confessions

dwaila

bronze - birinci nesil otta

  1. toplam giri 61
  2. takipçi 2
  3. puan 872

dororo

dwaila
bu sezon animesi yeniden yapılıyordur. eskisini izlemedim, ama şimdiki üzerinden konuşacak olursam hoş animedir. hyakkimaru da hoş çocuk vallahi

uss arizona

dwaila
uss arizona (bb-39) birleşik devletler donanması'nın pennsylvania sınıfı zırhlısıdır. 48. eyalet arizona onuruna ismi verilen üçüncü gemidir. 1916 yılında hizmete girdi ve ı. dünya savaşı sırasında da hizmet verdi. uss arizona en çok 7 aralık 1941'de gerçekleştirilen ve birleşik devletleri ıı. dünya savaşına sokan pearl harbor saldırısı sırasında 1177 kişinin öldüğü ve kendisi için felaket olan dramatik batışıyla tanınır. enkaz temizlenmemiş ve şu anda limanın suları altındadır ve üzerinde o gün ölenlerin anısına uss arizona anıtı dikilmiştir.

kaynak: wikipedia

medal of honor pasific assault

dwaila
2004 yapımı ea la tarafından yapılmış fps (first person shooter) tarzı bir oyundur. ikinci dünya savaşının pasifik cephesini konu alır. dün başladım, 2004 yapımı bir oyun olduğunu çaktırmıyor gerçekten. gerek sesler gerek efektler cidden iyi. bölümleri geçtiğim süre zarfında her birkaç bölümde bir bu entry'i editleyip ya da yeni entry girip yapılan muharebeler hakkında bilgi vermeyi düşünüyorum. ilki çok şansıma tanıdıktı ve görünce "aaaaaaa lan aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa" oldum, hoştu :d spoiler kısmında oyunun gidişatı hakkında kritik bilgilerle birlikte tarihten muharebeler olacaktır, bilginize. ha unutmadan, amerikan askeriyiz.

oyunun açılışı:

tarawa, 1943. tarihten ve yerden anladığım kadarıyla tarawa muharebesindeyiz. biraz ilerledikten sonra kurşun yiyoruz veeee... geçmişe dönüyoruuuz...

tutorial:

evet şimdi ise 1940'a döndük. nerede olduğumuz konusunda bir fikrim yok ama eğitim alıyoruz. eğitim veren komutanın tanrı hakkındaki hikayesi duyulmaya değerdi açıkçası :p

bölüm 1:

7 aralık 1941. hawaii'deyiz ve arabadayız. yanımızda arabayı süren ve bize etrafı tanıtan bir asker var. işte dalgaya alıyor çoğu şeyi. "senin hawaii'ye ilk gelişin değil mi? güzeldir burası güzel. neyse ki savaş pasifiğin diğer ucunda ehuehuehu" yapıyor arkadaş. sonrasındaysa üstümüze çok yakın bir uçak geçiyor. o sırada orada bulunan askerler ise japon uçağı olduğunu fark ediyorlar. işte tam burada dank ediyor bana da. yahu burası pearl harbor! ilk bölümümüz pearl harbor saldırısını konu alıyor yani. o anda fark ettiğimdeki şaşkınlık cidden garipti. gerçek hayatta oradaki insanların yaşadığı şaşkınlığa akıl sır erdiremiyorum açıkçası :d bir güzel bombalıyor japonlar bizi. ölülere 2 bomba daha, nefes alanlara 42. nereye gitsek uçak. gemiler batıyor falan. ağır bir yenilgi alıyoruz. ama bir şekilde kurtuluyoruz.

bölüm 2:

tarihi hatırlayamıyorum ama 1942 olsa gerek. edit gelecek. pearl harbor saldırısı'ndan sonra ikinci deniz akıncılar taburu'na atanıyoruz. olaylardan anladığım kadarıyla makin adasındayız. ve bulunduğumuz bölümün konusu ise makin adası baskını. bölümü bitirmedim, ilk beş dakikasını oynadım çıkardığım sonuç bu ama bitirince edit gelecek.

edit: bitirdim, editi de yaptım, ama silme tuşuna basarken yanlışlıkla sayfayı geri aldım ve gitti editlerim... özet geçersem; fazla çalı çırpı olduğu için sevemedim, japonlar banzai saldırısı yapmaya başladılar. direkt üstünüze koşmaları pek efektif değildi açıkçası. etrafınız çevrilince sıkıntı yaratıyordu tabii. ve evet, makin adası baskını'nı konu alıyormuş bu bölüm.

kanlı fairy tail

dwaila
ilk kanı erza biriyle dövüşürken görmüştüm sanırım geçen seneki bir bölümde dikkatimden kaçmadıysa :) animeyi bıraktım ama hiç değilse kan görecek kadar uzun dayanabildim!! (dayanabildim diyorum, seven ottalar kusura bakmasın ama daha kanlı şeyler çekiyor beni :(

hai to gensou no grimgar

dwaila
kendilerini daha önce bilmedikleri bir dünyada bulan insanlar, etraflarını anlamlandırmaya çalışırlar. fakat hiçbiri ne oraya nasıl geldiklerini ne de oranın neresi olduğunu bilmemektedir. bazı cevaplar aramak ve hayatta kalabilmek için şehre gittiklerinde ise artık hayatlarını kazanmak için görevler yapıp canavar öldürmeleri gerektiklerini anlar ve takımlar oluştururlar.

ilk bölümün girişi hatırladığım kadarıyla savaş sahnesiyle başlıyordu ve başka dünyada yaşamın çoğu yerde göründüğü kadar kolay olmadığını böylelikle güzel bir dille erkenden ele alıyordu.


otakuturk.net/foto

goblin

dwaila
genelde çoğu hikayede çerez niyetine tüketilen varlıklardır. biri de çıkıp demiyor ki "abi goblinler de canlı, yapmayın."

gerçi, bunu diyen ve fantastik evrendeki canavarları sadece "exp" niyetine kullanmayan animeler de var aslında.

biraz daha zorlu hayat şartlarında yaşamını sürdüren karakterlere odaklı anime görmek isteyenlere önerilebilir; hai to gensou no grimgar

spiderman

dwaila
Spider-Man, Spider-Man,
Does whatever a spider can
Spins a web, any size,
Catches thieves just like flies
Look out!
Here comes the Spider-Man

her gördüğümde dilime takılır. sizin de takılsın.

8 megabit internete mahkum olmam

dwaila
normal paketleri çok fahiş fiyatlara satan, düzgün altyapı bile sağlayamayan şirketlerin 10 senenin öncesi hızlarla insanları yetindirmeye çalışmasıdır. üzücüdür, dünyada neler neler oluyor biz hala 8 mbit falan internet veriyoruz insanlarımıza. üzücü.

goblin slayer

dwaila
ilk bölümü yüzünden bazı insanlardan fazla tepki çekmiştir, ama bence gayet güzel bir başlangıçtı. hatta sonraları animenin bir tık yumuşaması üzdü bile beni.
0 /