oniichan wa oshimai

kontalucard
kısa adı "onimai" olan, ingilizce adı "onii-chan is done for!" olan, studio bind tarafından anime edilmiş (mushoku tensei'yi çizen manyaklar) ve nekotoufu sensei tarafından orijinal mangası çizilmiş efsaneler ötesi bir anime.
animenin konusu, mahiro oyama adında 20'li yaşlarında olan hikineet evladımızın mad scientist kız kardeşi tarafından bir gecede süper değişik bir ilaçla bir kıza dönüşümü ve mahiro'nun kız olarak hayata yeniden adapte olmaya çalışması hakkındadır. ilk başta bakınca wtf? diyorsunuz ancak sonra serinin altında vermeye çalıştığı mesajlar ve işlediği temalar ortaya çıktıkça heeeee oluyorsunuz.
animenin teması magical sex shift, veya diğer adıyla gender bender, veya diğer adıyla ranma½ 2: electric boogaloo. genre'sı ise komedi ve slice of life / cute girls doing cute things sayılabilir.

animede kız kardeşe dönüşen abimizin yeni vücuduna alışmasını ve yeni vücudunda (ve daha ufak yaşı) iken tanıştığı yeni insanlara alışmasını izliyoruz. önce kendi kız kardeşinin okul arkadaşıyla, sonra onun kardeşiyle ve kardeşinin okul arkadaşlarıyla tanışır. okula da başlar. daha önce hiç gender bender manga okumadıysanız bundan sonrası size spoiler gelecektir dolayısıyla anlatmayacağım.

ancak bir oğlanın kız vücuduna girip alışmaya çalışması, kız iken beyninde erkek gibi davranması, saçma sapan durumlara saçma yanıtlar vermesi çok tatlı geliyor. izledikçe izliyorum, okudukça okuyorum. içimde yeni bir şey uyanmış gibi hissediyorum. sanırım sonunda kendi genre'mı keşfettim. mahiro dünyalar tatlısı bir kız.

ve evet bu anime yayınlandığı sırada internette çok fazla tartışma döndü yok mahiro transtır yok değildir yok erkektir yok kızdır yok bilmemne. siz o tartışmalardan uzak durun, çünkü o tartışan insanların hiçbiri tartışmanın bitmesini istemiyor, her ne kadar tartışmayı bitirmeye çalışsalar da. onlardan birine mahiro hakkında en ufak bir şey sorun ve sizi direkt ortamlarından banlarlar hahahaha. onimai discord sunucularından da uzak durun aynı sebepten ötürü. genelde bu tip ortamlarda özgür düşünceye sahip olan insanlar şutlandığı için içeride sadece koyunlar kalıyor. hepsinin unuttuğu bir şey var: mahiro is mahiro. mahiro bizimdir. mahiro hepimizin. protecc the smile.

bunların dışında insana (eğer erkekse) acaba bir günlüğüne kıza dönüşseydim acaba nasıl olurdu sorusunu sordurtan bir anime.