confessions

saprofit89

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 286
  2. takipçi 3
  3. puan 2307

babala tv

saprofit89
(bkz:oğuzhan uğur)un sahibi olduğu youtube kanalı.
niye kendi adına değil de "internet televizyonu" formatı ile kanalı sürdürdüğünü merak ediyorum.

"mevzular açık mikrofon" serisi ile siyasilere soru-cevap söz hakkı verdiği için çok başarılı buldum.

merve dizdar

saprofit89
gündemimiz seçim olduğundan arada kaynadı gitti ama seçim unutulur merve hanım unutulmayacak.

cannes film festivali "Kuru Otlar Üstüne" filmi ile en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.
ödülü alırken yaptığı konuşması, "Bu ödülü kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye'de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum."

14 mayıs 2023 seçimi

saprofit89
cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçim yapıldı.

edit: cumhur başkanlığı seçimi ikinci tura kaldı.
(bkz:recep tayyip erdoğan) %49,52 (27.133.837)
(bkz:kemal kılıçdaroğlu ) %44,88 (24.594.932)
(bkz:sinan oğan) %5,17 (2.831.208)
(bkz:muharrem ince) %0,43 (236.097)

genel seçim
adalet ve kalkınma partisi %35,61 - 268 vekil
cumhuriyet halk partisi %25,33 - 169 vekil
milliyetçi hareket partisi %10,07 - 50 vekil
iyi parti %9,68 - 43 vekil
yeşiller ve sol gelecek partisi %8,82 - 61 vekil
yeniden refah partisi %2,81 - 5 vekil
Türkiye işçi partisi %1,73 - 4 vekil

edit 2: 28 Mayıs 2023'ta yapılan 2.tur seçim sonucu: recep tayyip erdoğan %52,16 ile yeniden SEÇİLDİ.

en hızlı adım tekniği hangisi

saprofit89
dikkat çeksin diye böyle bir başlık açtım, ben (bkz:bleach) animesindeki adım tekniklerinden bahsetmek istiyorum (bkz:spoiler) içerir baştan uyarayım, isteyen başka animeleri de kıyaslayabilir.

shunpo: animede ilk gördüğümüz adım tekniği, (bkz:shinigami)'lere ait bu teknik, Uryu ishida'nın en sevdiği tekniktir.

hirenkyaku: animede uryu ishida ile birlikte gördüğümüz, (bkz:quincy)'lere özel hızlı adım tekniğimiz, ayağınızın altında bir zemin oluşturmanızı ve sörf tahtası gibi hareket edebilmenizi sağlayabiliyor, hatta ishida orihime'yi taşımıştı. ayrıca (bkz:kurotsuchi mayuri) de kullanmıştır.

sonido: animede (bkz:hollow)'ların kullandığı adım tekniğidir, (bkz:vaizard)'lar da kullanabilir.

light bringer: (bkz:fullbringer)'lerin kullandığı adım tekniğidir, diğer 3 teknikten farklı olarak zeminin kendilerini itmesini sağlarlar.

sonuç olarak kullanıcıya göre değiştiğinden hangi teknik daha hızlıdır bilmiyoruz, sadece animede geçtiği kadarıyla flaş adım tanrısı ünvanıyla (bkz:shihouin yoruichi) en hızlı olduğu anılıyordu.

kurotsuchi mayuri

saprofit89
(bkz:bleach) anime serisinde, çılgın bilim adamı, (bkz:gotei 13)'te 12. takım kaptanı. ayrıca araştırma geliştirme birimini yönetir.
zampaktou ashisogi jizou, shikai görünümünde sapında iğneler var, yeteneği felç eden bir zehir, kendisine sapladığında vücudunu sıvılaştırıyor ve bir süre insan formuna dönebilmek için dinlenmesi gerekiyor.
bankai konjiki ashisogi jizou, bebek kafalı devasa bir tırtıl biçiminde, çenesinin hemen dibinden istediğinde bıçaklar çıkarabiliyor, nefesi zehirli bir gaz yayıyor, mayuri zampaktou'su üzerinde oldukça oynamalar yapmış, zehri üzerinde ayarlamalar yapabiliyor ve zampaktou'sunu uzaktan kumanda ile bankai formunda patlatarak imha edebiliyor.

asgari ücret

saprofit89
Anayasamızda: "Asgari ücretin tespitinde ülkenin ekonomik ve sosyal durumu göz önünde bulundurulur." denilmektedir.

bir çalışanın ihtiyaçlarının, o günün şartlarıyla temel ihtiyaçlarını karşılayacak minimum değer olarak hesaplanmasıdır; işveren için düşük, çalışan için büyük olması istenir arayolu bulmaya çalışılır.

2023 asgari ücret 8506 Türk lirası olarak açıklanmışır...

shikkakumon no saikyou kenja

saprofit89
seriyi ilk anizm.tv'de gördüm, merak edip yorumlarına baktım, manga okuyucuları animesinden şikayetçi, birçok ayrıntıyı atladığından ve özet gibi geçtiğini yazmışlar.

tabii ben de mangasına baktım önce, reenkarnasyon ve zindan rpg oyunu gibi bir kurgusu var hemen ısınıyorsunuz seriye, baş karakterimiz reenkarne olduğundan her şey biliyor yargı dağıtıyor falan ama daha sonra bazı ögelerin beni rahatsız ettiğini fark ettim. öncelikle damga (spoiler vermiyorum tabii) ve büyü felsefesini hiç sevmedim, baş karakterimiz çok tecrübeli olduğundan işleri insan üstü becerilerle çözüyor; ayrıca birinci okul ve ikinci okul rekabetinden bahsediliyor ama okul ismi yok, hiç yaratıcı değil, iki tane okul ismi uyduramadın mı be adam? karakterler de çok sınırlı, 3 tane yan karakter oluşturmuşsun bütün olay bu 4'ü etrafında gelişiyor, çevre olsun, diğer yan karakterler olsun ayrıntı yok, karakter uydurmaya, ayrıntı vermeye üşenmiş resmen mangaka. en son şunu fark ettim, karakterimiz çok güçlü tamam ama damga ve büyü felsefesi yüzünden artık merak duygusu kalmadı, 17 bölümü okuyup bıraktım...

tales of demons and gods

saprofit89
yetişim ve alt dünyalar mitolojisinde geçen webtoon serimiz, kahramanımız bütün yetişim tekniklerini, rünikleri öğrendikten ve en güçlü düşmanıyla karşılaştıktan sonra ölür, ölür ölmesine ama 13 yaşındaki haline döner fakat anılarıyla birlikte sıfırdan, en güçsüz olarak yeniden başlar, yaptığı hataları tekrarlamamak ve yeni dostlar edinerek, birlikte güçlenerek, intikamını almak ve dostlarıyla iyi bir gelecekte yaşamak için çabalar.
oldukça eğlenceli gaza getiren bir seri, renkli baskı, okumanızı tavsiye ederim...
0 /