baki the grappler

ryukon
favori serilerimden birisidir ve dövüş sporları ile ilgili bir seridir. bol bol dövüşün olduğu, seriyi izlerken her cins karakterle karşılaşacağınız ve izlerken gaza geleceğiniz garanti edeceğim bir seridir. Ayrıca kendini her türlü izlettiriyor. Eğer izlemeyenler varsa yazıyı okumayı burada bırakıp direk izleme aşamasına geçebilirler. Çünkü baki serisi çok iyi bir seridir ve ben şiddetle tavsiye ederim. seriden biraz daha bahsedecek olursak;

Keisuke Itagaki tarafından çizilen mangası 1991 yılında yayınlanmaya başlamış olup günümüzde hala devam etmektedir. serinin animesi 2001 yılında 24'er bölümden oluşan 2 sezon, 2018 yılında da netflix tarafından yayınlanan 26 bölümlük 1 sezon olmak üzere toplam 3 sezon olarak yayınlanmıştır.

konusu: yuujiro hanma, dünyadaki en güçlü yaratık olarak bilinen, güçlü bir dövüşçüdür. Oğlu baki hanma ise henüz bir çocuktur. Güçlenmek için çok sıkı antrenmanlar yapmakta olan baki'nin hedefi, babasından daha güçlü olup ona karşı yapacağı dövüşte kazanmak ve dünyanın en güçlüsü olmaktır. Baki güçlenmek ve hedefine ulaşmak için, birçok dövüş sanatları ustasına meydan okuyacak, daha çok güçlenmenin ve dövüş tekniğini geliştirmenin yollarını arayacaktır.

baki izleme sırası:

-baki the grappler
-baki the grappler 2
-baki 2018


otakuturk.net/foto

opening 1