mahou shoujo ni akogarete

kontalucard
2024 kış sezonunda yayınlanan bir mahou shoujo animesi, ancak bu sefer pov villainess'siniz.

nam-ı diğer "gushing over magical girls" veyahut "looking up to magical girls" veyahut "i admire magical girls, and..." veyahut nihondaki arkadaşlarımızın kısaltmasıyla "mahoako" veyahut..... (niye bu kadar fazla adı var bu serilerin)
tabi bunlar resmi ve gayrıresmi adları. benim için bu anime zihnimde "redo of healer: dişil edition" adıyla yer etmiş bulunmakta. 2024 kış sezonunda (3 ocak 2024) kutsal toprakların televizyonunda yayınlanmaya başlamıştır.

anime, aynı adlı mangadan uyarlama. mangası sanırım an itibariyle 56. chapter'a gelmiş bulunmakta ve konusu seri boyunca çok değişmemiştir. animenin ilk bölümünü izledim ve manga ile arasında pek bir fark olmadığını gördüm. dolayısıyla bir an önce ne olup bittiğini öğrenmek için direkt mangaya atlamanızı tavsiye etmem, çünkü anime bence güzeldi. izleyin işte da. animeyi yapan ekip asahi production zaten, biraz değişik bir stüdyo. ve hayır onimai'deki asahi ile alakaları yok malesef. (alternatif gerçeklikte mahironun erkek olduğunu öğrenen asahi aydınlanıyor ve anime yapmaya başlıyor)
onun dışında diğer animeleri pek iyi değil; peach boy riverside, himegoto, heaven's design team, dolls' frontline, onsen yousei hakone-chan vs... dolayısıyla ilk başta insanlar "eyvah stüdyo asahi, zıçtık" falan demişti ama animasyon kalitesi o kadar da kötü değil.
animasyon kalitesi demişken... hahahaha bu anime R+ mild nudity bu arada. krallar internette sansürsüz yayınlıyor. ve işin ilginci, mangası sansürlüydü... daha doğrusu anime daha sansürsüz öyle diyelim. sasuga anime-sama

bu seferki sayın mangakamız ononaka akihiro sensei. şimdiye kadar 2 eseri var. bir öncekisi "kumika no mikaku" adında bir manga. konusu ise "isekai restaurant" ve uzaylı içeren herhangi bir manganın birleşimine benziyor. insanlar o manga için "wholesome" diyor. dolayısıyla mangakamız "wholesome bir mangaka".
ikinci eseri ise mahou shoujo ni akogarete. bu eser de wholesome mu acaba? ana karakterimize bir bakalım.. evet: lezbiyen dominatrix sadist supervillain. mükemmel.

animedeki ana karakterimiz hiiragi utena. kendisi masum bir ortaokullu kız. mahou shoujo hayranı. (ve evet şehirlerinde mahou shoujolar var ve herkes normal karşılıyor.) kendisi bir gün keşke ben de öyle iyi işler yapabilsem diye düşünürken maskot bir kedi karakter gelip buna güç veriyor. hiiragi utena sonunda mahou shou---- hayır, villainess oluyor. savaştığı magical girl'ler ise tres magia adında bir üçlü. aralarında geçenleri anlatmayacağım o iş sizde.

animenin animasyon kalitesi hakkında pek bir şey diyemeyeceğim ancak karakter dizaynlarını sevdim ben. hiiragi utena'nın sesi biraz asmr gibi geldi sadece o garipti.
ha bir de nedense animedeki bdsm sahneleri carmen - habanera'ya benzeyen bir arka plan müziği ile birlikteydi. benden +5 puan.