confessions

fratello fansub

➤ - ikinci nesil otta

  1. toplam giri 43
  2. takipçi 0
  3. puan 444

çevirdikleri serileri kendi sitelerinden önce farklı platformlara yükleyen çevirmenler ve fansublar

fratello fansub
bizzat önce kendi sitemizde yayınlanmadan diğer sitelerde çalışmalarımızı görmeniz mümkün değildir. online okuma işini de sitede o işi yapacak gerekli teknik elemanı bulamadığım için çeşitli sitelere okuyuculara kolaylık olsun diye yüklüyorum. evvela hiç geri bildirim almazsam da yüklemeyi kesebiliyorum.

yani bazı siteler afiş konumunda. bu devirde kimse açıp blogspot veya normal site tabanına tıklayıp iş yapmıyor. önüne hazır manga koyulsun. hazır vidyolu anime oynatılsın. çağ buna dönüştü. fansublarda haliyle bu afişte bizim de etiketimiz olsun yarışında.

spiderman

fratello fansub
marvel'ın yarattığı bomboş süper kahramanlardan biridir. bir nebze çizgi-filmdeki "alaycı" tavrı hoşa gitse de karakterin sürekli düşmanlarla yaşadığı aynı döngü artık bunaltmıştır. birini hapse at, kaçsın ve tekrar yakala. yine aynı şeyler. peki bu bir başarı örneği midir? yoksa başarısızlık mı? sıradan bir vatandaş olup sürekli suçun işlendiği bir şehirde yaşamak ister miydiniz?

death note'u siz bulsanız

fratello fansub
geri teslim ederim. başıma iş alamam. hem kolaycılık. yıllarca suikastçiler türlü türlü eğitimler alsınlar, biz de bir adını çiziktirdik diye kalp krizinden ölecek, hı? vah vah...
şu ikilemi de anime boyunca çözememiştim. adı sanı aynı olan şahıslar yok mu? mesela deftere "mehmet yılmaz" yazdım. hepsi mi ölüyor? bari yanına memleketi de ekleseydik: "mehmet yılmaz, ağrı!"
skalayı düşürürdük...

kimetsu no yaiba

fratello fansub
8. bölüm itibariyle basit şonen çizgisini geçtim, bir süre sonra kendimi: "aa ben bu tarz şeyleri rpg oyunlarında bolca buluyorum! iblis avcısı hyakkimaru de bari! bir dakika bir dakika ee bu fairy tail! lonca var işte, aynısı!?" gibi soruları sıklıkla sorar buldum. soru sordukça da animeden tat almamaya başlarım. bakalım gözüme gözüme klişe sokulmaz veya orjinal bir iki bir şey görürsem bitirmeyi düşünüyorum.

griffith

fratello fansub
Berserk'teki ana karakterlerden biridir.
"Her beyaz saçlı dedemdir, karizmadır, candır." diye izlemeyin. üzülürsünüz.
meşhur satışını yaptıktan sonra bu karakter gelişimi tamamladı. artık sıradan, dünyayı ele geçirmiş bir kötü.

anime severlerrr

fratello fansub
Sürekli, bıkmadan yorulmadan kendi reklamlarını ifşa eden bir çeviri grubu. Her 5 dakikada bir ekranda üç satır şeklinde: "Altyazımızı beğendiyseniz instagram sayfamıza gelin ve yorum yapmayın unutmayın @instagram"
Yahu! Anime mi izliyoruz? Yoksa senin şovunu mu çekeceğiz? YouTube'da vidyonun ilerleyen kısımlarında çıkıp zevkimizin içine eden reklamlar gibisiniz. Çok iyi çeviri yapsanız da şu reklam politikanız yüzünden saygınlık kaybediyorsunuz, yazık.


otakuturk.net/foto

fratello fansub

fratello fansub
Özellikle discord sunucularındaki görseller eşliğindeki karakter tasvirleri, yeni gelenler için rehber niteliği taşımaktadır.

Uygarlar: Sunucunun %5'ini oluşturan grup:

otakuturk.net/foto

Loliler: Yaşları 15 ila 20 yaş arasında değişen kız grubu:

otakuturk.net/foto

Yabanıllar: Sunucunun %80'ini oluşturan grup:

otakuturk.net/foto

Gladyatör Üye: Sunucuda taşkınlık çıkaran veya çıkarma potansiyeli olan üyeler:

otakuturk.net/foto

Çubuklular: Sunucudaki fedai erkek grubudur. Sayıları maalesef ki her geçen gün artıyor.

otakuturk.net/foto

sex education

fratello fansub
ortaokulda erkeklere verilen cinsel eğitim: "kızların bazı özel günleri var."
ortaokulda kızlara verilen cinsel eğitim: "bakın bu ped."

sonuç: erkekler, beden dersinde sınıfta giyinen kızları gözetlemeye çalışır.
bitti.

beğenmiyorsan kullanma

fratello fansub
bir ürünü mecburiyetten, deneme amaçlı hatta inceleme için kullanıp "beğenmeme" hakkımız olamaz mı? aslında en çok "beğenmeme" hakkımız var. çünkü firmaya giden bu "beğenmeme" bildirimleri ürünün geliştirilmesinde veya hatalarının giderilmesinde yol gösterici dahi olabiliyor.

fansub yöneticilerindeki kibir

fratello fansub
boyunlarında fular, ellerinde tennessee'den gelme viski, iç çamaşırı giymeyen bütün gün yalnızca röpteşambır ile oturan monşerlerdir. "bu gördüğünüz dağları ben yarattım!" , "istediğim gibi çeviririm, sana mı soracağım?" , "bu işe gönül vermişiz, gönül! gönül fansubcılığı yapıyoruz!" , "japonca da biliyorum." gibi saldırgan bir üsluba sahiptirler.
0 /