otta

angela sama
"memesi olan anime izleyicisi" mi yani!?? 0_0
kurulduğundan beri burdayım ama bu detayı bilmiyordum neyse öğrenmiş oldum! :))
ottalar candır.

terakado tsu

uchihassasuke
chome chomeeeeee!! desem herkes anlar.

gintama serisinde bir japon pop şarkıcısı. pekçok hayranı vardır, bunların başında da shinpachi gelir. konuşurken cümlelerinin sonuna alakasız kelimeler ekler

seslendiren: takahashi mikako

yeraltından notlar

kuniedaoi
dostoyevskinin bir eseridir. biyografi olup olmadığı tartışma konusudur ancak benim yakaladığım lizayla olan konuşmalarındaki samimice bir itirafı benim açımdan bu görüşü destekler. kitaba gelecek olursak bir adamın kendi kendine yaptığı samimi itirafları, çelişkileri, fikirleri gibi gibi diyebiliriz.

kitabın başlarını iki farklı psikolojideyken 2 farklı şekilde yorumlamıştım ne desem boş okuyun bence ^^

bir de ilgimi çeken bir parça yazayım
'yaşamaya karşı duyduğumuz yadırgama hissi öyle kuvvetlidir ki bazen 'canlı hayata' karşı adeta tiksinti duyuyoruz. bize bunun hatırlatılmasından da hiç hoşlanmıyoruz. o hale geldik ki gerçek 'canlı hayat' bize adeta bir iş, bir ödev gibi görünüyor onu kitaptan öğrenmeyi üstün tutuyoruz'..

futari ecchi

sakuragihanamichi
makato ve yura adlı yeni evli çiftimizi ele alan bir seridir. çiftimizin ortak özelliği daha önce hiç cinsel deneyim yaşamamış olmasıdır. çoğu kişi hentai olarak görse bile bence cinsel ilişki konusunda gayet eğlenceli ve eğitici bir çalışmadır. özellikle mangada geçen parmak kullanım kısmı ne kadar eğitici olduğunu gösterir.

dr hiluluk

greenmustang
izleyince chopper'ın geçmişi de pek mahzunmuş be dedirten adam. doktorluktan pek çakmasada varlığına inandığı tüm hastalıkları yenecek o müthiş ilacı bulmaya çalışır.

fuji dağı

greenmustang
dağını bilmem arkadaş benim bildiğim tek fuji var oda uçlu kalem markası.
edit:2 tane biliyomuşum lan, birde teknoloji pazarındaki büyük markalardan biri olan fuji var.

snatch

ezaki
annesi ve babası bir uçakta tanıştıkları için kaza yapan bir uçağın adını alan türk (jason statham) ve kendisinin ismini bir silah ismi olduğunu söylesede 19. yüzyıldaki bir baletin isminin olan ortağı tommy acemi bir lisanssız olan gizli boks macı düzenleyenlerdir.pek fazla paraları olmadığından, düşmanlarını öldürttüp domuzlara yedirten mafya babası tuğla kafayı kendilerine başarı kazandıracak olan bir dövüş turnuvası yapması için uğraşmaktadırlar. oldukça ilginç bir adam olan tuğla kafa sadece kendi şartlarına uyulursa onlar için bir boks maçı düzenleyeceğını söyler ve bunun üzerine iki acemi lisanssız boks maçı düzenleyicileri kendileri iyi bir karavan bulmak isterler. türk,tommyi bir karavan bulması için yollar. ikilinin böksörü ve bıçak borisden bir silah alan tommy yeni bir karavan için çingenelerin yanına gider. kendilerine kötü bir karavan veren çingelere kızan tommy ve böksörü beklenmeyen bir olay ile karşılaşırlar. irlandalı çılgın çingene mickey o'neil (brad pitt) böksörü bir vuruşuyla yere serince işler karışır. bunu öğrenen türk mickeyi bu dövüşe sokmaya çalışır. ancak tuğla kafanın bir şartı vardır, mickey dördünce raundda nakavt olacaktır fakat beklenen olmaz.zar zor mickeyin annesinden izin alan ikili mickeyi kendi dövüşçüleri olarak alırlar ancak beklenen aksine dördüncü raundun galibi mickey olur.ve bu olay türk ile tommyi belanın ortasına sürükler.

tommy ve türk
bu arada ise dört parmak lakaplı sürekli gereksiz kişilerle tehlikeli kumarlar oynayan franky (benicio del toro) bir elmas hırsızı ve küryedir ve şimdi amacı patronu avinin istediği bir elması çalarak onu satmak ancak londrada duraklayan franky bir bahise yine kendisini kaptırır ve bıçak boris diye bir adamla bahse girer fakat aynı adamın tuttuğu üç kişi kendisini soyar.bir süre sonra tuğla kafanın aynı olaya karışması sonucu elmas el el dolaşmaya başlar.

brad pitt in konuşması beni benden almıştı bu film çok hoşuma gitmişti o yüzden konuyu açayım dedim

uçan hollandalı

nekormy
bende süngerbob kurbanlarından biriyim. burdan anneme babama ölmüş dedeme hatta sülaleme selam gönderiyoru-

ismi de çok havalı bi ara araştırdığımı hatırlıyorum ama bu sözlerimden de belli olduu üzere unutmuşum araştırdıklarımı.. çoğu yerde karşıma çıktı ama karayip korsanlarında da vardı :3

samurai 7

ryukon
yaklaşık 10 yıl kadar evvel, ilk kez mtv türkiye kanalında ve her hafta bir bölüm şeklinde anime gecesi programında izlediğim. daha sonraki yıllarda da bilgisayarımın başında bir oturuşta tüm bölümlerini tek seferde izlediğim seridir. seriyi hem türkçe dublajlı hem de altyazılı olarak izlediğimi de belirterek, türkçe dublajının da gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca gerek konusu gerekse konunun işlenişi gayet iyidir. izlemeyenler ve/veya izlemeyi düşünenler varsa tereddütsüz olarak izleyebilirler.

1954 yılında yayınlanan ve Akira Kurosawa filmi olan serinin 2004 yılında 26 bölüm olarak yayınlanmış olan anime serisidir. ayrıcaa aynı isimde bir de kitabı mevcuttur.

konusu: makineleşmenin ve robot sanayin bir hayli ilerlediği, ayrıca mekanik uzuvlar ve bedenlerin üretilebildiği bir çağda, büyük bir savaş yaşanmış ve yaşanan savaşın ardından samuraylık kavramı neredeyse kaybolmak üzeredir. Geriye kalan son samurayların çoğu onurlarını kaybetmişlerdir ve insanlara saldırmaktadırlar. Onları kimse korumadığı için Bu çağda köylüler, hayatta kalabilmek için ürettikleri ürünlerin neredeyse tamamını eşkiyalara vermek zorundadırlar.

Kanna adındaki bir köyün yaşlıları, bu duruma daha fazla dayanamayacaklarını böyle giderse yakından herkesin açlıktan öleceğini söylerek, köyü koruması için onurlu samuraylar bulmak konusunda hemfikir olurlar. Ancak ortada bir sorun vardır. Köyün ve köylünün, prinç dışında samuraylara verebilecekleri hiçbir şeyleri yoktur. Bu seri 7 onurlu samurayın, karın tokluğuna bu köyü kurtarmak için olan savaşını anlatmaktadır.

samurai 7
otakuturk.net/foto

tanıtım videosuopening 1

dr hiluluk

angela sama
hey, sence insanlar ne zaman ölür?
bir tabanca mermisiyle kalplerinden vurulduklarında mı? hayır!
tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı? hayır!
zehirli bir mantardan çorba içtiklerinde mi? hayır!
insanlar unutuldukları zaman ölürler.

efsane repliğinin sahibi one piece karakteri