confessions

saprofit89

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 174
  2. takipçi 2
  3. puan 1834

manga çevirisi yapan fansub ve çeviri grupları

ryukon
Ülkemizde faaliyet gösteren ve birçok manga, manwha, webtoon vs'nin çevirisini yaparak, bu serileri türkçe'ye kazandıran bazı fansub ve çeviri grupları;

A
Araz Novel ==> https://www.araznovel.com/
Adonis Fansub ==> https://manga.adonisfansub.com/
Anikeyf Fansub ==> http://forum.animekeyfi.tv/
Anisekai ==> https://anisekai.com/
Akatsuki fansub ==> https://akatsukisubs.com/

B
Batoto ==> https://bato.to/
Baka Yume Çeviri ==> https://bakayumeceviri.wordpress.com/
bağımsız çevirmenler topluluğu ==> https://bctoplulugu.blogspot.com/

C
Cinnet Fansub ==> https://cinnetfansub.wordpress.com/

D
Dark Angels Fansub ==> http://angelofresistance-tr.com/

E
Epik Manga ==> https://epikmanga.com/

F
Fratello Fansub ==> https://fratellofansubs.blogspot.com/

G

H
Heterophia fansub ==> http://www.heterophobiafansub.com/
himitsu fansub ==> https://himitsusub.wordpress.com/

I
ikigai manga - https://ikigaiimanga.blogspot.com/

J

K

L
Lovable Fansub ==> https://www.lovablesubs.com/

M
Manga Denizi ==> https://mangadenizi.com/
Manga Yatta ==> http://mangayatta.blogspot.com/
Manhua TR ==> https://manhuatr.blogspot.com/
Mavi Manga ==> https://mavimanga.com/
Manga Hanta ==> http://www.mangahanta.com/
Manga Vadisi ==> http://www.mangavadisi.org/
Mabushi Majo ==> http://mabushimajo.com/
Meiji Fansub ==> http://meijisub.com/wp/
Manga row ==> https://www.mangarow.com/
Manga gecesi ==> https://mangagecesi.com/
Manga Ship ==> https://www.mangaship.com/
Manga Naoko ==> https://manganaoko.wordpress.com/
Mangadex ==> https://mangadex.org/
Manga wow ==> https://mangawow.com/
Manga cenneti ==> https://www.mangacenneti.com/
Mangacım ==> http://mangacim.com
Mangasue ==> https://www.manga.animesue.com/

N
Nox Subs ==> https://noxsubs.com/

O

Q
Queen fansub ==> http://www.queensub.rf.gd/

P
Puzzmos ==> https://puzzmos.com/

R
Rain Drop Fansub ==> http://okuma.raindropfansub.com/

S
Seri Manga ==> https://serimanga.com/?a=a
Seri Novel ==> https://www.serinovel.com/

T
Tortuga Çeviri ==> http://tortuga-ceviri.com/
TR Webtoon ==> https://trwebtoon.com/
turşu fansub ==> http://tursufansub.blogspot.com/

U

V

w
Webtoon tr ==> http://webtoontr.blogspot.com/
Webtoonizm ==> https://www.webtoonizm.com/

X

Y
Yorozuya otaku türk ==> https://yorozuya-otakuturk.blogspot.com/
Yaoist fansub ==> https://yaoistblog.wordpress.com/

Z

_______________________________________________________

hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

not: liste güncellenecektir.
1

otaku türk 7 yaşında

ryukon
28 ekim 2012'de büyük bir heves ve heyecan ile kurduğumuz otaku türk bugün itibariyle 7 yaşında...

bugün, aradan geçen yıllara ve yaşadığımız birçok olumsuzluğa rağmen hala burada ve dimdik ayakta olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

geçtiğimiz 7 yıl boyunca sosyal medya hesaplarımızda ve/veya sitelerimizde yöneticilik yapmış ve/veya yapmakta olan tüm yöneticilerimize

Melike ÜNAL, Özlem YILMAZ, Kudret ACAROĞLU, Süleyman Ensar AKKUZEY, Elif ÇAVUŞ, tuğba YAĞIZ, Mert ALAGÖZ, Ethem KASUYA, Cem Oğulcan ATALAY, Yunus İNANMAK, Murat TÜFEKÇİ, Ekrem DİNÇER, Ceyda DOĞRU, Mert KESKE, Hazal AVCI, Asude TEKNE, Meltem UZUN, Enes GÜL, Şafak DURAK, Aybike KELEŞ, Muhsin KENGER, Ramazan ÖCAL, Nur Seven YILDIZ, Erkan ARSLAN, Yiğit MANAV, Bahattin ATAMAN, Elif ZORLU, Alperen ERTÜRK, Alparslan ÜNSAL, Koray KORKMAZ, Tolga YILMAZ, Eda AKTEPE'ye...

Ayrıca ismini izinsiz yazmama ve kendisini ifşa etmeme sinirlenebilecek olan diğer yönetici ve yazarlarımıza,

Hala faaliyetine devam eden Yorozuya fansub ekibine,

yıllar evvel çıkarttığımız ancak ömrü fazla uzun olmayan Otta dergi ekibine,

Tüm Otaku Türk üyelerine...

Yaklaşık 8 yıl önce, ilk kez birlikte anime sayfası yöneticiliği yaptığım Animem facebook sayfası eski yöneticileri;

Dilara AKTAN ve Ersin Halil ÖZBİLEN'e,

Yine birlikte çalıştığımız ve kapanan Anime Dükkanı sayfası eski yöneticileri;

Hande Çoban, Ahmet KASAPLAR, Yağmur Deniz, Büşra Mert, Merve KAN ve Harun ÜNAL'a,

Bir dönem bizlerden yardımını esirgemeyen, geçtiğimiz yıllarda faaliyetine son veren Japonkolik sayfası eski yöneticisi Büşra Engin'e,

Zamanında bizlere anime sayfalarını sevdiren ve döneminin en iyi sayfalarından birisi olan, anime team tr sayfası yöneticilerine...

Şimdilerde faaliyetlerine ara veren fakat bir dönem ülkemiz anime ve manga camiasına büyük katkıları olan, dehşet-ül otaku, medeni hali otaku ve anime ai sayfalarının yöneticilerine,

Ayrıca ülkemizdeki faaliyetlerinden ve ülkemiz anime ve manga dünyasına kazandırdıklarından ötürü, türkanime tv, anizm, japon sineması, animefantastica, manga tr, mangatürk ve tüm çeviri fansublarına...

teşekkür ederim/ederiz...

geçen 7 yıl, sizlerle ve sizler sayesinde eğlenceliydi...

hep birlikte nice 7 yıllara...

gecenin şarkısı

ryukon
Gecenin şarkısının paylaşıldığı başlıktır.
Bir klasik. Bir fenomen. Önceki sözlüğün en popüler, en istenen başlıklarından biri; gecenin şarkısı başlığıyla tekrar karşınızdayız. Artık geceleri yeniden, seçtiğiniz şarkılarla, dilediğinizce şenlendirebilirsiniz. Fakat bu sefer biraz daha kurallıyız çocuklar. Kurallara uyalım uymayanları uyaralım.

-Adı üstünde gecenin şarkısı. Herkesin gecede tek şarkı hakkı var. Seri şekilde playlist paylaşmak isteyenler ya da paylaşılanlar hakkında muhabbet etmek isteyenler için entry floodlamak yerine bu sözlüğümüzde bildiğiniz üzere yorumlar özelliğimiz var, oradan devam edebilirsiniz.
-Aynı gün olmamak kaydıyla eğer bizden sonra başka yazan olmadıysa son paylaşan biz de olsak yeni şarkı paylaşılabilir
-Link paylaşabilirsiniz, fakat şarkıcı ve şarkı ismini de belirtmeyi unutmamak kaydıyla. Ki hem ne dinleyeceğimizi bilelim, hem de ileride paylaştığınız link ölecek olursa da paylaşımınız anlamlı kalabilmeye devam etsin.
- Gündüz paylaşımlarımız için şu dakikanın şarkısı başlığını kullanalım.
- Aynı şarkıyı, daha önce paylaşılmış şarkıları tekrar paylaşabilirsiniz fakat seri şekilde sürekli aynı şarkıların paylaşılması herkes için sıkıcı olacaktır. Bence biraz daha yaratıcı olabiliriz :)
-Her dilde ve türde paylaşım yapılabilir, ne kadar çok çeşit o kadar iyi, bizi şaşırtın. Fakat nsfw içeriklerin sözlük kurallarına aykırı olduğunu ve buranın da bunun için bir istisna olmayacağını hatırlatmalıyım.

Edit: entry içeriği değiştirilerek başlık kuralları olarak düzenlenmiştir.

charlie xcx --- break the rules

kurallar

ryukon
Otaku Türk moderasyonu olarak sözlük üyelerinin yasal sıkıntıya girmemesi için aşağıdaki kurallar oluşturulmuştur. Yani aşağıdaki kurallar sizin iyiliğiniz için vardır ve uymanız tavsiye edilir...

Kurallara geçmeden evvel belirtmek isterim ki otaku türk, anime sözlüğü değil animesever sözlüğüdür. Umarım farkı anlamışsınızdır. Anlamadıysanız da sormaktan çekinmeyin. DM kutusu sağ üst köşede, 2 tıkla bana ya da moderasyondan herhangi bir kişiye sorabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için başlık nasıl açılır entry nasıl girilir

Kurallar:

1- Sözlükte herhangi bir başlığın ilk entry'si başlık hakkında bilgi veren tanım ya da bkz. olmak zorundadır.

2- Sözlükte din, dil, ırk, mezhep çatışması, küfür ve hakaret içeren entry girmek yasaktır.

3- Siyaset konuşmak kesinlikle yasaktır! Ancak güncel konular hakkında siyasete girmeden ve kavga olmaksızın tartışılabilir.

4- Küfür etmek, hentai, porno vs. paylaşmak yasaktır!

5- Sözlüğü provake etmek yasaktır!

6- Reklam yapmak yasaktır!

7- Başka sözlüklerden entry çalmak, telif hakkı içeren linkleri (maç yayını, mp3 paylaşımı vs) sözlükte paylaşmak yasaktır.

8- Üçüncü şahısları ifşa hesap silinme sebebidir. (Facebook adresi, telefon numarası, tc kimlik numarası, kişinin rızası alınmadan fotoğraf paylaşımı vs.)

9- Birden fazla sözlük hesabı olan yazarlar sözlükte silik yiyebilirler bunun garantisini veremeyiz.

10- Sözlük hesabınızda yapılmış oynama veya entrylerinizi editleme gibi durumlarda hiç bir açıklama getirmeksizin değişiklik yapabiliriz sonra “benim başlığım nereye uçtu demeyin.”

11- Herhangi bir nedenden dolayı silinen bir yazar farklı bir hesapla tekrar yazarlık yapabilir. Şayet yeni açtığı hesap ile de silinmeden hemen önceki davranışlarına devam ederse yine silinir.