nhk ni youkoso

asudee
komedisi bile bir başka darma duman eder. sonunda ne oldu bitti mi şimdi bu dersiniz. yani ben öyle dedim. efsane sahneleri vardır nedense izlediğim sıra bayağı gerçekçi gelmisti hatta kendimi yarı hikikomori ilan etmiştim. animede de bahsedildiği üzere bu durum aç kalıncaya kadar sürüyor. yani bir geçim kaynağınız da yoksa hikikomori olmayı unutun. ayrıca adını şu an hatırlayamadım o kız da tam dayaklıktı <.<

inoue orihime

nekormy
mavi abisinin hediye ettiği tokası olan, uzun turuncu önde kahkülleri olan, tahta gibi olmayan (ki gayet de dikkat çeken birisi o açıdan o,o )yüksek notlar alan akıllı bir kızdır aslında (:

böyle yazdığıma bakmayın ben bleach'i yarım yamalak izlemiş biriyim aslında ._. kullandığı tokanın güçlerini falan başka birisi yazsın pls üşendim .3

kısaca orihimenin genelde kullandıkları (: ;
kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun! kurasaki-kuuun!(... )

yato

elif the mage
hiyori ile çok yakıştırdığım tanrı. çok sevmeme rağmen biraz salak olduğunu inkar edemem. yahu sen koskocaman felaket tanrısısın 2 bebenin 5 yenine mi kaldın? ayrıca ilk başlarda pek belli olmasada son 2-3 bölümde hiyoriyi aslında ne kadar sevdiği belli olmuştur diye düşünüyorum

yoyo

cakiphan
bir ipe bağlanan makarayı bilek hareketiyle ve kendi dönüş gücüyle birlikte sürekli döner halde tutma merkezli oyuncak. bunun kullanımında aşmış kişiler vardır. fırıldakta olduğu gibi bununda animesi vardı zamanında. bir yoyo çevirmek için nelere katlanan çocuklar var görseniz ağlarsınız.

batou

ryukon
ghost in the shell stand alone complex serisindeki sempatik ve güçlü karakterdir. bölüm 9 ekibinin bir üyesidir ve operasyonlardaki sakinliği ile dikkat çeker. cyborg bir vücuda sahip olan batou'nun gözleri herkes tarafından dikkat çeker. seri içerisinde bu gözlerin geçmişte bulunduğu mevki ve ekip ile bağlantılı olduğu söylenmıştir. batou, sürekli aynı tachikoma'yı kullanır.

hana wa saku ka

rasenya
uzun zamandır açmak istediğim bir başlıktı ama ne zaman denesem bir türlü kelimelerimi toparlamayı başaramadım,bu sefer de istediğim gibi bir entry olmadı ama yine de iyi ya da kötü seriyi tantmak istedim.
hidaka shoko senseinin shounen ai/yaoi türündeki eseri. türdeşleri içinde az rastlanan uzunluğunu da düşünürsek romantizmin havada kalmadığı bir shouen ai ya da oldukça soft olan bir yaoi demeyi tercih ederim. yaoilerde sıklıkla karşımıza çıkan ve her defasında ne kadar rahatsız olduğumu dile getirdiğim smutla bu seride pek karşılaşmamış olmak-34 bölümde yanlış hatırlamıyorsam 2 ya da 3 bölümün içinde birkaç sahne vardı sadece, onlar da olmasa mükemmel olurdu ama geri kalan türdeşlerinin çoğuna bakınca bu da büyük bir nimet- benim adıma son derece mutluluk vericiydi.

38 yaşındaki sakurai sanın üzerinde çalıştığı materyalleri bir gün iş dönüşünde bir gencin yanlışlıkla üzerine su dökmesiyle mahvolur.bu yüzden gencimiz youichi hatasını telafi etmek için zarar verdiği materyalin kendi evinde bulunduğunu ve onu sakurai sana vereceğini söyler.bu kazanın ardından olaylar youichini 2 kuzeniyle yaşadığı geleneksel bir ev olan ve uzun yıllardır amacına hizmet etmeyen pansiyon ve sakurai ile youichinin başlangıçta birbirlerinden pek haz etmemeleriyle başlayan ilişkileri etrafında gelişen olayları konu alıyor.

cidden uzun ve detaylıca anlatmak istediğim bir seriydi ama dediğim gibi uygun kelimeler, seçmekte pek başarılı değilim.bu nedenle türü sevenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. olayların yavaşça ama kararında ve gerçekçi bir şekilde meydana gelmesi oldukça hoştu.:)

genshoku tsundere danshi semekare

haruhi
beş farklı one-shottan oluşan, kısa ve güzel bir seri ^^

1.hikaye: watanabe ayu'dan kimi ga suki plus pink passion versiyonu çıkmaya başladıktan 1 yıl sonra, şimdiden ilişkilerinde bir sorun mu var?
2.hikaye: aıkawa hiro'dan boykare boys' collection s seitokaichou süper s-senpai'in oyuncağı oldum , ama ben ona karşı gelemiyorum…
3.hikaye: yoshıoka ririko'da anata nante. kirai o böyle bir uçarı bir insan. öyle olsa bile, onu hala önemsiyor muyum~?!
4.hikaye: aoı saki'den shitsuji-sama to himegoto * eri çok sevdiği uşağına sevgililer gününde çikolata vermek istiyor, ama…?!
5.hikaye: ıshiko'dan akai high heeru gözlükleriyle iyi bir görünüme sahip mağaza müdürü… ciddi bir yüz ifadesiyle bana döndü…


kimchi

rasenya
kore dizilerinin vazgeçilmezlerinden. esas kızımızın annesi ya da kendisi tarafından yapılmış kimchi dolu kabı aile sıcaklığından bihaber zengin ve zamanında playboy-kızımız onu yola getiriyordur- olan esas oğlanımızın eline tutuşturduğu sahneler...