confessions

kymophobia

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 116
  2. takipçi 6
  3. puan 793

split-screen gaming

kymophobia
oyunculuğun zirvesidir.
aynı ekranda, birdenb fazla oyuncunun aynı sahnede kapışması ya da yardımlaşarak ilerlemesi olayıdır.
bunu iptal eden dangalak oyun firmaları, aynı zamanda insanların sosyalleşme dürtüsünü de köreltmiştir, hayata bakışlarını yontmuştur.
lanet olsun sizin karaktersiz arzularınıza.

asgari ücret

kymophobia
çalışan tek bir kişinin, 4 kişilik bir aileyle sanatsal, yaşamsal, gıda ve sağlık harcamaları dahil olmak üzere 1 ay boyunca tüm ihtiyaçlarını giderebilmesi mantığı ile ortaya çıkmış en düşük yaşamsal ödemedir.
her nasıl olduysa, tüm dünyada "sürünerek de olsa yaşasın" maaşı haline gelmiştir.

ana akım

kymophobia
genel anlamıyla güncel olarak insanların dikkatini çeken, takip ettiren ya da gündemi belirleyen yapım, çalışma ve sistematiklerin tümüdür.
dönemine göre naruto, kurtlar vadisi, ana haberler ya da kalıcı moda ürünleri denebilir.

müzik dinlerken iş yapan insanlar

kymophobia
yaptığınız işle doğru orantılı dinlemeniz durumunda hiç sorun yaratmayan, aksine dikkatinizi yoğunlaştırmanızı sağlayan eylemi yapan insanlardır.
kişiden kişiye değişmekle birlikte örnek olarak ben klavye işi yaptığım için her tıklamaya uygun olarak synthwave, oldwave, lowbeat dinliyorum.
eğer metal, trash ya da hard rock gibi türlere kayarsam şarkılara eşlik ettiğim için işler de kayıyor.

google translate

kymophobia
google'ın diller arası çeviri yardımcısı aracı.
maalesef ülkemiz şartlarında fansubların baş tacı yazılım.
cümleyi anlamadın mı? yapıştır
çevirmek istemiyor musun? yapıştır
başkasından farklı bir cümle mi lazım? yapıştır

sonuna da "emeğe saygı", bitti gitti elhamdülillah...

1899

kymophobia
dark'ın yapımcılarından, 2022 yılında netflix tarafından yayınlanmış, komple brezilya'lı bir çizgi romancıdan araklandığı anlaşılan yeni dizi.
(bkz:Mary Cagnin)


“1899” Dizisinde İntihal İddiası: Dark Ekibinin Yeni Netflix Yapımı, Bir Çizgi Romandan Çalıntı Olabilir
1899 dizisi için çalıntı iddiası ortalığı karıştırdı. Netflix'in yeni hiti, Brezilyalı bir çizgi roman sanatçısının eserinden intihaller içeriyor olabilir.
1899 dizisi hakkında büyük bir suçlama yapıldı. Dark'ın yaratıcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar tarafından geliştirilen yeni Netflix yapımı için, Brezilyalı çizgi roman sanatçısı Mary Cagnin, “Çizgi romanımın aynısı!” ifadesini kullandı.

Netflix'in yeni gizem ve korku dizisi 1899 17 Kasım 2022'de platformdaki yerini aldı. Yapım, tıpkı Dark'ta olduğu gibi akılları karıştıran bir anlatı tekniğiyle izleyicilerin karşısına çıkarken Mary Cagnin'i farklı bir deneyim bekliyordu.

Brezilyalı çizgi roman sanatçısı Cagnin, Twitter üzerinden paylaştığı zincirde dizi senaryosunun kendi çizgi romanından çalıntı olduğunu iddia etti.

“Şok oldum. 1899 dizisi, benim 2016 yılında yayımlanan Black Silence adlı çizgi romanımla aynı olduğunu öğrendim.”
Netflix Almanya çıkışlı 1899 dizisinin, kendi eserinden intihal yaptığını öne süren Mary Cagnin, 2017 yılında Almanya'daki Göteborg Kitap Fuarı'nda işlerini sergilediğini de kaydetti.
Brezilyalı Sanatçı, 1899 Dizisi Hakkında İntihal Suçlamasında Bulundu

Dünya galasını geçen eylül ayındaki Toronto Uluslararası Film Festivali'nde gerçekleştiren 1899; Londra'dan New York'a yelken açan Kerberos adlı geminin başına gelen tuhaflıkları konu ediniyor.

Mary Cagnin, paylaştığı gönderilerde hem dizinin konusunun hem de görsel dilin kendi eseriyle “aynı olduğunu” ifade ediyor.
Panel panel karşılaştırmalarda bulunan Cagnin, bazı benzerlikleri şu şekilde aktarıyor:

“Kara Piramit. Gemi ve gemi içindeki ölümler. Çok uluslu ekip. Açıklanamayan şeyler. Gözlerdeki semboller ve sembollerin ne zaman göründükleri.

“Kodları çağıran sesler. Gizemli ölümler de dahil olmak üzere karakterlerin kişisel dramaları gibi ince olay örgüsü ayrıntıları.”
Sanatçı, 2017'de bir fuar için Almanya'ya çağrıldığını aktarırken yaşananları şu sözlerle aktarıyor:

“Bunun nasıl mümkün olabileceğini merak ediyor olmalısınız. 2017'de Brezilya Büyükelçiliği tarafından Avrupa'nın ünlü ve uluslararası fuarlarından Göteborg Kitap Fuarı'na davet edildi.

“Panellerde konuşmacı oldum ve Black Silence adlı çizgi romanımı sayısız yayıncı ve sektör paydaşlarına dağıttım. Yalnızca çizgi romanı değil, İngilizce versiyonunu da paylaştım.”
Black Silence'ın kısa bir macera olduğunu, dizinin ise 12 saatlik bir yapım olduğunu da hatırlatan Cagnin; 1899 dizisinin özünü kendi işinden alındığını yineliyor.
Yasal Süreç Başladı

En büyük hayalinin “ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmak” olduğunu kaydeden sanatçı, “böyle bir olay yaşandığı için kalbinin kırıldığını” da ifade ediyor.

Cagnin, bugün paylaştığı bir gönderide aldığı tüm destek için teşekkür ederken “iyi olduğunu ve yasal sürecin başladığını” da açıkladı.
İddialar hakkında henüz Netflix ya da Jantje Friese ve Baran bo Odar ikilisinden yanıt gelmiş değil.
https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/1899-calinti-iddiasi/
0 /