confessions

lamirox

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 150
  2. takipçi 0
  3. puan 1353

shiki

lamirox
garip bir animeydi sevdiğim ,önerdiğim ve bir yapıt olarak gerçekten tam bir anime türü için başka animeler ile kıyaslamaya gerek yok :) bir daha olsa bir daha izlerim fakat o son çok ağırdı stresi vardı. güzel güzel izleyin :)

mushishi

lamirox
2005 yapımı 26 bölümlük bir anime. garip bir konusu var. karakter çizimlerini beğenmesiniz bile doğa çizimleri çooook güzel. konusu ağır ve çok ağır işliyor fakat hatrı sayılır bir anime. bu arada bu açılış şarkısı da çok hoştur.

gantz

lamirox
izleyip beğendiğim. 2004 yapımı ve 26 bölüm olan anime. değişik bir çizimi ve konusu var. aynı zamanda ecchi bir seri ama bence bir bakın derim.

no 6

lamirox
başlarda seri shounen ai gibi gözüksede shounen ai değildir. garip bir konusu ve işlenişi vardır. açıkçası ben beğendim. tavsiye ederim.

3 idiots

lamirox
3 apta: ingilizce adıyla 3 ıdiots
2009 yapımı bir bollywood filmidir.

film hindistan'ın en iyi mühendislik okulundaki 3 arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatırken eğitim sistemini de eleştirmektedir. hindistanda tüm zamanların en yüksek gişe rekoru ve hasılat yapan filmidir. ayrıca yine bir aamir khan filmi olan ghajini tarafından elde edilen en yüksek gişe rekoru bu film ile geçilmiştir. ayrıca yine 3 ıdiots yurtdışı pazarında da en yüksek hasılat yapan bollywood filmidir. filmin başrol oyuncuları: aamir khan, kareena kapoor, sharman joshi, boman ırani ve madhavan'dır.

hem komedi hem de yeri geldiğinde hüzünlü olan güzel bir film. izlemenizi öneririm

higashi no eden

lamirox
22 kasım 2010. pazartesi.
10 füze japonya'yı vurur.
daha
sonraları ''dikkatsiz pazartesi'' diye anılan bu benzeri görülmemiş
terör hareketi kimseye zarar vermemiş ve yakın zamanda da unutulmuştur.

3 ay sonra...
saki
morimi isimli genç kız kolej mezuniyeti gezisi için abd'dedir. beyaz
sarayın önündeyken, başını belaya sokar ve kendisi gibi bir japon
tarafından kurtarılır.

ancak, kendisini akira takizawa diye tanıtan bu adam tamamen bir gizemdir.
ilk olarak hafızasını kaybetmiştir.
ikincisi,
tamamen çıplak olup, bir elinde silah ve diğer elinde cep telefonu
tutmaktadır. telefon 8.200.000.000 yen para ile doludur.

akira takizawa kimdir?
bu değişik cep telefonunun arkasındaki sırlar nelerdir?
hafızası neden kaybolmuştur? alıntı.

11 bölüm bir seri olsada devrimci ve eğlenceli bir anime. ilk başta bir şey anlamasanızda bakmaktan zarar gelmez. dünyayı kurtaran karakterimize bayılacağınızı düşünüyorum. çizimler de güzel. hafif romantik ve komedi karışımı ovaları da var ayrıca

pandora hearts

lamirox
25 bölüm türü; shounen, fantastik,doğaüstü, macera benim içinde biraz dramdır neyse konusu ilk başlarda sıkabilir sizi fakat biraz beklediğinizde çok güzel bir animeye dönüşebilir öneririm

hotarubi no mori e

lamirox
hotaru,6 yaşındayken sıcak bir yaz günü, dedesini ziyaret ettiği sırada ormanda kaybolmuştur. çaresizlik içinde ağlarken karşısına maske takmış gin adında genç bir adam çıkacaktır. gin, ormanın sakini ruhlardan biridir ve dağ tanrısının yaptığı büyü yüzünden bir insan ona dokunduğu zaman yok olacaktır. hotaru, gin sayesinde ormandan çıkış yolunu bulacak ve bundan sonra her yaz, gin'i ziyaret etmeye başlayacaktır. *alıntı)" >*~

yıllar önce çoğu yerde bunun paylaşımı dikkatimi çekti, izleyeyim dedim. iyi ki de izlemişim. çok duygusal ve çok naif bir hikayesi var. izlemeyenler kesinlikle bakmalı insanın sevdiği kişiye dokunamadan yaşayabilmesini anlatıyor. tabi neden dokunamadan derseniz eğer dokunacak olursa öleceğinden. el ele tutuşmaları bir dal yardımı ile ben gerçekten çok beğenmiştim hikayeyi.

fakat cocuğun ölmesi beni derinden üzdü izleyenler bilir son sahnede artık bana sarılabilirsin diyordu ölürken bile bu kadar iyi olmayı bu kadar sevebilmeyi nasıl beceriyor..

0 /