slam dunk

puri gorota
küçükken abimle her gün televizyonda deli gibi izlediğimiz, sonrasında bize de basketbol oynama konusunda ilham veren unutulmaz animelerden biri.
(diğeri için: tsubasa)

pembe bir sepet vardı balkonda, bizim potamız o olurdu. nerden baksan 20 sene olmuş 0.0 yuh..

- ribaund nedir slam dunk'tan öğrendik biz -_-

sword art online

floren
animenin ilk sezonunun ilk yarısı güzeldir kalan yarısı sonunu görmek için çekilebilir düzeydedir. bunu izledim bare 2. sezonu da izleyeyim dedim, simon falan vardı ama sıkıcıydı yavandı yani, bıraktım daha da devam etmedim. ama bazı mekanlar güzeldi screen shot bile almışlığım vardır. keşke tek sezon olsaydı da sezon sonuna kadar o katman benim aman şurda büyülü birşey vardı falan diye hayalgücünü besleyecek faktörlerle sonuna kadar gitseydi, mutlu son ise bilmembişeyi yenerek oyundan kurtulmaları falan olsaydı

shirohige

rassvet
babacanlığına hayran kaldığım adam. bir çağı kapatan kişi oldu.

marineford arc'ın anime ve manga farklılıklarında en çok dikkatimi çeken şey, bu adamla ilgilidir:

akainu yüzüne saldırdığında animede sadece bıyığının yarısı uçuyordu, mangada ise resmen yüzünün sol tarafı uçup gitmiş. o haliyle dövüşmüş! artı vücuduna isabet eden saldırıların sayıları da sanırım animede, mangadaki sayıların yarısı kadar falandı. harbiden de canavarmış...

minzy

nekormy
2ne1 grubunun lider vokalist, rapper ve dansçı üyesidir. gerçek adı gong minji'dir. 1994 doğumludur.

ünlü dansçı gong ok-jin'in torunu olup, internete yüklediği dans videosuyla ünlü olmuş. o videoyu hala izleyemedim beah.

gantz

suzuki san
eski bir anime olmasından dolayı yüksek kalitede izlemenizi tavsiye ederim zira çizimler beklenenden kötüdür. netliği arttırın ki bi anlamı olsun derim. konusu nedir desen ben burda 100 satır saçmalasam da tam olarak anlatamam oldukça değişik.
ben seinen im diye bağırır. hiç seinen izlemediyseniz ilk izleyeceğiniz animenin bu olmasını tavsiye ederim. seinen diye yazıp sadece ecchi görüntülerden ibaret olanlar var zira. bunda savaşıdır, felsefik yapısıdır, ecchi sidir gayet yerinde buldum ama kadın izleyenler echhi görüntülerden biraz rahatsız olabilirsiniz. hatta bir seinen de ilk kez net bir şekilde konulmuş bir sevişme sahnesi gördüm.
konu itibari ile içerisinde bol bol cinsellik var ana karakterimiz tam bir ergen ve sürekli sevişme isteği peşinde. sabırlı olmanızı gerektiren bir anime zira çok yavaş ilerliyor. bu biraz sabrınızı tüketebilir ama oldukça etkileyici ters köşeleri bol olan bir anime. bilim kurgu olmasından kaynaklı içi mantık hatası ile dolu. özellikle insan psikolojisini yansıtmada başarısız olduklarını düşünüyorum.

anime oldukça etkileyici sahneler içermekte. özellikle ilk bölümde ölmemek için ağlayarak "sana yeşil soğanımı veririm" diyen uzaylı çocuk aklımda çıkmayacak bir anime sahnesini zihnime kazımıştır.

zaibatsu

boyblue
Meiji dönemiyle II. Dünya Savaşının sonu arasındaki tarihi dönemde Japonya'da ekonominin önemli kısımlarını kontrol eden sanayi ve finans şirketlerini ifade eden terim. Geniş aile şirketleri gibi ama bir sektörde tekeli elinde tutan türden. Japonya'nın dört büyük zaibatsu'su Mitsubishi, Mitsui, Sumitomo ve Yasuda idi. Hükümet tarafından korunup kollanmış, ticarette ayrıcalık tanınmış, askeri alımlarda öncelik tanınmış ve vergilerden muaf tutulmuş gruplardır.

wasabi

undertakersss
nasıl yenildiğini bilmediğinde insana ateşler püskürtür. bana acıdan daha çok yakıcı gibi geliyor bilmiyorum. işin sırrı mereti ilk önce dilinize değecek şekilde konumlayarak yemektir. direk damağa deyince insanın genzine gidip ateşler solutuyor fakat önce dilinizde alıştırırsanız yakıcılığı o kadar fazla olmuyor

ben dünyanın en akıllı insanıyım

rasenya
erdal demirkıranın kişisel gelişim kitabıdır. gayet akıcı bir dilde yazılmıştır ve her seviyeye hitap eder, bazı noktalarda görüşlerine katılmıyor olsam da kişiye çok şey kattığını düşündüğüm daha doğrusu zaten içimizde olan şeyleri daha kolay fark edebilmemizi sağlayan bir kitaptır. okumanızı tavsiye ederim.:)

claude monet

lamirox
oo en sevdiklerimin arasına girer çok şiirsi bir etkisi vardır. tabi izlenimciliğin en önemli özellikleri taşıyor ,gün ışında çiçeklerin çünkü genellikle çiçek yapıyor renklerini aktarmakta başarılı göze hoş görünüyor. içeriğini elbette benim yorumlamam gibi bir şey yoktur en azında tam olarak.

otaku türk üyeleri nerede

boyblue
Dwaila'ya katılıyorum, insanlar değişti. Çoğu eski yazarın artık sözlük bir yana bir şeyler izlemeye bile vakti olmayabiliyor. animeye olan ilgileri de sönebiliyor insanların bir noktadan sonra, hayatta değişim kaçınılmaz bir şey. bize de tersi yönde bir değişim yaşayarak animeye sarmaya başlayan yeni yazar adaylarına kucak açmak düşer.

sözlüğün yakın geçmişi nedeniyle de yakınlaşmayanlar vardır elbet. badireler yaşandı öyle ya da böyle. şahsen ben olanlardan sonra yine de türkiye'de anime alt kültürünün birleşmesi ve iyi temsil edilmesi idealine değer verdiğim için sözlüğe geri döndüm ama geri kalanların bunu yapmamış olması da anlaşılabilir bir durum.

katsute mahou shoujo to aku wa tekitai shite ita

haruhi
”bu ilk ve muhtemelen son bağımsız düşmanca ilişki.”
büyücü kız ve şeytani bir imparatorluğun sağ kolunun günlük yaşamı.

tsuna yakın bir oğluşumuz var ki meganeli :3 listeme pat diye düştü resmen :3 hele o sinirli hali (m olmaya başladım galiba :) )
kızımız desem kyaa böyle bir tatlişlik yok ya :3

tek kötü yanı bölümlerin kısacık olması :'( hadi ağlıyalım

animeou

yaprikaki
pojeleri benim de hoşuma gidiyor. özellikle yosun nickli çevirmenin animelerine bayılıyorum :) ç evirmen notları gülmekten öldürüyor insanı

sindria

rasenya
magide sinbadın kralı olduğu huzurlu, güçlü,zengin... kısaca refah seviyesi yüksek olan krallık.
ayrıca, sindria sarayı da mimar sinanın kalfalık eseri süleymaniye camiinden esinlenilerek tasarlanmış.