ant-man and the wasp quantumania

ryukon
bu yıl vizyona giren ant-man serisinin 3. ve devam filmidir. bu film ile birlikte marvel sinematik evreni 5. faza geçmiştir.

filmi kendi içinde değerlendirecek olursak güzel bir filmdi fakat genel olarak insanların beklentilerinin altında ezilen bir film olduğunu söyleyebilirim. bana soracak olursanız ben beğendim ama insanların beklentileri bir hayli yüksek olduğu için genel tarafından beğenilmeyen bir film oldu.

bu film ile birlikte bir sonraki avengers filminin ana kötü karakteri olan kang'ı tanıdık ve çoklu evrenlere bir kez daha göz kırptık. filmin sonundaki ek sahneler ile birlikte de gelecek filmlerde bizleri nelerin beklediğine dair bazı sahneleri gördük. aslında filmin amaçları da bunları bize göstermek olduğu ve bunları da bizlere gösterdiği için de film amacına ulaşmış oldu.

bu filmin konusu, atom altı evren ve filmde yer alan bazı karakterler daha iyi işlenip, daha güzel bir film ortaya konabilir miydi? evet olabilirdi ama eldeki malzeme bu yapacak bir şey yok.

son olarak, filmi henüz izlememiş ve izlemeyi düşünenlere tavsiyem, filmin imdb puanına ve film ile ilgili yorumlara bakmadan filmi izlemeleri olacaktır.