anime izleyerek sabahlamak

boyblue
mükemmel bir aktiviteledir. bir yana abur cubur da alınır ki alınan keyif de metabolizmaya akşedilen darbe de artsın.

sonra ertesi gün sokakta okulda işte "noldu oğlum/kızım, gözünden uyku akıyor uyumadın mı" tipinden konuşmalara maruz kalınır tabii.
ama önceki gece çok güzel geçmiştir. :')

winry rockbell

ryukon
full metal alchemist serisindeki oto zırh teknisyenidir. anne ve babasını ishibal savaşında kaybetmiştir. babaannesi ile birlikte resemboll şehrinde yaşamaktadır. çocukluğu ed ve al ile birlikte geçmiştir. güzel bir kızdır. bir dönem, ben dahil olmak üzere ülkemizde hastası çoktu :)

death note final bölümü

uchihassasuke
lawlietin yenemediği kirayı nearın yenmesi beni acayip derecede çok sinir etti. hani tamam başkaları da yardım etti , mello gibi kişiler fakat near + mello bile bir lawliet olmaz. kirayı öyle ezikçe öldürdüler bide kiranın o hallere düşerek yalvarması beni animede en çok kızdıran şeydir. lanet gitsin be. animeyi batırdılar bitirdiler resmen.

görüntü kalitesi kötüyse izlemem diyen anime severler

ryukon
son 4-5 senede böyle anime severler, daha doğrusu anime sever olduğunu iddaa edenler türedi. "görüntü kalitesi kötüyse o seriyi izlemem" diyorlar. kötü görüntü kalitesi anlayışları ise "hd kalitenin altı tüm görüntü kaliteleri kötüdür" şeklinde, sanki doğdular doğalı yüksek kalite izliyorlamış gibi davranıyorlar. Ayrıca bu kişilerden bir çoğu, eski serileri hiç izlemeden, "hd kalite videosu yoksa o seri kötüdür" diyorlar.

bundan 7-8 sene evvele kadar, bırak hd kalteyi 480p kaliteyi bile zor buluyorduk. hele hele dragon ball, one piece, naruto gibi serilerin birçok bölümünü 360p izlediğimiz zamanlar vardı. Hatta bazı animelerin hala 480p kaliteden yüksek kalite videosu mevcut değil.

Bundan 5-6 sene evvele kadar ülkede hd tv denilen şey ateş pahasıydı. evlerin %90'ında hd tv yoktu. hatta bir çok evde tv bile yoktu. milyarlık bütçeleri olan kanallar bile hd yayın yapamıyorlardı. Yani evinde hd tv bile olsa hd yayın izleyemiyordun. Hd denilen şey zaten ülkemizde 5-6 senedir var. Ancak gel de bunu, bu gerizekalılara anlat.

asıl üzücü kısım ise, çevrimiçi anime izleme sitelerinde gördüğüm yorumlar. bir izleyici, eski serilerden birini 1 bölüm izlemiş. hatta o 1 bölümü bile tamamen izlemediğine eminim. Eski dediğime de bakmayın, seri 2006 yılında yayınlanmış. Neyse bu izleyici, İzlediği 1 bölümün ardından seriye düşük puan vermiş. düşük puan vermesinin sebebini ise şöyle açıklamış; "görüntü kalitesi berbat", serinin görüntü kalitesine bakıyorum 480p, seriye bakıyorum gerek görüntü gerekse konu olarak 10 numara seri, verilen puana bakıyorum düşük, tüm bunların ardından izleyiciye bakıyorum ve Senin beynini s....m, diyorum...

kuchiki rukia

rutsama
zanpakutousu sode no shirayuki en güzel kar tipi zanpakutoudur. onu geçtim bleachteki nemu ile beraber en güzel karakterdir. shikaisini dans et diye başlatır ve etkili buz saldırıları yapar(kendi çapında).

buna rağmen espada almışlığı vardır. bir ara da grimm'e atarlandı ama sonucun ne olduğunu az çok anlamışsınızdır.


aizen olayından sonra teğmen olmuş, kendisine yeni bir tarz yapılmıştır. çok da güzel olmuştur.

clannad

nekormy
küçük yaşta annesini kaybeden tomoya, babası ile yaşamaktadır.
ancak babası, eşinin ölümünün üzerine kendisini alkol ve kumara vermiştir.
tomoya ve babasının halihazırda kötü olan ilişkileri, tomoya ve babasının bir kavgaları esnasında babasının, tomoya'nın kolunu yaralamasıyla daha da kötüleşir ve birbirlerinden tamamen uzaklaşırlar.
kolundaki kesik yüzünden basketbol klübünden de ayrılmak zorunda kalan tomoya, okuldan ve arkadaşlarından da uzaklaşır. lise son sınıfda okuyan tomoya okazaki, sınıf arkadaşları tarafından artık bir serseri olarak görülmektedir.
ancak youhei sunohara dışında arkadaşı olmayan tomoya'nın hayatı, okulda hiç bir arkadaşı olmayan nagisa furukawa ile tanışması ile tamamen değişir.
ilk başta nagisa ile çok ilgilenmiyor görünse de, bir süre kendisini onunla birlikte bulur ve yavaş yavaş kalbini açmaya ve başka arkadaşlar da bulmaya başlar.

diğer sezonunun adı clannad : after story ' dir.ilk sezonun hemen ardından devam eden after story'de, bir aile olarak
birlikte yaşamaya çalışan tomoya ve nagisa'nın hayat mücadeleleri
anlatılır.

zerg

akirayamamoto
starcraft'ın istilacı küçük-büyük böcekleri. gerçek anlamıyla bir böcek gibi ürerler. kalabalık orduları ve nefes alan yapıları ile insanları büyüler. çalışanları ırka ait olan creep üstünde yapılarını oluşturabilir. bu creep tumor üstünde yürürken dikkatli olmanız gerekir

edward elric

toriko
imkan olsada kendisiyle tanışsam. one piece hayranı olsamda bende her zaman fullmetal alchemist'in ve edward elric'in eri farklı olacak. her zaman söylerim animenin son bölümündeki konuşması ve tüm anime boyunca duruşuyla insanda felsefe değiştirecek bir karakterdir. keşke daha uzun izleyebilsedik

funk brothers

greenmustang
serideki en ilginç meyvelerden biri olan jake jake no mi'ye sahip kardeşlerdir. abi kelly funk jake jake'yi yemiştir ve kardeşinin dayanıklılığını kendi üst düzey kuvvetiyle birleştirerek kombinasyon oluşturur. kimin aklına gelirdi seride böyle meyvenin çıkacağı, garip

c.c.

ryukon
yeşil saçları ve düzgün fiziğiyle dikkat çeken, seride lulu'ya birçok yardımı dokunan hatta onu ölümden kurtaran karakter

evergreen

rasenya
elfmanla çok yakıştırdığım ve erzayla sürekli bir yarış içinde olan karakter. kendisine peri der :)
gözleriyle insanları taşa çevirebilmek gibi bir yeteneği var.
özünde iyi bir karakterdir aslında.
kurnaz olduğu da bilinir

s sınıfı sınavında mirajane i elfmanla evleniyoruz diye kandırması :d:d süperdi ya^.^