samuray

angela sama
*kelime anlamı "hizmet etmek"tir. meiji döneminden önce var olan soylu asker sınıfıdır... samurai denince ilk akla gelen şeyler kuşkusuz kılıç dövüşleri ve aikidodur. samurailer biri uzun, biri kısa olmak üzere iki kılıç kullanırlardı ve kılıçlarına isim verip, kılıcın ruhu olduğuna inanırlardı. aikido ise samurailer tarafından bulunmuş, bir savunma sanatıdır... *
efenim bendeniz tam bir samurai hastasıyımdır... kılıçları, duruşları, kendine has tavırlarıyla onlara hayran olmamak imkansız diye düşünüyorum... içinde samurai olan herşeye aşırı derecede ilgim var... her zaman derim:"angela samurai sever!"

samuray

boyblue
bunların kadın olanları sanıldığından çok daha fazla sayıdadır. bir savaşta ölen samurayların incelemesi ve dna analizi sonucu 105 savaşçının 35'i kadın çıkmıştır.
soylu japon kızları ise erkeklere öğretilenlerden farklı dövüş sanatları öğreniyorlardı.
erkekler ile benzer öğretilere sahiptir: ölüm onursuzluğa yeğdir. kendilerini asla düşmanın eline sağ bırakmazlardı.
ayrıca uzun saplı kıvrık değişik bir kılıç olan naginata'yı kullanıyorlardı.

heiwajima shizuo

nekormy
işte benim canım yaaa :3 çok sempatiğim bu adama :3 gözlükleri yakarrr :3

iiiiizaaaaaaaaaaaaayaaaaaaaaaaaaaaaaaakuuuuuuuuuuuuunnnnn diye bağrışına hastayım yaa :)

izayayı da çok severim tabi :3

joker

owencem
en sağlam villainler sıralamasında kesinlikle bir numara olan adamdır. öyle ki bu psikopat arkadaş ne lex luthor kadar zengin,ne de marvel'in villainleri gibi bir azizken lavabotuar kazası geçirip çıldıran bir adamdır. geçmişiyle ilgili kanıtlanabilecek hiç bir şey yoktur. aynı şekilde diğer süper kötülerden amaç bakımından da ayrılır. psikopat palyoço asla dünyayı ele geçirmek gibi komik ve çocukça bir hayal içine girmemiştir. aynı şekilde "beni bu hale getiren şehirden intikamımı alacağım ulannn" şeklinde bir çabaya da girmemiştir.tek amacı kaos çıkarıp, kaos ortamında eğlenebileceği kadar eğlenmek ve kötü bir gün geçiren herkesin delirebileceğini kanıtlamaktır. joker karakterini sinemada canlandıran iki oyuncunun da kült performans göstermelerinin temel nedeni de joker'in bu karekteridir. deliliğinin ve kötülüğünün sınırı olmadığı için insanın aklına gelen her sadistçe düşünce uyarlanıp joker'in üstüne atılabilir, tıpkı glasgow smile'ın joker'e uyarlanmış halini gördüğümüz gibi.

isshuukan friends

animekarakteri
kaori fujimiya her pazartesi silinen arkadaşlık anılarını ve yuuki hase'nin kaori ile inatla arkadaş olmak istemesini konu alan okul, romantizm ve komedi türünden bir animedir, shougo kiryuu vardır bide güldüğü görülmemiştir, mimik dahi yapmayan hase'nin en yakın arkadaşıdır. çok iyidir izleyin.

isshuukan friends

gutsofgod
eklenilenin üstünde etki bırakan animelerden biri oldu benim için. karakterlerin tasarımındaki oval ve aykırı masum ifadeler çok başarılıdır. yine tahmin edilecek şekilde figürler her zamanki gibi ana kahramanlarımızın yanında bulunuyor. lakin konunun türüne göre çok daha yaratıcı oluşu ısshuukan friends için gösterime çıktığı sezonda ilgisini haliyle arttırdı.

tsunade

akirayamamoto
naruto animesinin en sağlam medikal ninjalarındandır. bilindik medikal jutsuları ve kuchiyose no jutsu ile çağırdığı böceği sayesinde büyük bir medikal destek sağlayabilir. üç büyük sanninden biri olduğu için anime de ön planlarda yer alan öğrencisi vardır (bkz:haruno sakura)

borderlands

boyblue
sevilen bir fps türü oyun. silahlar pek acayip ama güzel bir espri anlayışıyla hazırlanmış karakterler var.
serinin 2. oyunu da ilkinin üzerine koymuş gelişmiş.

the world god only knows

hikki
kızları fethetmeyi kendine görev bilmiş bir arkadaşımızın hikayesi... ama sanal dünyada.ve bir gün yaptığı anlaşma nedeniyle oyunda yaptıklarını gerçek dünyaya uygulamak zorundadır.

ilk sezon ilgi çekiyor ama ikinci sezon da ilk sezon gibi gittiği için biraz sıkıyor. üçüncü sezonu bayağı eğlenceli geçiyor ve üçüncü sezonu anlayabilmek için tüm bölümleri izlemek zorundasınız.