izin veriyor olmaları. genelde bu tür gruplarda belli başlı üyeler daha fazla ilgi odağı oluyor ve bu üyeler kendi solo parçalarını çıkartabiliyor yada tek başlarına sponsorluk alıyorlar, fakat bu grupta böyle bir şey yok. üyelerin her biri ayrı ayrı şarkılarda öne çıkıyor ve hepsinin kendi solo şarkıları da çıkıyor. sanırım toplam 4 farklı albümde hepsinin kendi solo şarkıları var. buna rağmen yine de kendi müziklerini yapmak istedikleri için gruptan ayrı kendi solo şarkıları da var.

buraya bütün gün yazı yazarak bu grubu ne kadar sevdiğimi ve ne kadar başarılı oldukları yazabilirim ama buna gerek olduğunu sanmıyorum o yüzden sizlere bir sürü şarkı linki bırakıyorum. belki birisi hoşunuza gider de sizde benimle aynı çukura düşersiniz dfghjklş

öncelikle belirli albümlerden en sevdiğim grup şarkılarını atmak istiyorum dfghjkl

dark&wild albümünden "hip hop phile"


the most beautiful moment in life albümünden "butterfly" ve "silver spoon"wings albümünden "interlude: wings" ve "am i wrong"love yourself:her albümünden "pied piper" ve "mic drop"love yourself tear albümünden "the truth untold", "134340" ve "tear"
map of the soul persona albümünden "mikrokosmos" ve "home"map of the soul 7 albümünden "black swan", "louder than bombs" ve "we are bullet proof : eternal"
bu kısımdan sonra solo çıkarttıkları şarkılardan en sevdiklerimi eklemek istiyorum sdfghjkl

kim seokjin : epiphany


Kim namjoon : moonchild


jung hoseok : mama


min yoongi : seesaw


park jimin : filter


kim taehyung : winter bear


jeon jungkook : my timebunların tamamı benim fangirl'lük yapmam sonucu saçmalamalarımdır çok ciddiye almayınız dfghjklş ama şarkıları dinlemenizi öneririm çok güzeller çünkü :p


(bu arada yazdığım ve uğraştığım en uzun girdi olabilir bu sdfghjkl)
2
lenalee
Hiphop temelli kpop grubu ilk çıkış yaptıklarında bir ara Beenzino'nun debutlarından önce bu gruba dahil olabilme ihtimalinin olduğunu duymuştum. Ilk çıktıklarından beri dinlerim. Aynı Coldplay'in son yıllarda pop müzik yapması gibi bu grup da rengini kaybetti bence. Yetenekliler, iyiler yine de.
Edit:düzeltme