confessions

yuukichansan

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 30
  2. takipçi 0
  3. puan 536

young black jack

yuukichansan
1960'larda yaşayan, daha sonraki yıllarda "black jack" lakabıyla anılacak olan tıp öğrencisi hazama kuroo'nun hayatının anlatıldığı 2015 sonbahar sezonu animelerinden. yamalı yüzü ve vücuduyla oldukça ilgi çekici bir karakter hazama kuroo. tıpla pek alakam olmasa da yine de "acaba bu seferki ameliyat nasıl sonuçlanacak?" diye sonuna kadar merakla beklediğim bölümler izlettirdi bana. tavsiyemdir...

osamu tezuka

yuukichansan
3 kasım 1928 doğumlu osamu tezuka daha çok küçük yaşlarda walt disney ve max fleischer gibi amerikan animatörlerden ilham alarak kendi kamerasıyla çeşitli animasyonlar çekmiş ve bugünkü anime kültürünün doğuşuna zemin hazırlamış, yaptığı mangalar ve animelerle günümüz japon anime ve manga kültürüne çok sayıda klasik eser kazandırmıştır.

tezuka ile ilgili günümüze en yakın örneklerden biri de mangalarından biri olan "black jack"in günümüz uyarlaması olan ve karakterin öğrencilik yıllarının anlatıldığı "young black jack" adlı animedir.

caste heaven

yuukichansan
favori mangakalarımdan biri olan ogawa chise'nin çalışmalarından. sağlam konusu ve güçlü karakterleriyle beni kendine bağlamıştı. ama diğer iki ottamızın da dediği gibi üçüncü/dördüncü olayından sonra benim için de anlamını biraz yitirdi

live action

yuukichansan
oyuncuların oyunculuklarının umursanmadığı ve sadece karaktere benzeyip benzemedikleri eleştirildiği için kötü ün salmış bir kavram. karaktere benzemek tabi önemli ama oyunculuk yeteneği daha da önemli. dış görünüş olarak ne kadar benzese de oyunculuğu berbatsa işte o zaman o live-actiona "keşke yapmasalarmış" denebilir.

uzun lafın kısası live-action izlemeyi severim :p

k return of kings

yuukichansan
k-project animesinin 2. sezonudur.

konusu: yashiro ısana adlı lise öğrencisi normal hayatını sürdürürken bir gün serseri tipli kişilerden oluşan bir çete tarafından kovalanır. yashiro'nun köşeye sıkıştığı anda ise kurou yatagomi adlı kişi gelerek yashiro'yu kurtarır. yashiro kurtulduğuna sevinirken bir anda yatagomi'nin kendisinde kılıç doğrultmasıyla şaşkına döner. yashiro'ya çok benzeyen biri önemli birisini öldürmüştür ve bu nedenle yashiro farklı kişiler tarafından aranmaktadır. (alıntıdır.)

kekkai sensen

yuukichansan
finalini beklediğim gibi yapmasalar da yine de bir final izleyip seriye nokta koyabildiğim için mutluyum. baştan sona zevkle izledim, çok ilginç ve kaliteli bir yapımdı. keşke final bölümü de seri boyunca süren kaliteyi yakalayabilmiş olsaydı. bizi aylarca bekletip de karşımıza böyle yetersiz bir bölümle çıkmaları tuhaf oldu doğrusu...

angry mom

yuukichansan
bu dizi, okulda şiddet gören kızına yardım etmek için yeniden okula dönen bir anne ile ilgilidir.

oh ah ran arkadaşını kabadayıların zulmünden kurtarmak isterken onların hedefi hâline gelen bir lise öğrencisidir. jo kang hee ise onun annesidir, gençliğinde busan'ın kabadayılarından olup genç yaşında hamile kalarak kızını dünyaya getirmiştir. annesi kızının okulda kabadayılarca eziyet gördüğünü işitince bu mesele ile ilgilenmeye karar verir ve bu soruna bir çare bulmak için kimliğini değiştirerek kızının okulunda bir lise öğrencisi olarak okumaya başlar. (alıntı.)

hello my teacher

yuukichansan
na bo ri umutsuca öğretmen olmak isteyen 25 yaşında birisidir. ancak karşısında zor bir durum vardır, öğretmen olmak istediği okul, bir grup erkek öğrenciyi dövdüğü sanılan ve bu nedenle de oradan kovulduğu okuludur. mezuniyetinden sonra kendisine gelen öğretmenlik tekliflerinin hepsini reddeder ve kendi okulunda öğretmen olmak için çalışmalara başlar. eğer orada öğretmen olmayı başarır ise lise aşkı olan resim öğretmeni ji hyun woo'nun yanında çalışabilecektir.
karşısına çıkan teklif ile bu şansıda elde eder ancak imzalamak zorunda kaldığı kontrat müdürün üvey oğlu olan ve okulda sürekli sorun çıkartan park tae ın'e bebek bakıcılığı yapmasıdır. yurt dışından yeni gelmiş olmasına rağmen tae ın okulun kralı olmayı başarmıştır ve o da na bo ri ile uğraşmaya başlar.
tae ın'in na bo ri ile olan ilişkisini kıskanmaya başlayan noh jem ma ise na bo ri'yi okuldan uzaklaştırmak için çalışmaya başlaması ile eğlenceli olaylarda birbirini takip etmeye başlar. (alıntıdır.)

yasuko to kenji

yuukichansan
oki yasuko 17 yaşında bir lise öğrencisidir. 10 yıl önce anne ve babasını kaybedince abisi oki kenji (24) ile yaşamaya başlamıştır. geçmişte bir motosiklet çetesinin lideri olan kenji anne ve babası öldükten sonra kız kardeşine bakmak için çeteden ayrılmış ve bir mangaka olup (ki çizdiği manga türünün shoujo olduğunu belirtelim) geçimlerini sağlamaya başlamıştır. öte yandan kenji oldukça kuralcı, sinirli ve sert bir abidir. yasuko'nun hayatının her alanına karışmaktadır. ancak gün gelir yasuko mahalleye yeni taşınan, yakışıklı bir çocuk olan tsubaki jun ile tanışır. bu tanışmanın ardından her şey karmaşık bir hâl alır. diğer yandan tsubaki'nin ablası erika ise bir adam yüzünden mahalleye geri dönmüştür. (alıntı.)

comet lucifer

yuukichansan
gift, gifdium kristalleri ile kaplı bir dünyadır. sougo amagi, indigo bahçesi adında ufak bir kasabada yaşayan bir oğlandır. kasaba geçimini kristallerden sağlıyordur. ve sougo'nun hobisi nadir bulunan kristalleri toplamaktır. bir gün arkadaşları ile madende yer altı gölü keşfederler ve burada mavi saçlı, kırmızı gözlü bir kızla karşılaşırlar. bu buluşma yepyeni maceralara kapı açacaktır. (alıntıdır.)

kowabon

yuukichansan
ilk önce gerçek oyuncularla çekilip, ardından bunun animeye dönüştürülerek izleyiciye sunulduğu korku türündeki 2015 sonbahar sezonu animelerinden. bölümler en fazla üç dakikadan oluşmakta. heyecan verici ve aynı zamanda ürpertici bir seri, korku türünü sevenlere tavsiyemdir.

concrete revolutio choujin gensou

yuukichansan
tokyo, “ilahlaştırma” devrinde sayısız kahramanlar ile yani “choujinler” ile doludur. hepsinin de başlangıç hikâyesi birbirinden farklıdır. kimisi kötü örgütlerce bozulmuş, kimisi uzay ya da diğer sihirli dünyalardan gelmiş, kimisi antik zamanlardan gelme bir peri, kimisi de robottur. lâkin japonya hükümeti de bu kahramanlar azıtınca görmezden gelecek değil ya. (alıntıdır.)

god's gift 14 days

yuukichansan
dizide; bir annenin, kaçırılan kızını onu bekleyen sondan kurtarmak için 14 gün boyunca verdiği mücadele anlatılmaktadır.

dram ve aksiyon tarzında, kesinlikle izlenmesi gereken yapımlardan biri. baştan sona nefes kesiciydi diyebilirim.

heart to heart

yuukichansan
2015 kore yapımı bir dizi.

konusu: cha hong-do'nun sosyal fobisi ve ciddi yüz kızarması gibi psikolojik sorunları vardır. bunun yanı sıra meraklı bir kişiliğe sahiptir ve o her şeyi kitaplardan, internetten öğrenir. bir gün, cha hong-do'nun büyükannesi ölür. büyükannesi onun dış dünyaya ile iletişim kaynağıydı. bu yüzden cha hong-do, bir hizmetçi olarak ev işleri yapmaya başlar, fakat yaşlı bir kadın olarak kendini gizler. başından geçen bir olay sonucunda, bir psikiyatrist olan ko yi-seok ile karşılaşır. (alıntıdır.)

diabolik lovers more blood

yuukichansan
diabolik lovers serisinin 2. sezonudur.

konusu: komori yui vampir konumuna erişmiş olabilir de olmayabilir de, ama sakamaki ailesi ile olan açıklanamaz bağları onun hayatını bir şekilde değitirdi. ve "eve" diye seslenen gizemli yeni hayaller ve görüntüler ile yui'nin hayatı yine aniden değişti, aslında sakamaki kardeşler ile karıştığı bir araba kazasında altüst oldu. kaza mukami ailesi adlı 4 yeni vampirin ortaya çıkışının habercisidir ve onu dehşete düşüren bu şık genç adamların da gözleri ve dişleri yui'nin üzerindedir. (alıntıdır.)

the heirs

yuukichansan
izlediğim en saçma ve sahtelikle dolu kore dizilerinden biriydi. başrol kızımızın o fakirliğine rağmen dizi boyunca elinde kafası kadar son model telefonlarla sallana sallana gezmesi beni bayağı bir uyuz etmişti :/

black bird

yuukichansan
dünya gizemli "şeylerle" doludur fakat yaşam barış içinde devam etmektedir ve misao dışında hiçkimse onları görmemektedir. harada misao, özel bir gücü olduğundan bu "şeyleri" gördüğünü kimseye söylemez ve lise hayatına normal akışında devam etmeye çalışan bir kızdır. arkadaşlarının, erkek arkadaşlarının olmasından kıskançlık duymasına rağmen, küçükken tanıştığı ve onunla aynı güce sahip, rüyalarına giren o çocukla karşılaşacağı zamanın hayaliyle yaşar. misao 'nun yaşamı birdenbire sayısız yaratıkların saldırısından sonra değişir ve onu kurtaran eski dostu kyo'nun sakladığı sır nedir? misao yaşamına kaldığı yerden devam edebilecek midir? (alıntıdır)

shoujo, komedi, doğaüstü güçler türündeki bu manga, 2009 yılında shougukan manga ödülü'nün de (japonya'nın en prestijli ödülü) sahibi olmuştur.
0 /