enen no shouboutai

ryukon
2019 yaz sezonunda yayınlanmaya başlamış ve birçok izleyici tarafından yaz sezonunun beğenilen animelerinden birisi olan shounen seridir.

atsushi okuba tarafından çizilen serinin mangası 2015 yılından beri yayınlanmaktadır. Yukarıda da belirttiğim gibi serinin animesi bu yıl yaz sezonunda yayınlanmaya başlamıştır.

konusuna gelirsek, bilinmeyen bir sebepten ötürü insanlar durup dururken yanmaya başlamıştır ve bu doğaüstü fenomen sonucu yanan insanlar, ateşten birer canavara dönüşmektedirler. Bu canavarlarla savaşmak ve bu duruma sebebin ne olduğunu bulabilmek için özel itfaiye ekipleri kurulmuştur ve bu ekipler bu canavarlara karşı savaşmaktadırlar.

shinra kusakabe, küçük yaşta bu doğaüstü fenomen yüzünden ailesini kaybetmiştir. bu durumdan insanlar onu suçlamış ve ona şeytan lakabını takmışlardır. Shinra büyüdüğünde ailesinin nasıl öldüğünü öğrenmek ve bu doğaüstü fenomenin neden ortaya çıktığını araştırmak amacıyla özel itfaiye eri olur ve macera başlar.


otakuturk.net/foto

opening 1

2
meruemsensei
2019 yılında çıkmış olan, itfaiyecilik mesleğine farklı bir bakış açısıyla yaklaşan bir anime. Ateşe ateş ile yaklaştıkları bir seri.😅

Açıkçası çizimleri, renk ve ses efektleri olmak üzere benim çok beğendiğim bir anime oldu diyebilirim.

Konusuna gelirsek, bir anda alev alarak iblisimsi yaratıklara dönüşen insanları kendi özel ateş güçleri ile kontrol altına almaya ya da yok etmeye çalıştıkları biraz komik, biraz aksiyon dolu bir seri diyebilirim.

Özellikle opening'i o kadar bağımlılık yapıyor ki anlatamam. Her gün hiç eş geçmeden dinlerim.

Eğer izlemeyen arkadaşlarım var ise öneririm. Bu da bir karaktere ait resim. 🤭

otakuturk.net/foto
saprofit89
karakterler, çizim ve hikaye oldukça ilgi çekici, aksiyon tam gaz devam ediyor, destansı dövüş sahneleri var ama gel gör ki kurgusu çok saçma geldi bana...