kirigaya kazuto

rasenya
sword art online animesinin ana karakteri kiritonun gerçek adıdır.sao bittikten sonra o oyunu oynayanlar için saonun kahramanı olarak adlandırılmıştır.
oyunda asunanın kocası yuinin babasıdır.

gakuen heaven

suzuki san
oyunu, animesi, romanı, mangası olan 2006 yapımı 13 bölümlük anime. tür olarak shounen ai olarak geçse de benim gözümde öyle bir shounen-ai değildir. el ele tutuşulduğunu görmeyi geçtim animede sevgili olan bile yoktur. bir de romance diye geçer ki cidden öyledir ve bayar. animeyi izleyeli oldukça uzun bir süre geçtiği için toparlayıp yazmaya çalışacağım elimden geldiği kadar.
konusu keita adlı çok şanslı çocuğumuzun özel bir okulu kazanması ile başlar ve okul yaşamı ile ilgili yaşadıkları anlatılır. okulda yakışıklı bir kaç çocuk vardır ve çoğu keita nın peşine düşer. hep bir üzücü olay vardır, her seferinde romantiğe bağlar. kazuki adında bir sınıf arkadaşı vardır , sürekli keita yı korur kollar ve aralarında bir duygusallık mevcuttur. kazuki aslında bizim gördüğümüz ve düşündüğümüz gibi biri değildir, animenin ilerleyen bölümlerinde izleyenleri şaşırtır.

animenin çizimleri eski tarz olduğu için hiç mi hiç sevmedim. yüksek kalitede de izleseniz görüntünün güzelleşeceğini sanmam. müziklerini de pek beğenmedim. anime bana göre oldukça sıkıcıdır zira shounen-ai olan bir yanı da olmadığı için olağan olayların anlatıldığı anime izleyende bir heyecan yaratmaz, izleme şevki uyandırmaz. bir de animedeki erkekler bishounen olarak çizilmiş olmalarına rağmen oldukça iticiler.

beğenmedim, özellikle shounen-ai izleyenlerin hayal kırıklığına uğrayacağına inanıyorum.

inside out

ashthemagnificent
ailecek iki üç kez izledik sorunlu muyuz neyiz? bir de esprilerini falan çeviriyoruz evde... annem bana döndü ve seni üzüntü yönetiyor bence dedi, hani o kadar üzgünüm ki yürüyemiyorummmm diyo ya falan diye hareketleriyle tasvir etti... hayır diyerek karşı çıktım, bence beni tiksinti yönetiyor dedim. hak verdi. oturup şunu kim yönetiyor, bende bu baskın diye ciddi bir diyalog kurduk ne desem bilemiyorum

anime izleyicileri ve japonya

hinarias
ama şunu farkettim animelerde beynimizi yıkıyorlar herkes bi oranın mükemmel olduğunu düşnüyor animelerdeki gibi gerçek olmasada gitmek görmek istiyor bende sakura ağlarının orada gezmeyi çok istiyorum mesela .d

gantz

deniai
hiç bi karakterini sevmemiş olduğum ilk ve tek animedir. mangasının çok iyi olduğu söyleniyor o yüzden ona bi lafım yok ama animesi bence sinir bozucu insanlar topluluğu.

the long dark

cakiphan
oyun güzel de bir yere çöküp işine bakamıyorsun bi yerde iki gün durdun mu illa bir iki kaynağın tükeniyor sürekli seyahat halinde olmaya zorluyor insanı

hougyoku

saprofit89
esasen yeteneği hayalleri gerçeğe dönüştürmektir ve iradesi olan bir varlıktır, mugetsuyu yedikten sonra aizen'in hakimiyetini inkar etti (urahara söylemişti).

hyuuga hinata

juracule mihawk
herkes tarafından sevilmesini o tatlı sesine borçlu olduğunu düşünüyorum, çok yetenekli bir seiyuu tarafından seslendiriliyor nana mizuki

naruto'da favori bir kadın karakterim yoktur ama akılda en kalıcı kim diye sorulsa bende hinata derim.

tony stark

boyblue
şöyle özendiğim, idolüm olabilen nadir karakterlerden.
adam ufkumu genişletti ama sabitledi de. daha fazlasına giden bir yol arıyorum. sanırım bulamadım da.
robert downey jr gayet iyi canlandırmıştır, olması gerektiği gibi olmuş yani.
ama zırh chozo teknolojisinin altında kalmıştır, metroid

kazuyoshi usui

karalamadefteri
sket dance animesinin erkek ana karakterlerindendir. lakabı switch'dir.
belli bir sebepten dolayı kendi sesi ile konuşmaz. kendi tasarladığı bir program sayesin boynundan hiç ayırmadığı laptop ile yazarak konuşur.
yaptıgı icatlar ile kendisine 'sasu ga switch!' (switch'den beklendigi gibi) dedirten bir karakterdir.

seslendiren: sugita tomokazu

kurbana girer gibi netflixe girmek

ryukon
tek başına netflix alacak parası olmayan ama popüler akımın etkisine kapılarak "ay herkesin netflix'i var. mutlaka benim de netflix'im olmalı" diyenlerin, en az 2, en çok 4 kişi ortak olarak netflix satın almalarıyla gerçekleşen olaydır.

bu kişilerin, netflix'i ortak kullandıkları kişilerle zevklerinin farklı olması nedeniyle, ilerleyen zamanlarda netflix'in sunduğu öneriler karman çorman olur ve bu kişileri, "bana netflix'te falanca seriye benzer dizi, anime vs. önerin" derken görürsünüz.