tobirama senju

azogsama
naruto animesinde 1.hokagenin kardeşi olup aynı zamandada 2. hokagedir ama senjuların yüz karasıdır çünkü senju olmasına rağmen mokuton(tahta) elementi kullanamaz(nasıl uchiha ateş ise senjularda tahtadır)öğrencisi 3.hokagedir ve aynı zamanda animenin en önemli jutsusu olan edo tenseiyi bulan kişidir ama ninjaların en iyi suiton(su) kullanıcısıdır çölde bile şelale yaratacak kadar güçlüdür birazda olsa bilgilendirdiysem ne mutlu bana..

levi

puri gorota
nu levi yapan şey temizlik takıntısıdır. hele o peçeli hali, karizmasına karizma katar.
burayı okuyorsan eğer bil ki biz seni her halinle seviyoruz.

sevgiler levi.

master s sun

rasenya
severek izlediğim kore dizilerinden biri. bilmem neden, izlediğim fantastik kore dizilerinin hemen hemen hepsini oldukça sevdim.so ji sub u only youdan biliyordum zaten ve hem ordaki hem burdaki oyunculuğunu oldukça sevdim(misa yı da en yakın zamanda izlemeyi umuyorum) gong hyo jin i ise bu diziyle tanıdım ve sonrasında diğer dizilerinin bir kısmını da izledim ve oynadığı dizilerden oldukça hoşlandığımı itiraf etmeliyim.
diziyi bitirdikten sonra gojo(defol) kelimesi ve ekürisi olan el hareketi uzunca bir süre kuzenimle aramızdaki esprilerden biri oldu.
kore dizisi izlememiş olsa da shoujolardan hoşlanan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim^^

not: bence de korkunç bir yanı yoktu ama dizideki koruma-ya da öyle bir şeydi, kısaca 2. oğlan- olan çocuk gibi hayaletlerden hoşlanmayanların biraz daha dikkatli olmalarını önerebilirim.:)

re zero kara hajimeru isekai seikatsu

dwaila
bir alışveriş sonrası ellerinde poşetlerle karşıdan karşıya geçmeye hazırlanan natsuki subaru, garip bazı sesler ve görüntüler görmeye başlamıştır. bunu gün boyunca evine kapanıp oyun oynamasına bağlayıp çok önemsememiştir. fakat bir süre sonra gözlerini kapatıp açarken kendini envai çeşit insan dışı varlığın dolaştığı bir şehrin ortasında elinde poşetlerle bulmuştur.

günümüz isekai animelerinden bir başkasıdır.

re zero kara hajimeru isekai seikatsu
otakuturk.net/foto

gugure kokkuri san

missgibilawliettsj
geçenlerde ikinci kez izlediğim ve ilk defa izliyormuş gibi aynı şevkle kahkaha attığım süper komedi animesi. kendisini insan değil de robot/oyuncak sayan, yalnız küçük bir kız ve onunla aynı evi paylaşan üç doğaüstü varlığın (bir tilki-hayalet, bir yavru köpek hayaleti ve bir tanuki-adam) hikayesi. bunlardan kokkuri-san, aşırı derecede titiz, korumacı, anaç bir kişilik gösteriyor, inugami kohina'ya deliler gibi aşık, yer yer sapık ve hastalık derecesinde kıskanç biri, tanuki ise hem ayyaş, hem kumarbaz, hem de dağınık. kokkuri bir yandan kohina'yı "normalleştirmeye" çalışırken diğer yandan inugami ve tanuki'yle birlikte evi de çekip çevirmeye uğraşıyor. gel zaman git zaman bu birbiriyle hiç anlaşamayan dörtlü, birbirinden kopamayan garip bir aileye dönüşüyorlar.

yukarıda sonunun bağlanmayacağını söyleyen suser'leri doğrulayacak şekilde sonu bağlanmadı. dram var ama asla yeterince olmadı ve bir şekilde yine komediye bağlandı. dört karakterin de birbirinden arıza olması en basit sahneleri/olayları bile muhteşem bir komedi haline getirdi. kısacası gintama ve arakawa under the brigde'ten başka animeye gülmeyen şahsımı güldürmeyi başaran üçüncü anime oldu. hele bir genderbend bölümü vardır ki en alakası olmayan insanı en sert bir shipper'a çevirir, hala arada açıp açıp o bölümü yad ederim, beni öyle etkiledi... hiç umudum yok ama umarım bir gün devamı ya da en azından bir ovası vs çekilir.

bir de çöpü dışarı çıkarma sahnesi vardır ki evlere şenlik

manga tr'nin kapanması

animemeraklisiblogcu
Bu sadece manga tr'ye değil tüm amatör (ya da freelance mi demeliydim) çevirmen gruplarına yapılmış bir saldırıdır. Saldırının nedenini bilmiyorum ama bu olay Türkçe manga okumak isteyen belki de milyonlarca insanı derinden şok etmiştir, öyle ki bu olayı daha dün WhatsApp'ta arkadaşlarımın saldırı olayını fark etmesi üzerine öğrendim, ben bile şok oldum. Fakat fratellofansub ottamızın da dediği gibi eğer verilerin bir kopyası varsa üstesinden kolayca gelinebilir. Web tasarımı da belki yenilenirse bir sıkıntı olmaz.

Ama belki "yedeklenen veriler" konusunda da yanılıyor olabiliriz, çünkü manga tr yaptığı açıklamada "siteye sıfırdan başlayabiliriz" demiş... :(

Üzülüyorum be sözlük... Üzülüyorum be ottalar... Orası benim Türkçe manga okumak için girdiğim sayılı ağlardan biriydi...

Edit: O değil de Veybek Meşin diye bir zımbırtı yok muydu ya? Eğer site orada arşivlendiyse verilerin hepsi olmasa da bazıları alınabilir bence.

super mario

rasenya
muslukçu amca mario nun prensesi(şahsen tipini hiç beğenmediğim bir prenses) kurtarmasına yardım ettiğimiz oyun. küçükken okuldan eve koşarak gelir atarinin başına geçerdim süper mario için^^

daitoshokan no hitsujikai

boyblue
bol bol okuyan ana karakterimizin istediği kişileri gelecekten haberdar edebilen gizemli birisinden mesaj almasıyla başlayan anime. kütüphane kulübüne üye olan en gürültücü karakterlere sahip.

bence sırf shirasaki'nin tepkileri için izlenebilir. dating sim gibi bir şeyden türediği için tüm kızların esas oğlana düşkün olması ve animede bir eksi sayılabilir. onun dışında eğlenceli bir kulüp sayılır karakterler, arkadaşlık bağları falan şekerli biraz. ama dediğim gibi arada bir patlayan komedi sahneleri sahiden hoş. ana konu güzel sayılır. ve dediğim gibi, sırf shirasaki'nin tepkileri için izlenebilir.
özet:kılavuz olduğunu söyleyip sizden para talebinde bulunanlara itibar etmeyiniz

monkey d. luffy

toriko
aşırı sempatik bir karakter. kendisi müthiş şarkı söyler. gökyüzü adasında bir uzun hava okumuştur yerlere yatmışımdır yani o derece. kadınlar adasında karşısında çırıl çıplak duran boa hancock'a karşı hiçbir şey hissetmemiş içinde kötülükten eser olmayan anime karakteri. gerçek hayatta görsem yanağından tutar bi kaç metre uzatırım.

black bullet

ashthemagnificent
çok yüksek umutlar edindiren seriydi, ikinci sezon bekleyecektim. unutuldu gitti. en azından benim tarafımdan

lolita tiplemesinden hoşlanmasam da burada çok batmıyor güzel çizimler ve renkler var. mücadele akıcı, normal bir shounen aslında ama potansiyeli yüksekti, zeki ama çalışmayan seri yapmışlar

kurbana girer gibi netflixe girmek

ryukon
tek başına netflix alacak parası olmayan ama popüler akımın etkisine kapılarak "ay herkesin netflix'i var. mutlaka benim de netflix'im olmalı" diyenlerin, en az 2, en çok 4 kişi ortak olarak netflix satın almalarıyla gerçekleşen olaydır.

bu kişilerin, netflix'i ortak kullandıkları kişilerle zevklerinin farklı olması nedeniyle, ilerleyen zamanlarda netflix'in sunduğu öneriler karman çorman olur ve bu kişileri, "bana netflix'te falanca seriye benzer dizi, anime vs. önerin" derken görürsünüz.