mahou shoujo kakeru

kontalucard
asıl adı "mahou shoujo sho" olan (ve twitter'da kullanıcıların bazen "shoko" dediği -- [sho erkek ismi iken shoko kız ismi oluyor sanırım]) ancak ingilizce çevirilerinde nedense adı "mahou shoujo kakeru"ya dönüşmüş olan bir tsf mangadır.
tsf? shoko? kız ve erkek isimleri?? ne oluyor kont açıklasana!! dediğinizi duyar gibiyim. evet, bu manga, anime manga kültüründe biraz fazla niche kalan bir yerde. hatta o kadar niche ki herhangi bir yerde yayınlanmıyor (comiket ve shounen jump rookies'i saymazsak) ve myanimelist sayfası bile yok.
tsf transexual fantasy demek. yani o süper popüler "onii-chan wa oshimai" animesi ile aynı kategoride. mangadaki oğlandan kıza dönüşen oğlanın adı da "sho" ancak ingilizce çeviride "kakeru" demişler. sho sürekli kıza dönüştüğü için de okurlar sho'ya bazen shoko diyor.

neyse uzun ve saçma bir giriş yazısından sonra manga hakkında konuşmaya başlayalım.
bu manga, klasik bir magical girl mangası. ancak ana karakterimiz 10-bilmemkaç yaşında bir oğlan ve bir de kız kardeşi var (kardeşinin adı da sora). ve evet yaratıklar da var bu dünyada. bir gün bu yaratıklardan biri bizim oğlanın kız kardeşine saldırıyor. sonra uzak bir yerden böyle büyülü ışıltılı bir enerji topu geliyor. bizim oğlan bunu canavarın saldırısı sanıp önüne atlıyor ve enerji topu bu çocuğa çarpıyor. sonuç olarak oğlan bir mahou shoujo'ya dönüşüyor. meğerse o büyüyü maskot şeklinde bir magical cat mascot atmış, kız kardeşi sora'yı magical girl yapmak için. ancak şöyle bir sorun var: sadece kızlarda magical girl olmayı sağlayak magic power var dolayısıyla bu kedi baya şaşırıyor oğlanın dönüşmesine. en sonunda oğlanı magical girl yapmak için uğraşlara giriyorlar ve bu uğraşlar arasında tabii ki de oğlanı ruhen ve bedenen bir kıza dönüştürmek var. işte tsf elementi burada. onun dışında klasik bir genderbender manga ve bayılıyorum.

şimdilik 30 chapter'ı var. yaratıcısının adı "saneyaro". aynı anda birden fazla manga oluşturmaya çalışan bir sensei. twitter hesabına göre "mangaka olmaya çalışıyor"muş. ayrıca bu mangayı mangadex'te okursanız veya taglarına bakarsanız göreceksiniz ki... benim bu manga için önerebileceğim tag: "cursed". unutun onimai'yi, unutun redo of healer'ı, unutun kiss x sis'i, yosuga no sora'yı, sora kasugano bizim sora kazaana'nın yanında vız gelir tırıs gider. bu mangayı okuduktan sonra "cursed" tagı sizin aklınızda yeni bir yer bulacak.