confessions

dezavantaj

➤ - ikinci nesil otta

  1. toplam giri 13
  2. takipçi 0
  3. puan 270

kovulmuş melek

dezavantaj
(bkz:High School DxD) animesinde bulunan Kovulmuş Melekler ya da diğer bir çeviri ile Düşmüş melek (Fallen Angel, Datenshi, 堕天使) 1.Sezon 2.Bölüm'de 08:53'de bulunan açıklamaya göre: "Bir zamanlar Tanrı'ya hizmet eden meleklerdi ve yeraltı dünyasının kötü doğasına kapıldılar. Bu yüzden Cenetten kovuldular. Onlar insanları kullanarak Şeytanları yok etmeye çalışıyorlar. İlkel çağlardan beri yeraltı dünyasının hakimiyeti için savaşıyorlar, insanların deyimi ile cehennem."

otaku türk

dezavantaj
Yazmış olduğum giri içerisindeki büyük, küçük harf uyumuna o kadar çok dikkat etmeme rağmen bütün girilerin kelimelerini küçük harflere döndürmesi sinir bozucu olmasına rağmen literatür ve sanat kültürü açısından önem teşkil eden bir site.

overlord

dezavantaj
4.Sezonu ve 4.Sezonun devamı niteliğinde bir filmi onaylanmıştır. Açıkcası bu haber sonrasında çok sevinip Animeyi tekrar izlemeye başladım. İsekai Animelerin konu ve işleniş açısından en iyisi bence Overlord'dur kesinlikte +18 içerikleri kaldırabilecek olan bütün yetişkinlere tavsiye etmekteyim.

kingdom

dezavantaj
İzlediğim en iyi tarihi savaş animesidir, Çin'in oluşum sürecini göstermektedir ve yaşadığı savaşları fantastik bir şekilde seyirciye dayatmaktadır lakin savaşların gerçeklik payını bilmiyorum. Üstelik ilk sezonun animasyon kalitesi yerlerde olmasına rağmen bile genel anlamda (bkz:Arslan Senki) animesinden kat be kat iyidir.
Mangası en çok satanlar arasında olmakla birlikte (bkz:mal)'da 10.Sıradadır.
3.Sezon çıkış yaptıktan hemen sonra Covid-19 yüzünden bölümler durdurulmuştu 1 sene geçti üzerinden ve açıklamaya göre yakın zamanda yeni bölümleri gelecektir.

Edit: imla.

çaylak

dezavantaj
2-3 entry girdikten bir zaman sonra sanırım bir yönetici tarafından onaylanıp çaylaklıktan kurtuldum evet şanslıyım çünkü ekşi sözlükte 5-6 senedir çaylağım burada ise 1 gün bile sürmedi.
1