confessions

ezaki

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 150
  2. takipçi 1
  3. puan 970

bakuman

ezaki
içinde gerçek bir dövüş olmayan inanılmaz iyi bir battle mangasıdır. klasikleşmiş belli manga konseptlerini yine böyle meta bir seri de kullanmak çok ilginç ve güzel bir iş ortaya çıkartmış. ilginç ve eğlenceli yan karakterleri ile de seri hem canlı kalırken saf kötü karakterlerin olmaması da seriye ben sizin bildiğiniz shounenlerden değilim havası katıyor. Ohba/Obata ikilisi kendi hayatlarından ilham alarak böyle bir seri yazarak, seyirciye kendilerini anlatmak için bir yol da bulmuşlar aslında. Güzel zaman geçirmek için izlenecek insanın içinde unutmuş olduğu duyguları tekrar uyandıracak çok hoş bir seridir.

animeseverlerin favori hentaileri

ezaki
Şimdi efendim, Hentai önemli meseledir. (Burada ben hentai izlemem diyen arkadaşlar olacaktır. Yalan söylemeyin hepiniz izliyorsunuz be!!!!). Öncelikle hepimizin farklı zevkleri olduğunu kabul edelim. (Bazı dostlarımızın zevklerini kabul etmek her ne kadar zor olsa da) saygı önemli. Neyse efendim son dönemlerde artan yaşımızdan mütevellit eskisi kadar takip edemesek de, ettiğimiz dönemde de çıkan hentaileri izleyecek ne mezhebimiz o kadar geniş ne de midemiz kaldıracak durumda olmasa da, biz de bu batağa bir dönem düşmüştük. Gençliğimizin karanlık sayfalarında olan, daha doğrusu kalması gereken gönül verdiğimiz bir kaç seriyi burada sizler ile paylaşalım.
1- Bible Black ( Bir başyapıt )
İçinde ne ararsan var. beklediğiniz beklemediğiniz her türlü genel ve özel ( (: ) anime öğesini içinde bulabileceğiniz efsaneler efsanesi bir şaheser.
2-Overflow ( Ölümsüz bir eser )
Nispeten yeni bir seri olan bu güzide animemizde, 2 kız ve 1 erkek ten oluşan ana karakter kadrosunun başından ve aralarında geçen türlü türlü olayların konu edildiği kült bir eser
3-Miboujin Nikki
Irz düşmanı behlül strikes back arkadaşlar.

Çok saygıdeğer ve kadim dostum Ryukon tarafından verilen bu ukdeyi doldurma yazımın sonlarına gelirken, sizlerin favori hentailerini de aşağıda görmek istediğimi belirtiyor, esenlikler diliyorum. Kalın sağlıcakla.
2

evangelion 3.01.01 thrice upon a time

ezaki
Efsanevi Evangelion külliyatının gerçek finali. Her şeyin açıklandığı ve sonunda büyüdüğümüzü yüzümüze her zaman yaptığı gibi yine yumruk gibi vuran bir final oldu. Söyleyecek hiç bir şey bulamıyorum. 8 sene olmuş ilk evangelion bölümünü izlediğimden beri. Bu kadar dolu, bu kadar gerçekçi ve sorunlu karakterleri olan başka bir anime izlemedim. Teşekkürler (bkz:Hideaki Anno). Senin 1992'de girdiğin depresyon beni 2014 yılından beri varoluşsal sıkıntılardan sıkıntılara koşturtuyor. Yine de her şey için teşekkürler.

Evangelion hep çok iyi müzik seçimleri olmuş olan bir animeydi. Ben de finalde çalan şarkıdan yola çıkarak benim hayatımda önemli yeri olmuş, Evangelion'da kullanılmış müzik eserlerini buraya bırakmak istiyorum hepsinin hakkında bir şeyler yazarak tabi ki.

Neon Genesis Evangelion: Başlarken (Claire - Fly me to the moon)Her şeyin başında, hiç kimseye bir şey anlatamadığın ve kimsenin anlamak için bir çabasının olmadığı kendin dahil her şeyi boş verdiğin o zamanlarda aynı Shinji'nin müzik dinlerken yaptığı gibi cenin pozisyonunda, gözlerin açık, kulaklıkların kulaklarında yatarak bir şeyler dinlemek istersin bazen. Fly me to the moon ise bu iş için çok uygun bir şarkı. Neon Genesis Evangelion' un endingi olan bu şarkı gün içinde ne yaşarsak yaşayım ne çatışma geçirirsek geçirelim günün sonunda evden, insanlardan, kendinden, dünyadan kaçıp aya gitmek isteme hissi uyandırır bazen. Aynı Shinji'nin orijinal seride olduğu gibi hiç bir şey anlamadığımız bir ortamda kendimizi daha tanımadan üstümüze yüklenen sorumluklardan kaçmak istemek ama hiç bir yere gidememek hepimizin yaşadığı ve yaşamaya devam edeceğimiz bir durum.

Kullanılmamış bir şaheser. (Arianne - Everything you've ever dreamed)End of Evangelion' un soundtracklerini daha izlemeden dinlemeye çalışan bir insan olarak bu şarkı ile karşılaştığımda hikayenin aydınlık biteceğini sanmıştım. Sözleri Hideaki Anno tarafından yazılan bir şarkı olarak ana karakterimiz Shinji'nin sonunda büyüyeceğini ve sonunda normal bir hayat yaşayabileceğini düşünmüştüm. Şarkı inanılmaz bir biçimde Asuka ve Shinji'nin ilişkisi için yazılmış gibi hissettirmiyor mu ama?End of Evangelion: Yüzümüze bir yumruk daha (Arianne - Komm süsser Tod)End of Evangelion her şeyi bitirecek diye beklerken bize milyonlarca yeni soru, milyonlarca yeni depresyon bırakmıştı ve sözleri yine Anno abimiz tarafından yazılan bu şarkı, Hideaki Anno denen şerefsiz tarafından yüzümüze atılan en büyük ve kallavi yumruklardan biriydi. Tüm o yaşanan olaylardan sonra bize gerçekten Asuka ve shinji ile ilgili bir şarkı ve final vermişti. Ama bu mutlu bir son değildi. Bu bir son bile değildi sadece bize kendimiz ve ilişkilerimizi sorgulamamız gerektiği ile ilgili bir uyarı daha niteliğindeydi.

Evangelion 1.10: Yeniden yapımlar (Utada Hikaru - Beautiful World)Orijinal Evangelion'un yeniden çevrimi olduğunu düşündüğümüz ve düşündürüldüğümüz bu film silsilesinde aynı orjinal serinin ilk 9-10 bölümünde olduğu gibi sıradan bir mecha animesi olarak başlamıştı aslında hepimizde daha iyi bir görüntü kalitesi ile aynı hikayeyi izleyeceğimiz için mutluyduk. Ufak tefek değişiklikler olduğunu fark ettik önce ama film süresine sığdırmak için yaptıklarını düşünmüştüm açıkçası. Kafana sıçım. Adamlar koskoca Hikaru Utada'dan şarkı almışlar anlasaydın diyorsanız haklısınız.

Evangelion 2.0 : Hayatım Hiç Bir Zaman Bir Daha Aynı Olmadı (Megumi Hayashibara-Tsubasa wo Kudasai)Arka arkaya 3 filmi de izlemeye koyulmuştum. İlkini izledikten sonra beni etkilemez diye düşündüm. 17 yaşındaydım. Platonik olarak bir kızdan hoşlanıyordum. Ergenliğimin en ağır dönemini yaşıyordum. Shinji ile empati kurmanın en yüksek noktasındaydım. İzlemeye başladığımda her şey aynıydı bir önceki film nerede kaldıysa oradan devam ediyordu ortalarda ise değişmeye başladı yepyeni karakterler gelmiş Asuka' nın adı değişmiş falan filan derken onlar geldi, final ve bu şarkı o günden beri hayatım aynı olmadı. O sahne başlı başına bütün düşüncelerimi yıktı fikirlerimi ağzına aldı çiğnedi ve yüzüme tekrar tükürdü ve beni tekrardan kendimi sorgulama yolculuklarına itti.

Evangelion 3.0: Biz De Bazen Bazı Boklar Yeriz (Hikaru Utada - Sakura Nagashi )ikinci filmde aldığım ağır darbe sonrası bu filmde her şey yepyeniydi ve ben hiç birini sevememiştim. İkinci filmi izlediğimden beri 2-3 ay geçmişti. Bundan 1 sene sonra bir daha izlemek istedim. Platonik olduğum kıza açılamadım iletişimimiz de koptu zaten. Arkadaşlarımla arama mesafeler girdi artık onları tanıyamıyordum. yaşadığım şehirden ayrılmak zorunda kaldım. Yalnız başıma yurt odasında otururken play düğmesine bastım ve film bittiğinde bir yumruk daha yemiştim. sanki shinji ile aynı şeyleri yaşıyorduk. ikimiz de yalnız kalmıştık. arkadaşlarımız ile bozulmuş herkes "Büyürken" biz küçük kalmıştık. Tam bunları düşünürken yine hikaru utada enfes sesi ile bu şarkıyı söylemeye başladığında artık bir şeylere çözüm üretmem gerektiğini anlamıştım.

Evangelion 3.0+1.0 : Congratulations (Hikaru Utada - One Last Kiss)Pazar günü evde öküz gibi pineklerken bir şeyler izleme isteği doğdu bir an içime. Listelerde gezerken 3.0+1.0'ı hala daha izlemediğimi fark edince başına kuruldum. İşte buradaydı büyük final binlerce duyguyu bir anda yaşadım. Farklı farklı düşünceler geçti aklımdan
Mari ve Shinji el ele tutuşup merdivenlerden çıktıklarında gözlerimden 1-2 damla yaş döküldü. Çünkü artık Shinji büyümüştü. Eskiye bağlı kalmak yerine ilerlemişti. Asuka ve Rei'yi unutmuştu. Yaptığı her şeyin kefaretini ödemiş ve içinde hiç bir zaman olmayan umut yeşermişti. Bense hayatımın çok ilginç bir dönemindeyim. İlerlemeye çalışıyorum, yeni insanlar tanıyorum ve tekrardan aşık oldum. Belki de shinji ile bu kadar empati kurmamın sebebi shinjinin yaşadıkları ile kendi hayatımda paralellikler bulabilmem belki de

takeshi tatsumi

ezaki
tek olayı motivasyondur. taktik falan bilmez ama oyuncuları ile çok iyi iletişim kurar. söylenene göre milli takım hocası blanc ile komisyonculuk yaparak beş para etmez topçuları milli yapmaktadır.

fallen angel

ezaki
(bkz:King Crimson)' ın '74 yılı çıkışlı (bkz:Red) albümünde yer alan 6 dakikalık bir eserdir.

Sözleri
Tears of joy at the birth of a brother
Never alone from that time
Sixteen years through knife fights and danger
Strangely why his life, not mine?

West-side skyline crying
Fallen angel dying
Risk a life to make a dime

Lifetimes spent on the streets of a city
Make us the people we are
Switchblade stings in one tenth of a moment
Better get back to the car

Fallen angel
Fallen angel

Fallen angel
Fallen angel

West-side skyline crying
Fallen angel dying
Life expiring in the...

Snow white side streets of cold New York City
Stained with his blood, it all went wrong
Sick and tired, blue, wicked and wild
God only knows for how long

Fallen angel
Fallen angel

ekran kartı fiyatlarının uçması ve piyasada ekran kartı kalmaması

ezaki
dünyada çok büyük bir silikon üretim sorunu var. Bu olayı sadece kripto para madenciliğine bağlamak biraz durumu küçültme olur. Yurt dışı fiyat artışları da yüksek kabul edilse bile yurt içi fiyat artışları ise doların rekorlar kırması ve vergilendirilmiş ürünlerden ekstra yeni vergiler getirilmesi ile dünyadaki artış oranına göre çok çok yüksek olduğu görülüyor

hataraku maou sama

ezaki
Yıllar geçti ama ben hala devamını bekliyorum.
Gelmeyecek biliyorum, görüyorum
Ama bekliyorum
Neden mi?
Çünkü beklemeyi seviyorum
Bu arada emilia gerçekten çok hoş çok sevimli bir karakten chiho karakteri hep fazla zorlama geliyor bana.

kalafina

ezaki
2007 yılında (bkz:Ufotable)' ın efsane serisi (bkz:Kara no Kyoukai) 'nin müziklerini yapmak için kurulan japon vocal grubudur.ilk aklıma gelen Fate serileri olmak üzere bir çok animeye opening ve ending yapmışlardır. Çok özgün bir müzik tarzı olan grubun müziğini tanımlamak zor olsa da Senfonik pop müzik yaptıklarını söyleyebilirim. Ne yazık ki biraz önce gezerken 2018 yılında dağıtıldığını öğrendim

Şuraya bir iki örneğini koyalım

naruto turkey fun club

ezaki
Sene 2013 ya da 2014 naruto' nun popülerliğinin tavan yaptığı, Her 3 anime izleyicisinden 2 sinin Tobi' nin kimliğini deşifre etmeye çalıştıkları dönem. Facebook her gün yeni bir anime sayfası ile tanışıyor eski sayfaların adminleri ise binlerce kişilik sayfaları ile birbirleri ile savaşıyor, Fan Cardlar havalarda uçuşuyordu. Narutocu Gençlik 5200 ya da 5300 kişilik mevcudu ile 9000 kişilik dev olan Uzumaki Naruto sayfasından sonra Türk Naruto camiasındaki en büyük otorite konumundaydı. Naruto Turkey Fun Club ise 3000 mevcud civarlarında seyrediyor toxiclikte ise her gün yeni bir çığır açıyordu. Bu sayfanın führeri ise "Kakashi" kod adlı Hyuga Hinata adlı karaktere çok ilginç duygular besleyen bir kardeşimizdi. Yine günlerden bir gün Kakashi kod adlı arkadaşımızın Hinata adlı karaktere beslediği duygular tavan yaparken bir yarışma yapma kararı verdiğini açıkladı. Yarışma esnasında doğu cephesinden acil kodlu bir haber geldi. O da neydi Narutocu Gençlik sayfası da aynı anda yarışma yapıyordu.
Kakashi çıldırmıştı. Hemen kendi Barbarossa planını devreye soktu. Narutocu Gençlik yok edilmeliydi. İki shitposter grubu her postun altında kapışıyor ve birbirlerine ağıza alınmayacak şeyler söylüyordu. İki sayfayı da takip eden güruh (ki 14 yaşındaki ben bu güruhtandım) olaylara anlam veremiyordu. Kendi kitlesinin Toxicliğine güvenip savaşa hızlı başlayan Kakashi Narutocu Gençliği işgal etmeye yeltenmişti ama o da neydi Narutocu Gençlik köyünün önünde kuşatma yapmayı planlarken aldığı o kara haber onu yıktı. Narutocu Gençlik, Ntfc surları önündeydi yıkım kaçınılmaz gibi görünüyordu. Kakashi artık kabul etmeliydi kaybetmişti. Hinata dakimakurasını son kez öptü ve o dönemki bütün Türk anime camiasının billur oğlanı olmasını sağlayan o postu attı. İddiasına göre Tite Kubo ile görüşmüş ve ondan söz almıştı. (Sözün ne olduğu hala daha belli değil arşivlerin düzenlenmesi gerekiyor) Bu kakashi adminin sonu oldu ya da ben bilmiyorum ben o dönem sözlüğü keşfetmiştim.

Evet genel Türk Anime Camiası tarihine altın harflerle kazınan bu savaş naruto sayfalarının sonunu getirip daha genel anime sayfalarının yükseliş çağını başlatmıştır saygılarımla...


Derleyen: Ezaki Hitagi Fan 1
Editör: Ezaki Hitagi Fan 1
Yazan : Ezaki Hitagi Fan 1
2

formula 1

ezaki
Mclaren adlı iki gözümün çiçeği, bebeğim takımımın çalışanlarından birinde corona virüsü pozitif çıktığından dolayı Pazar günü yapılacak olan Avustralya Gp ye katılmama kararı almış. F1 yönetiminin en büyük isimlerinden Ross Brawn' ın geçenlerde yaptığı "Eğer 1 takım bile katılmak istemezse yarışı iptal ederiz." mihvalindeki açıklama sonucunda bu sezon iptal edilme tehlikesi ile karşı karşıya
0 /