death stranding

ryukon
hideo kojima tarafından yapılmış olan ve ülkemizde 8 kasımda playstation 4 için yayınlanmış olan oyundur. oyunun gelecek yıl pc versiyonu da çıkacağı duyurulmuş ve ön satışa çıkarılmıştır.

oyun içerisinde Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Lea Seydoux, Margaret Qualley vs. gibi dünyaca ünlü yıldızlar da kendi yüzleri ve sesleriyle yer almaktadır. Ayrıca oyunun müziklerinin de Hideo Kojima tarafından bizzat seçildiği belirtilmiştir.

gerek grafikleri gerekse de oynanışı olarak neredeyse herkesten büyük beğeni toplayan oyun, satış sayısıyla da rekorlara imza atmaktadır.

buraya kadar her şeyin çok güzel olmasına ve ülkemizdeki birçok oyuncu, büyük bir heyecan ile bu oyunu oynamak için can atsa da, maalesef oyunun ülkemizdeki satış fiyatının 399tl olması oyuncuları üzmüştür.

kişisel yorum: ben de büyük bir heves ve heyecan ile bu oyunu oynamak isteyen oyunculardan birisiydim. ancak o fiyatı gördükten sonra açıkcası şimdilik vazgeçtim, diyebilirim. eğer yakın zamanda zengin olmazsam ya da birisi hayrına bu oyunu bana hediye etmezse, birkaç yıl sonra oyunun modası geçerse ya da büyük bir indirim olursa oynayabileceğim gibi duruyor. gerçi bu ülke ekonomisiyle birgün oynayabilecek olmamıza bile şüfredecek hale geldik ama elden gelen bir şey yok. oynayan ve oynayacak olan ottalarımıza iyi eğlenceler diliyorum.


otakuturk.net/foto

türkçe altyazılı trailer