breaking bad

ryukon
başrollerini bryan cranston ve aaron paul'ün paylaştığı, 2008-2013 yılları arasında 5 sezon ve 62 bölüm olarak yayınlanan, tür olarak dram, suç ve gerilim temalarının birlikte işlendiği efsane amerikan dizisidir.

konusuna gelirsek, walter white, 50 yaşındadır ve bir lisede kimya öğretmeni olarak çalışmaktadır. doğuştan sakat bir oğlu ve hamile bir eşi olduğundan, ailenin gereksinimlerini karşılamak için, ek iş olarak okul sonraları, oto yıkamacıda da çalışmakta ve her gün eve çok geç saatlerde dönmektedir.

Neredeyse dinlenecek hiç zamanı olmayan walter, Hissettiği bir takım rahatsızlıklardan dolayı gittiği hastanede, yapılan muayeneler sonucunda, akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrü kaldığını öğrenir. bu durumu öğrenmesinin ardından ölünce, ailesine ve yeni doğacak çocuğuna ne olacağını düşündükçe geceleri uykusu kaçmakta ve yaptığı işlere odaklanamamaktadır.

Bunları düşündükçe, Yaptığı işlerin kendisine hiçbir şey kazandırmadığını, ancak günü kurtardığını farkeden walter, kısa sürede para kazanmak ve ölümünün ardından ailesinin refah içerisinde yaşamasını amaçlamaktadır. Böyle bir dönemde bir takım tesadüfler sonucu eski öğrencisi Jesse Pinkman ile karşılaşır ve onunla birlikte uyuşturucu işine girerler. İkili kısa zamanda yeraltı dünyasında büyük bir şöhret kazanırlar ancak bu şöhret bir takım sorunları da beraberinde getirecektır.

dizi, başlı başına bir şaheser olup zamanında e2 kanalında ülkemizde de birçok kişi tarafından sevilerek ve büyük bir heyecanla izlenmiştir. diziyi izlerken, sanki sizde koşuşturmanın içerisindeymişsiniz gibi hissediyorsunuz. bazı sahnelerde heyecanlanıp yerinizde duramıyor, bazı sahnelerde ise acaba ne olacak diye nefesinizi tutup bekliyorsunuz. akıl oyunları, entrikalar, birbirinin arkasından iş çevirme vs. ne ararsanız bu dizide mevcut. dizi hakkında anlatılacak ve konuşulacak çok şey var o yüzden eğer hala izlemeyenler varsa hemen gidip izlesinler derim.


otakuturk.net/foto