kinkyori renai

venuslight
konusu: uni çok zeki başarılı bir kızdır. ama ne hikmet ise ingilizcesi kötüdür. okulundaki ingilizce öğretmeni ise öğretmen tanımından uzak çapkın biridir. mangamız bu ikisi hakkında ki romantik ilişkiyi ele alır.

shoujo manga okumaya 1 ay kadar önce başladım. horimiya gibi taiyou no ie gibi gerçekten insanın içini ısıtan seriler gördüm ve bu shoujo işine bağlandım. yalnız başlık açma sebebim olarak kinkyori no renai gibi bi manga cidden midemi bulandırdı. bende mi sorun acaba diye düşünüyorum çünkü görğüm kadarıyla popüler bir seri. öğretmen öğrenci aşkı değil rahatsızlığım. aralarındaki vıcık vıcık ilişki. sensei nin yapmadığı kimse yok iken başarılı kızımızın tutumu gurursuzluğu kimsede yok. aman diyeyim böyle mangaları benden uzak tutun
ashthemagnificent
@1 konuyu okuyup tam eleştirel bir yazı yazacaktım ki gerekeni özetlemiş olduğunu gördüm ottam.
özellikle ergenliğin başlarında olan kızlara hitap eden bu tür shoujolarda sübyancılığın, tecavüzün -çok sevdiği için yaptı--- abusive ilişkilerin normalleştirilmesi o yavrucakları çok kötü etkiliyor bence. başlarına gelirse kendisini fazla abarttığına inandırmaya çalışabilirler. sonuç olarak bir noktada denetimden geçmesi gerektiğini düşünüyorum kurguların.