dorohedoro

ryukon
bu yıl yayınlanmaya başlayan, özgün konusu ve karakterleriyle birlikte 2020 yılı kış sezonunun en iyi animesi olduğunu düşündüğüm seridir. hele shin diye bir karakter var ki, sadece onun varlığı bile seriyi izlemek için başlı başına bir neden diyebilirim. özellikle karanlık ve gizemli serileri sevenler, hiç kaçırmasın, hemen başlasınlar...

-------------

Q Hayashida tarafından yazılıp çizilen seinen bir seridir. serinin mangası 2000-2018 yılları arasında 23 cilt olarak yayınlanmıştır. seri ocak 2020 tarihi itibariyle de anime olarak yayınlanmaya başlamıştır.

konusu: hole, büyücüler dünyasına bağlı olan ve büyücüler tarafından insanlarının denek olarak kullanıldığı, karanlık ve tehlikeli bir bölgedir. caiman, gözlerini açtığında kendini hole'da bulur. bir büyücü tarafından kertenkele insana dönüştürülmüş ve hafızasını tamamen kaybetmiş durumdadır. Bu durumdayken nikaido ile tanışır ve onunla birlikte, ona bu büyüyü yapan büyücüyü bulmak için hole'da büyücü avına başlarlar. Ancak bu durum karşısında büyücüler sessiz kalmayacak ve onlarda caiman'dan intikam almak için geleceklerdir. Böylece caiman ve nikaido'nun büyücülere karşı olan savaşı başlar. acaba caiman tekrar eski haline dönebilecek midir?


otakuturk.net/foto

tanıtım videosu:opening 1: