confessions

kymophobia

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 101
  2. takipçi 6
  3. puan 705

1899

kymophobia
dark'ın yapımcılarından, 2022 yılında netflix tarafından yayınlanmış, komple brezilya'lı bir çizgi romancıdan araklandığı anlaşılan yeni dizi.
(bkz:Mary Cagnin)


“1899” Dizisinde İntihal İddiası: Dark Ekibinin Yeni Netflix Yapımı, Bir Çizgi Romandan Çalıntı Olabilir
1899 dizisi için çalıntı iddiası ortalığı karıştırdı. Netflix'in yeni hiti, Brezilyalı bir çizgi roman sanatçısının eserinden intihaller içeriyor olabilir.
1899 dizisi hakkında büyük bir suçlama yapıldı. Dark'ın yaratıcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar tarafından geliştirilen yeni Netflix yapımı için, Brezilyalı çizgi roman sanatçısı Mary Cagnin, “Çizgi romanımın aynısı!” ifadesini kullandı.

Netflix'in yeni gizem ve korku dizisi 1899 17 Kasım 2022'de platformdaki yerini aldı. Yapım, tıpkı Dark'ta olduğu gibi akılları karıştıran bir anlatı tekniğiyle izleyicilerin karşısına çıkarken Mary Cagnin'i farklı bir deneyim bekliyordu.

Brezilyalı çizgi roman sanatçısı Cagnin, Twitter üzerinden paylaştığı zincirde dizi senaryosunun kendi çizgi romanından çalıntı olduğunu iddia etti.

“Şok oldum. 1899 dizisi, benim 2016 yılında yayımlanan Black Silence adlı çizgi romanımla aynı olduğunu öğrendim.”
Netflix Almanya çıkışlı 1899 dizisinin, kendi eserinden intihal yaptığını öne süren Mary Cagnin, 2017 yılında Almanya'daki Göteborg Kitap Fuarı'nda işlerini sergilediğini de kaydetti.
Brezilyalı Sanatçı, 1899 Dizisi Hakkında İntihal Suçlamasında Bulundu

Dünya galasını geçen eylül ayındaki Toronto Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleştiren 1899; Londra'dan New York'a yelken açan Kerberos adlı geminin başına gelen tuhaflıkları konu ediniyor.

Mary Cagnin, paylaştığı gönderilerde hem dizinin konusunun hem de görsel dilin kendi eseriyle “aynı olduğunu” ifade ediyor.
Panel panel karşılaştırmalarda bulunan Cagnin, bazı benzerlikleri şu şekilde aktarıyor:

“Kara Piramit. Gemi ve gemi içindeki ölümler. Çok uluslu ekip. Açıklanamayan şeyler. Gözlerdeki semboller ve sembollerin ne zaman göründükleri.

“Kodları çağıran sesler. Gizemli ölümler de dahil olmak üzere karakterlerin kişisel dramaları gibi ince olay örgüsü ayrıntıları.”
Sanatçı, 2017'de bir fuar için Almanya'ya çağrıldığını aktarırken yaşananları şu sözlerle aktarıyor:

“Bunun nasıl mümkün olabileceğini merak ediyor olmalısınız. 2017'de Brezilya Büyükelçiliği tarafından Avrupa'nın ünlü ve uluslararası fuarlarından Göteborg Kitap Fuarı'na davet edildi.

“Panellerde konuşmacı oldum ve Black Silence adlı çizgi romanımı sayısız yayıncı ve sektör paydaşlarına dağıttım. Yalnızca çizgi romanı değil, İngilizce versiyonunu da paylaştım.”
Black Silence'ın kısa bir macera olduğunu, dizinin ise 12 saatlik bir yapım olduğunu da hatırlatan Cagnin; 1899 dizisinin özünü kendi işinden alındığını yineliyor.
Yasal Süreç Başladı

En büyük hayalinin “ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmak” olduğunu kaydeden sanatçı, “böyle bir olay yaşandığı için kalbinin kırıldığını” da ifade ediyor.

Cagnin, bugün paylaştığı bir gönderide aldığı tüm destek için teşekkür ederken “iyi olduğunu ve yasal sürecin başladığını” da açıkladı.
İddialar hakkında henüz Netflix ya da Jantje Friese ve Baran bo Odar ikilisinden yanıt gelmiş değil.
https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/1899-calinti-iddiasi/

one love

kymophobia
son dönemlerin en lüzumsuz ve saçma hareketi olan lgbtqasfıuasbhfdasofysdngsedlzıngsdzfnbdlfb+'ı desteklemek için ortaya atılan hikaye.
dünya devletleri bu konuda ağız birliğine vadı ve dünya lideri ülkeler (ingiltere, fransa, belçika, danimarka, isviçre, galler, hollanda) bir açıklama yapıp "dünya kupası boyunca kollarında "one love" kolluğu ile maça çıkacaklarını açıkladı.

katar şeyhi o bantları ağızlarına sokup başka bir yerlerinden çıkaracağını söylediği anda fifa açıklama yapıp topunuza sarı kart yazıyorum, çökeceğim tillahınıza dedi ve bu dünya lideri, gariban savunucusu, özgürlükler diyarı ülkeler bir anda "koyarım öyle işe, ne biçim renkli renkli şeyler onlar öyle" diyerek arazi oldu.

işte böyle sevgili okuyucular, parayı veren ve götü/memesi büyük olan düdüğü çalar.

not: Alex Scott ve saha çimlerini yapan deli zengin dayı taktı sadece...

subsplease

kymophobia
Horriblesubs'ı aynen devam ettiren, web anime yayınlarını kaydedip paylaşan grup.
herhangi bir özellikleri, ekstra çalışmaları yok, sadece yayınlananı 480, 720 ve 1080p olarak, h264 şeklinde nyaa'ya ekliyorlar.

dumbbell nan kilo moteru

kymophobia
dünyanın en keyifli serilerinden biridir. listeye net girer.
bir kere erotik ama değil.
sportif ama değil.
gerçekçi ama kesinlikle çok abartılı.

neresinden tutarsanız orasından gözünüzde, dilinizde, damağınızda kalıyor.
bazen bayıyor, bazen coşuyor ama bu serinin komedisinin daha çok genç gösterilen karakterlerle milf avcılarına yönelik olduğu aşikar.
yoksa sistematik olarak ergenlik vurgusuyla kilo denklemi itelenmezdi.

seri öncesi ritüeller

kymophobia
uzun seriye girersem patatesimi kızartır, tavuk kızartmamı, soslarımı, soğan halkalarımı, sosisleri hazırlar, içeceğimi koyar, makine başına geçerim.
genel bir ritüel olarak, rahatsız edilmemek istiyorsam da oğlanın uyumasını beklerim.

watchmen

kymophobia
bence filminin ultimate cut sürümünde 02.56:04 itibariyle tüm yapımın en can alıcı sahnelerinin zirvesi yaşanır.
doctor manhattan ile Laurie Jupiter sohbetinin sonu geldiği anda bob dylan'ın yazıp jimi hendrix'in yapıştırdığı All Along the Watchtower parçası girer.
sahneye uyumu, filmin gidişatına yerleşimi, hikayenin pik noktasında kıvrılmasını geçtim, doctor manhattan artık bir çıkış olmadığını düşünmektedir ve şarkının ilk dörtlüğü:

There must be some way out of here
Said the joker to the thief
There's too much confusion
I can't get no relief

...şeklindedir. Bu arada ekrana Comedian'ın smiley şekli gelir ve şarkı başlar.
Resmen şarkı bu sahne için imal edilmiştir. O yüzden de sahneyi bu şarkı için dizayn ederler.

Bu arada tam şarkı biterken Rorschach ile Nite Owl sona yürümektedir.

Outside, in the distance
A wildcat did growl
Two riders were approaching
The wind began to howl

Daha ne diyeyim, neresinden tutarsan mükemmelin bir tık altıdır...
0 /