death note tarzı anime önerisi

owarida14
death note emsalsizdir, henüz o seriyle aynı kulvarda yarışabilecek bir seri çıkmadı. bu nedenle isteyen kişinin hevesini kursağında bırakacak öneriler bütünüdür.
meruemsensei
Sadece "Death Note" değil çoğu anime için geçerli bu. Tutupta ölüm defterinin düştüğü, sonra onu bir psikopatın bulup yargı dağıttığı başka bir anime yok maalesef.

Ama Isekai animelerin çoğu hemem hemem aynı gibi bilemiyorum bu konu tartışılır.😅
ezaki
İlk defa anime izleyecek kişilere Death Note önermek çok saçma geliyor bana çünkü Death Note standart anime konularında çok farklı bir konuyu standart animelerin anlatım dilinin çok daha farklı ve karanlık bir versiyonu ile anlatıyor. Death Note izleyerek anime ile tanışan bir insan ise standart olarak Death Note 'u kabul ettiğinden dolayı animelerden uzaklaşıyor. Daha önce anime izlememiş bir insan animeye başlatılacak ise o dönem trend olan animelerden ortalama bir tanesi seçilmeli diye düşünüyorum. Ama illa da izletecekseniz Death Note sonrası Monster iyi olabilir
shounenmidoriya
Bence de öyle.
Daha çok kısa animelerden başlamaları daha iyi olur death note otakular için kısa olsada her ne kadar yeni başlayanlar için uzun bir anime bu nedenle kısa animeye başlamaları hem kısa olduğu için daha çok izlemek istemelerini sağlar bu nedenler uzun anime izlemek isteyebilirler
Mesela hemen bölümleri ve bölüm sayısı kısa bir anime önerisi vereyim
İsekai Quartet
1
fratello fansub
animelere yeni başlayan turnusoludur. bu öneri istenildiği sürece cevap olarak "code geass" var hacım, deriz. genelde birbirleriyle hiç alakası olmasa da death note'dan sonra peşine "code geass" izleyen nice delikanlı bu yolda gözlerini kanattı.