sex education

ryukon
birçok arkadaşımın kadın/erkek farketmeksizin, ağızlarının suyu akarak izledikleri ve bana da"mutlaka izlemelisin" şeklinde tavsiye etmeleri üzerine izlediğim 2019 yılında yayınlanmış olan netflix yapımı gençlik dizisidir.

konu: lise öğrencisi olan otis'in annesi, bir sex terapistidir. annesinin mesleği dolayısıyla onu dinleyerek cinsel konularda bir hayli bilgi sahibi olan otis, yaşanan bir takım olaylar sonucu, kendisiyle aynı okulda okuyan, asi ve çılgın kızımız maeve ile birlikte ortak olup, diğer öğrencilere para karşılığı cinsel tavsiyeler vermeye başlamalarıyla birlikte olaylar gelişir.

açıkcası diziyi çok beğenmedim. tamam ortalamanın üstü bir dizi olduğunu kabul ediyorum ama dizideki herkes, sanki dünyadaki tüm dertleri bitmiş de tek dertleri sex yapmak ya da yapamamakmış gibi takılıyor. ayrıca ikili ilişkilerde duygusal hiçbir bağ olmaksızın, her şeyin sex üzerine kurulduğu bir hikaye izliyoruz. birini seviyorsan ya da biriyle birlikteysen mutlaka onunla sex yapmalısın gibi bir olay var. neden yani? ben birini seviyorsam illa gidip onu ilk fırsatta s.... mi lazım? ya da birisi beni seviyorsa, mutlaka bana ilk fırsatta vermeli mi? neden? az biraz birbirimizi tanısaydık olmaz mıydı? hatta dizi öyle bir hal almış ki "sen yapmazsan, elbet yapacak başka biri bulunur" şeklinde ilerliyor. dizide aşk, sevgi gibi sözcükler yalan olmuş. dizide gerçekten aşık olan karakterler ya reddediliyor, ya gidip sevdikleri kadın veya erkekle dahi konuşamıyor ya da karşılık bulamadıkları için kendini içkiye sigaraya falan veriyorlar. 15-16 yaşındaki kız ve erkekler hala ilişkiye girmedikleri için kendilerini ezik hissediyorlar, bunalıma falan giriyorlar.

sözün özü, ya ben fazla dürüstüm ve hayattan çok ama çok fazla beklentilerim var ya da bu dizi tam olmamış... puanım 6/10


otakuturk.net/foto

tanıtım videosufratello fansub
ortaokulda erkeklere verilen cinsel eğitim: "kızların bazı özel günleri var."
ortaokulda kızlara verilen cinsel eğitim: "bakın bu ped."

sonuç: erkekler, beden dersinde sınıfta giyinen kızları gözetlemeye çalışır.
bitti.