solo leveling

ryukon
bir light novel iken webtoon olarak yayınlanmaya başlamış olan güney kore yapımı seridir.

seriyi okumaya geçtiğimiz ocak ayında başladım ve o günden beri çarşamba günleri benim için solo leveling günü demek oldu. okumayanlar varsa hiç tereddütsüz başlayabilirler. Sürekli aksiyonun olması ve ayrıca renkli olmasının da avantajıyla tüm bölümleri bir oturuşta okur bitirirsiniz diye düşünüyorum.

konusu: 10 yıl önce yaşadığımız dünya ile canavarlar dünyası arasında bir geçit açılmıştır. bu geçitin açılmasıyla beraber bazı insanlar, insanüstü güçlere sahip olmuşlardır. Bu kiişilere avcı denilmiştir ve bu kişiler açılan her geçiti kapatmak ce geçitteki tüm canavarları öldürmeyi görev edinmişlerdir. Avcı rütbeleri en düşük e seviye olmak üzere sırasıyla e-d-c-b-a-s diye gösterilemektedir. s seviye üzeri avcıların ise ne kadar güçlü oldukları ölçülememektedir. ss seviyede de olabilirler sss seviyede de ancak hepsi s seviye diye geçmektedir.

sung jin-woo, e seviye bir avcıdır. Normal insanlara göre güçlüdür ancak en düşük seviye zindanlarda bile yaralanacak kadar zayıftır. Bir gün grubuyla beraber d-seviye bir zindanda avlanırken, zindanın aslında d seviye değil de s-seviye olduğunu anlarlar. Ancak iş işten geçmiştir. Grubun büyük bir çoğunluğu ölmüştür. Sung jin-woo kendine geldiğinde, önünde sadece onun görebildiği bir görev ekranı mevcuttur. sung jin-woo ne olduğunu bile tam anlayamadan birbirinden zorlu görevleri tamamlamaya başlamıştır. Böylece macera başlar.
escanor
ONLARCA ANİME İZLEMİŞLİĞİM MANGA OKUMUŞLUĞUM VAR AMA BU SERİ İÇLERİNDEN EN İYİLER ARASINA GİREBİLECEK 3'LÜDEN BİRİSİ. HER BÖLÜMÜ AYRI Bİ HEYECAN, TAVSİYE EDERİM. ASKERDE NÖBETTEYKEN BAŞLAMIŞTIM. 60 BÖLÜM KADAR VARDI. BİR OTURUŞTA BİTİRMİŞTİM ŞU ANKİ GÜNCEL KONUDA BİZİM OĞLANA DENK GELENLER OLACAK MI? ORASINI MERAK EDİYORUM. BİZİM OĞLANA GÜÇ VERENİN KİM OLDUĞUYLA ALAKALI SPOILER VERİRDİM AMA VERMEYECEĞİM.
ezaki
Yeni nesil başta hiç bir gücü olmayan zeki ana karakterin bir şekilde güç kazanıp herkese tek attığı serilerin eli yüzü en düzgün olan kore yapımı webtoon serisidir
jedi mind tricks
komikşeyler yayıncılık tarafından basılmaya başlanan webtoon serisi. tabii ki kuşe kağıt ve renkli baskıdan ötürü webtoon basmak maliyetli olduğu için, adamlar hem kuşe kağıtlı versiyonunu, hem de 2. hamur kağıt versiyonunu aynı anda çıkarmışlar. kuşe kağıt versiyonu indirimsiz 395, 2. hamur versiyonu ise indirimsiz 320 liradan satılıyor, kitap sitelerinden daha ucuza almak mümkün tabii.

hatta adamlar hızlarını o kadar alamamışlar ki, roman versiyonunu bile basıyorlar.