diamond no ace

ryukon
Yuji Terajima tarafından çizilen ve mangası 2006'dan beri devam eden, 2013 yılında ise animesinin ilk sezonu yayınlanan seridir. şimdiye kadar 150 bölümden fazla yayınlanmıştır.

konusu: yetenekli bir beyzbol oyuncusu olan sawamura eijun, akagi ortaokulu beyzbol takımında oynamaktadır. Amaçları ulusallara gidip orada maça çıkmaktır. Ancak ortaokul yılları boyunca takımıyla çıktıkları hiçbir maçı kazanamamışlardır. Son maçlarında skor kritik bir durumdayken yaptığı hata sonucu takımı maçı kaybeder ve turnuvadan elenirler. Maçın ardından takım arkadaşlarına gülünmesi sebebiyle sawamura kavga çıkarır ve bu olayın ardından hiçbir lisenin sawamura'yı takımında istemeyeceği düşünülmektedir. Diğer yandan Kaybetmelerinin sorumlusu olarak kendisini gören sawamura, takımdakilerle anlaşır ve aynı liseye giderek takım olarak kalmaya ve birlikte beyzbol oynamaya devam etme kararı alırlar. Ancak beklemedikleri bir şey olur ve sawamura'ya tokyo'nun en ünlü takımlarından birisi olan seidou lisesinden teklif gelir. Sawamura, Başlangıçta bu teklifi reddetsede üst düzey beyzbol oynamak istemesi ve ailesi ile birlikte takım arkadaşlarının desteklemesiyle birlikte tokyo'nun yolunu tutar. Artık Sawamura, yeni takımıyla birlikte ulusallara katılmak için, birbirinden güçlü rakiplerle mücadele etmek zorundadır.

İzleme sırası:

diamond no ace
diamond no ace second season
diamond no ace act ıı

kişisel yorum: gerek çizim gerekse konu işleyişi olarak güzel bir seri, Özellikle karakterlere süper güçler eklememiş olması ve takımın yenilmez olmaması gibi sebeplerden ötürü seriye daha bir gerçeklik katılmış olduğu kanaatindeyim. Ayrıca beyzbol seven birisi olarak, hiç beyzbol bilgisi olmayan birinin bile rahatlıkla kuralları anlayabileceği ve animeyi seveceğini düşünüyorum. tek eksik olarak, ana karakterin bazı sahnelerde öne çıkması gerekirken birazcık geri planda bırakıldığı hissine kapılıyorum. sonuç olarak buradan tüm ottalara izleyin izlettirin diyorum.


otakuturk.net/foto

opening 1