confessions

jedi mind tricks

➤ - Admin

  1. toplam giri 80
  2. takipçi 3
  3. puan 621

manga fiyatlarının 100 lirayı geçmesi

jedi mind tricks
şahlanan ekonomimiz sayesinde gerçekleşmiş durumdur.

sıradan bir tankoubon cildi gerekli şeyler 120, akılçelen kitaplar ve kurukafa yayınevi 110, marmara çizgi 120-135, komikşeyler yayıncılık 120, athica ise 110 liradan satmaktadır. 2 cilt bir arada basılan mangaların fiyatlarına, hele hele webtoon fiyatlarına hiç girmiyorum.

işin komik tarafı surugaya üzerinden (bedava kargo ile) yaklaşık 60 liraya aynı cildin japonca'sı getirilebilmektedir. her ne kadar 2. el olsa da, japonlar'ın ne kadar temiz kullandıkları göz önüne alınırsa yarı fiyata orijinal dilinde bir manga almış oluyorsunuz.

overlord

jedi mind tricks
bu yıl içerisinde filmi gelecek olan anime serisi. ilk 2 özet filmin aksine bu seferki film 4. sezonun bitişinden hemen öncesini anlatacak gibi duruyor. zira 4. sezonda light novel'ın 10, 11 ve 14. ciltleri uyarlanmışken bu filmde 12 ve 13. ciltler uyarlanacak.

ayrıca serinin 18. ciltte biteceğini de duyurmuş olalım.

ao no exorcist

jedi mind tricks
animenin ilk sezonundaki son 8 bölümün filler olmasıyla beni değişik düşüncelere sokmuş seridir.

ikinci sezonun ilk bölümünde ryuuji ve diğerlerinin rin'e karşı cephe aldığını görünce "ne oluyoruz lan, bunların arası son olaylarda düzelmemiş miydi?" diye sormuştum kendime. meğerse son olaylar mangada hiç olmamış...

sword art online

jedi mind tricks
1. sezon 14. bölümde bitmesi gereken, bitmese bile 1. sezonun sonunda kesinlikle bitmesi gereken seridir.

1. sezonun sonunda dünyadaki her insanın kendi oyun dünyasını yaratabileceğini açıklamasıyla birlikte serinin de aslında nasıl sağılabileceğinin sinyalini vermiştir, ki sinyalle de kalmayıp sağmıştır/sağmaktadır.

jlpt

jedi mind tricks
nihongo nouryoku shiken ya da başlıktaki kısaltmayı açacak olursak japanese language proficiency test, japonya tarafından dünya genelinde düzenlenen japonca yeterlilik sınavı. kelime bilgisi, dil bilgisi, okuma ve dinleme aşamalarından oluşmaktadır.

japonya dışındaki diğer ülkelerde japan foundation tarafından düzenlenmekte olup yılda 2 kez yapılmaktadır. n5 en alt, n1 ise en üst seviye olmak üzere 5 farklı seviyesi bulunmaktadır ve sınavı geçmeniz hâlinde alacağınız sertifikanın japonya'da geçerliliği bulunmaktadır. özellikle japonya'daki iş başvurularında - ekseriyetle n2 olmak üzere - sıklıkla istenmektedir.

ülkemizde de aralık ayındaki sınav sadece ankara'da, temmuz ayındaki sınav ise hem ankara hem de istanbul'da düzenleniyor. başvuru ücreti ise diğer sınavlara göre daha yüksek olup 650 liradır.

satsugai

jedi mind tricks
şarkıyı yazan (veya söyleyen) adamın, anne babasından başlamak üzere herkesi nasıl dilim dilim doğradığını anlatan satanistvari parça. animeye ve ana karaktere oldukça uymaktadır tabii ki.

lucky star

jedi mind tricks
bu serideki en eğlenceli şey büyük ihtimalle kapanışlardır. serinin ilk yarısında kızların karaoke salonunda şarkı söylemeye çalışmalarıyla başlar, ikinci yarıda ise zevzek seslendirme sanatçımız minoru shiraishi'nin - ki komik bir şekilde kendisinin animede seslendirdiği karakterin adı da minoru shiraishi'dir - bizzat kendisinin söylediği şarkılarla devam eder. zaten bu şarkılarda direkt olarak gerçek videolar kullanıldığı için adamımızı da türlü türlü şekillerde görmekteyiz. sesi kötü olmamakla birlikte, söylediği ore no wasuremono şarkısı da oldukça güzeldir.

steam'in türk lirası ile satışı sonlandırması

jedi mind tricks
son umudumuz bugün başlayacak olan cadılar bayramı indirimi olacaktır. zira son tarih olan 20 kasım'dan 1 gün sonra steam'in sonbahar indirimleri başlayacaktır.

hesaplardaki bakiyeler de dolara döneceği için hesaptaki paraların harcanması iyi olacaktır. oyunların her ne kadar normal fiyatından daha ucuza satılacağı söylense de, bu olayı her yayıncı takmayacağı ve en önemlisi de ucuz da olsa "dolar" olarak satılacağı için fiyatlarda her türlü artış yaşanacaktır.

zamanında kötülediğimiz epic games'e muhtaç olmayız umarım...

otoyomegatari

jedi mind tricks
kıyafetler, halılar, oyma kapılar, el işleri derken çizimleri aşmış manga.

ancak değişik bir şekilde bölümlerin dergi ile tankoubon versiyonları arasında detay farkları olabiliyor. örneğin bir halının deseni dergide daha az detaylı iken tankoubon versiyonunda daha detaylı olabiliyor. tabii çizimlerin bu kadar iyi olması iş yükünü de artırdığından mangaka biraz üşenmiş sanırım.
0 /