iki şehrin hikayesi

lamirox
kitapta suçsuz yere paris'teki bir hapishanede 18 yılını geçirdikten sonra, eski bir dostunun yardımı ile kurtulan dr. manette'in tesadüfen londra'ya dönüşü sırasında tanıştıkları bir fransız olan charles darnay ile kızının yapacakları evlilik ve bunun ardından meydana gelen fransız ihtilali'nin hayatlarına etkileri anlatılır. bu insanların ruhsal değişimlerini ele alan kitapta birçok tarihi izlere de rastlayabiliriz.
olayların akışı ve birbirleri ile bağlantıları romanda okuyucunun merakını son sayfaya kadar sürekleyen bir hızla sürer. manette'in kızının sevgisine verdiği değer yüzünden içine atıp gömdüğü ancak unutamadığı intikam hisleri, kendisini bu duruma düşüren insanların soyundan gelen birisine kızını verebilmesi ilgi çekicidir. buna karşın, hayatta kimseye karşı iyilik yapamamış ve bunun yüzünden hayatla bağları çok sıkı olmayan sydney carton'un darnay'a duyduğu imrenme ve lucie'ye duyduğu sevgi romanda olayların akışını değiştirir.

bu kitaba acayip hayranım rastlantı eseri indirimde olan kitaplar arasından vadideki zambakla bu kitap arasında seçim yapıp almıştım iyikide aldım charles dickens harika bir yapıt ortaya koymuş bu başlığı açmazsam olmazdı okumayanlar okumalı öneririm .d dünya klasikleri arasında en beğendiklerim arasına girer çok güzel bir konusu vardır o zamanda gerçekleşen fransız ihtilali'nin acı gerçeklerine değinirken -bunu lütfen sıkıcı bir tarih belgesi şeklinde olduğunu düşünmeyin- arada geçen aşk üçgeni sadakat, hüzün neyse çok dolu dolu bir hikaye yapılan sondaki fedakarlık eminim gözlerinizi doldurmasada yüreğinize işleyecektir.

bazı fansubların ve çevirmenlerin serinin yarısında çeviriyi bırakmaları

ryukon
Çevirdikleri seri, hesap ettikleri ilgi ve kafalarındaki ortalama izleyici düzeyine ulaşamayınca, popüler serilere yoğunlaşmak isteyen bazı çevirmen ve fansubların başvurduğu yoldur.

ağzımızdan tükürükler saçarak "NEDEEEEEEEEEEN?????" diye haykırmamıza, küfürler etmemize sebebiyet veren olaydır.

Bir de çeviriyi bırakmalarına rağmen hiçbir açıklama yapmazlar. "bitiremeyeceğiniz işe neden başladınız?" sorusu sorulduğunda ise küçük emrah tarzı acıtasyon yaptıklarını görürsünüz.

yosuga no sora

oscarfdj
4 bölümde bir (sanırım) kızın değiştiği anime. çocuk sırayla bütün kızları elden geçiriyor. son olarak da kendisine aşık kardeşine dokunarak animeyi bitiriyor

hatchin to michiko

lamirox
22 bölümlük eğlenceli bir anime küçük bir kızın ailesinden uzak yaşaması ve birinin bulunduğu yerden onu almasını istemesi ile başlıyor daha sonraları oluyor garip bir şekilde. bu kişi bir kadın hapishaneden kaçan .d kızın babası ile zamanında sevgililermiş bu yüzden kızı alıp babasını aramaya çıkıyorlar bu yolda komik olaylar oluyor öneririm

2012 yılının en iyi animesi

lenalee
area no kishi ve k project yarışır derim ama k project en beğendiğim anime olmuştu ve bence en iyisi odur. sword art online için de ensest olayına bağladığı için işin suyunun çıkarıldığını düşünüyorum, o yüzden en iyi animelerdendi diyemeyeceğim.