bu amv yayınlanalı 10 yıl olmuş

ryukon


lise son sınıftan beri düzenli aralıklarla ve severek izlediğim bu amv yayınlanalı tam 10 yıl olmuş. amv'deki karakterleri, karakterlerin repliklerini, sahneleri, karakterleri tanıtan karakteri, sesleri vs. daha dün gibi aklımda olmasına rağmen, zaman ne kadar da hızlı geçmiş...

ahiru no sora

ryukon
2019 sonbahar sezonunda yayınlanmaya başlayan ve konusu basketbol olan bir anime.. sosyal medyada bu seri ile ilgili yapılan yorumlara baktığımda birçok kişinin beğenmediğini söylediğin görüyorum. Ancak ben güzel bir anime olduğu kanaatindeyim. Ayrıca biliyorum ki, spor konulu seriler kendini her türlü izlettirir. Bu yüzden aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan izlemeye başlayabilirsiniz.

serinin mangası, mangaka takeshi hinata tarafından çizilmektedir ve ilk bölümü 2004 yılında yayınlanmıştır. Şimdiye kadar 50 cildi yayınlanan serinin mangası hala devam etmektedir. animesinin ilk bölümüyse 3 ekim tarihinde yayınlanmıştır.

konusu: Sora Kurumatani, 1.49 boyunda ve yaşıtlarına göre çok kısa olan bir öğrencidir. kuzuryu lisesine yeni başlamış ve basketbol kulübüne katılmak için can atmaktadır. Ancak bir sorun vardır. Bu lisenin basketbol kulübü üyeleri, bir grup serseridir ve kulüpte basketbol oynamak hariç her şey yapılmaktadır. Sora'ya da zorbalık yaparak ve tehdit ederek, bu okulda basketbol oynayamayacağını ve gidip başka bir kulüp bulmasını söylemişlerdir. Tüm bunlara rağmen pes etmeyen Sora, kulüp üyelerine basketbolu sevdirmek ve herkesle birlikte basketbol oynamak için elinden geleni yapmaya karar verir.

ahiru no sora
otakuturk.net/foto

tanıtım videosuopening 1

anime sever arkadaşlarımın birçoğunun artık anime izlemeyi bırakmış olması

ryukon
büyük bir şaşkınlık yaşamama neden olan durumdur. son zamanlarda görüştüğüm eski arkadaşların neredeyse tamamı anime izlemeyi bıraktıklarını ve animelere karşı artık hiçbir ilgilerinin de kalmadığını söylüyorlar. Hatta sıkı bir one piece hayranı olan ve eskiden her bölüm yayınlandığında mesaj atan ve/veya arayan eski bir arkadaşıma, serinin günceli hakkında spoiler verdiğimde, "3-4 yıldır takip etmiyorum. Birçok karakterin kim olduğunu dahi unuttum. yine de senin adına sevindim" tepkisinden sonra dumur oldum. Açıkcası eski dostların bu alemden uzaklaşması durumu beni hem gerçekten şaşırttı hem de maalesef ki çok üzdü...