dream hunter rem

kontalucard
"yuri hentai ultra violent bikini warrior ghost story magnum wielding magical girl friday the 13th style murder mystery series from 1985" --Kenny Lauderdale
hayatınızda görebileceğiniz en değişik anim-- pardon hentai. yanlış hatırlamıyorsam toplam 4 bölümü olan bir ova serisi. konusu yukarıda yazdığım gibi. zaten friday the 13th'in çıkış zamanlarına denk geliyor çizildiği vakit.
nereden anlatmaya başlasam bilemedim. izlediğim şey bir sanat eseriydi, ve 2023 yılında hakkında hala konuşuyorsam klasikliği dolayısıyladır. fanları da aynı fikirde, çünkü 1985 yılında hentai ova olarak çıktığında fanları seriyi o kadar beğenmişti ki animatörlerinden hentai olmayacak şekilde ova çıkartmalarını istemiştir. böylece diğer 3 bölümü de normal ova olarak çıkmıştır.
biliyorsunuz veya bilmiyorsunuz, japonyada erotik sanat eserlerinde genitallerin çizimi yasak, o yüzden hep sansür vardır. işte bu yüzden eski japon sage'ler bu yasayı circumvent etmek için genitalleri temsil edecek bir şey aramışlardır ve buldukları şey ahtapot tentacle'larıdır. benzer işlevi görüyor, ancak daha slimy ve daha etkili. işte dream hunter rem de tentacle'ları popülerleştiren serilerden birisidir.
anime o kadar çılgındır ki bu japon 80'lerinin ekonomik patlamasının bir ürünü olduğunu düşünüyorum. animatörlerin harcayacak o kadar parası varmış ki böyle bir şaheser ortaya koymuşlar. günümüzde asla bu kalitede bir şey göremezsiniz. creative freedom denilen şey günümüzde yok, 80'lere geri dönün lütfen.
ayrıca ova'nin ortasında mid ova intermission var. epey güzel ve nedense çocuklara yönelik eğitimsel bir şey koymuşlar lol.
anime konusu veya içeriği hakkında bahsetmek istemiyorum, çünkü spoiler olur ve bu animeyi ilk defa izleyecekseniz gerçekten spoilersız girmeniz daha iyi olur. anime batshit insane.
2008 ve 2011 yılında iki adet kısa mangası çıkmıştır "Dream Hunter Rem XX: Ao no Kikan Kishi" ve "Dream Hunter Rem Alternative" adında.
80'lerden kalma başka bir sanat eseri merak ediyorsanız call me tonight önerebilirim. o da yine aynı çılgın 80'ler döneminden kalma bir anim---- değil. hentai. evet. pink noise ova serisinden bir anime. 80'ler gerçekten ilginç yıllardı japon animasyonu için. boşuna golden age of japanese animation demiyorlar.