baki the grappler

ryukon
hakkında yazmadan evvel favori serilerimden birisi olduğunu belirtmek isterim. Ancak ne yazık ki ülkemizde hak ettiği ilgiyi görmüyor. dövüş sporları ile ilgili bir seri ve kendini her türlü izlettiriyor. Eğer izlemeyen varsa yazıyı okumayı bırakıp direk izleme aşamasına geçebilir. Çünkü baki serisi müthiş bir seridir.

Keisuke Itagaki tarafından çizilen mangası 1991 yılında yayınlanmaya başlamış olup günümüzde hala devam etmektedir. serinin animesi 2001 yılında 24'er bölümden oluşan 2 sezon, 2018 yılında da netflix tarafından yayınlanan 26 bölümlük 1 sezon olmak üzere toplam 3 sezon olarak yayınlanmıştır.

konusu: yuujiro hanma, dünyadaki en güçlü yaratık olarak bilinen, güçlü bir dövüşçüdür. Oğlu baki hanma ise henüz bir çocuktur. Güçlenmek için çok sıkı antrenmanlar yapmakta olan baki'nin hedefi, babasından daha güçlü olup ona karşı yapacağı dövüşte kazanmak ve dünyanın en güçlüsü olmaktır. Baki güçlenmek ve hedefine ulaşmak için, birçok dövüş sanatları ustasına meydan okuyacak. daha çok güçlenmenin ve dövüş tekniğini geliştirmenin yollarını arayacaktır.

baki izleme sırası:

-baki the grappler
-baki the grappler 2
-baki 2018


otakuturk.net/foto

opening 1