confessions

otakudesu00

➤ - birinci nesil otta

  1. toplam giri 39
  2. takipçi 0
  3. puan 793

otomatik portakal

otakudesu00
kitabı okuduğumda orta okuldaydım ve sanırım yaşımın etkisiyle bayağı sarsmıştı beni hikayesi. filmini izlemedim, izlemem. hayal gücümün oluşturdukları bozulsun istemiyorum. kıyamıyorum onlara ): kubrick işi olması cazip yapıyor filmi, kabul (: yine de direniyorum!!

chang ge xing

otakudesu00
aksiyon, macera, dram türündeki xia da elinden çıkma manhua. çinli prenses li chang ge'nin ailesini öldüren kişiden intikam alma öyküsü ve hanedanlık tahtını geri alışı hakkında diyebiliriz kısaca (

zero

otakudesu00
lelouch vi britannia'nın 11 isyanında kullandığı kimliğidir. düz bir motosikletçi kaskı gibi gözüken bir maske ve uzun lacivert pelerin şeklinde oluşan bir kostüm bu kimliği oluşturan en temel ögelerdir.

tuhaftır ki aynı adla (zer0) zero'ya benzeyen, çok ama çok benzeyen (esinlenme derecesinde) bir oyun karakteri de borderlands 2'de mevcuttur. (bkz:zer0)

lucid dreaming

otakudesu00
arkadaş herkes mi erbabı olmuş bu işin? basit mi bu kadar bilinçaltı kontrolü? ne yapıyorsunuz? amacınız ne? insan türü olarak beyni dinlendirmenin tek yolunu bile yokuşa sürüp yorucu hale getirmişiz. kurcalamadığımız, bozmadığımız tek şey yok. yatın rahat rahat uyuyun lütfen, kafalar yanacak sonra (:

byobu

otakudesu00
linux ve unix de terminalden çalıştırılan programların arka planda çalışmaya devam etmesi için kullanılan uygulama. terminalden çıkış yapıldığında arka planda çalışmasını istediğimiz komutlar varsa byobu,nohup vb. uygulamalarla işlemimizin kill komutundan etkilenmeden çalışmasına devam etmesini sağlayabiliriz

anime izlemeye nasıl başladınız

otakudesu00
10 yaşındayken annemin iş yerinde bir dergide japon birinin fotoğrafını gördüm. bakan falandı sanırım. e tabi baktım adamın gözler benimkinin beşte biri(benim gözlerin biraz maşallahı var). daha önce çekik gözlü kimseyi görmemiştim herhalde. neyse ben taktım adama internette sürtüyorum gece gündüz bu amca kim diye. ona baktıkça daha fazla çekik göz çıkardı karşıma hazreti google. vay efendim bu neymiş dedim. sümüklü halimle kalktım japonca öğrenmeye başladım. o arada koreceyi de öğrendim. o yıllarda internetten bile kaynak bulmak zor. pedere falan yalvarıyorum bana korece, japonca kitabı alın diye. mecburiyetten başka arayışlara girmişken animelerle haşır neşir olmaya başladım. e tabi 10 yaşındayken animeler cennet bahçesi gibi geliyor (: bir başladım pir başladım. 14 sene geçmiş hala izliyorum.

şimdi mahallenin veletlerini topluyorum bizim bahçeye yansıtıyorum duvara animeyi ohh bir sürü taze kan. öğrencilerim onlar benim. yıllar sonra buralarda benden bahsedip teşekkür edecek fırlamalar (:

not: o dergiyi liseyi bitirene kadar saklamıştım. valide hanım bir temizlik döneminde benden ayırdı kendisini ):

vampire knight

otakudesu00
zamanın birinde bir arkadaşa bu animeyi izlettim. o zaman ben izlememiştim ama mangasını ezelden beri çok severim. neyse efendim biz beraber oturduk izledik. izledikçe çok afedersiniz kevaşe yuuki yüzünden ben level level krize giriyorum. arkadaş beğenmeyecek, bir daha anime izlemeyecek diye. çizimler deseniz iş olsun diye çizilmiş gibi.. neyse biz rekor denebilecek bir sürede iki sezonu bitirdik. üzülerek söylüyorum yuuki zillisi yüzünden belki de vatana millete hayırlı olabilecek bir otaku adayını kaybettik. geber yuuki, pis ensestler, tepe üstü gidin emi.. alacaksın bu kızı çarmıha gerip bizim bahçeye dikeceksin. güneş partisi nihahhaha

titan kronos

otakudesu00
bereketli, tüm yeşilliği üzerinde taşıyan gaia gökyüzünün yağmuruyla ıslanır ve yaratıcı aşkın ruhu eros ortaya çıkar. erosun ortaya çıkışıyla gaia ve uranosun milyonlarca yıl süren kucaklaşması başlar. gaia oğlu uranosun altında zevkle eğilip büküldü ve böylece sıcak, yeşil tepeler oluştu. gaia sonra bu tepelerden titanları doğurdu. kronos bu titanlardan biridir ve gaia-uranos çiftinin en güçlü oğludur.

gaia

otakudesu00
hesiod un anlattığına göre başlangıçta sadece kaos vardı ve bir anda bu kaostan gaia meydana geldi. gaia nın yani toprağın nasıl oluştuğunu kimse bilmez

yunan mitolojisinde insanların yaratılışı

otakudesu00
zeus ve kız kardeşi demeter in birlikteliğinden olağanüstü güzellikteki kore(yeraltı tanrıçası olduktan sonra persephone adını aldı) dünyaya gelmiştir. kore çok çok çok çok güzel, alımlı ve biraz da melankolik, kendi halinde, gizemlidir. zeus güzel kızına hemen aşık olur ve yazmaya üşeneceğim kadar saçma bir şekilde kızı koreyi hamile bırakır. bu hamilelikten zagreus dünyaya gelir. zeus koreyi çok fazla sever bu yüzden ondan olan oğlu zagreusu da diğer çocuklarının önünde tutar. hepsinden daha fazla sever. o kadar ki onu varisi olarak tayin etmiştir.
hera ise her zaman ki gibi kıskançlığından çatladığı için zeus oğlu zagreusu bir mağaraya saklar. zeusun kendisini de büyüten tanrılara, kuretlere emanet eder oğlunu. ama hera kafayı takmış bir kere çocuğa. kötülüğün temsilcisi olan titanları çağırır ve zagreusu bulup öldürmelerini emreder. titanlar çocuğu mağarada bulur ama bir türlü dışarı çıkmaya ikna edemezler. mağara dar olduğu için kendileri de içeri giremez. sonunda zagreusa bir ayna verip kandırırlar. mağaranın içi karanlık olduğu için zagreus mağaradan çıkar ve aynada kendini görür. aynadaki suretini seyretmeye başlayınca o kadar şaşırır ki dikkatli olmayı unutur. o anda titanlar üzerine atlar ama bizim çocuk son anda kendini bir aslana dönüştürür. faydası olmayınca bu kez bir boğaya dönüşür ama bu sefer de titanlar onu parçalar ve yer.
bu durumdan haberi olan zeus son derece üzülür ve yıldırım oklarını titanların üzerine gönderip onları oracıkta küle çevirir.

bu külde hem aşktan, güzellikten meydana gelen zagreus hem de mutlak kötülük titanlar bütünleşmiştir.
uzun zaman orada kalan kül yağan yağmurlarla bulamaç haline gelir. sonra zeusun yarı kardeşi olan titan prometheus oraya gelir ve bulamacı insan şekline sokar. böylece insanlar prometheus tarafından yaratılmış oldu(yunan mitolojisine göre).

erinysler

otakudesu00
gaia, uranosun kendisine yaptığı eziyeti bitirmek için düşünme yeteneğine sahip ilk varlıklardan titan kronos ile anlaşır. bunun üzerine gaia, demir oluşturdu ve yine yerin iradesiyle demir tırpan şekline girdi. bu tırpanla kronos babası ve yarı kardeşi olan uranosu hadım eder ve erkeklik organını fırlatıp atar. kesilmiş organdan damlayan kanlar toprağa düştü. gaia nın bereketiyle birleşen bu damlalardan yeni varlıklar geldi dünyaya. romalıların furia dedikleri intikam tanrıçaları erinysler doğdu. bu intikam tanrıçaları son derece korkunçtur. suçluları ölünceye kadar kovalayan mitolojik polis gibidirler.
intikam tanrıçalarını dünyaya getiren bir çığlıktır. oğlunun kendisinin de dünyaya gelmesini sağlayan organını kesmesi karşısında korkunç bir acı duymuştu uranos. şaşkınlık ve acıdan dolayı attığı çığlık intikam arzusuyla doluydu. bu intikam arzusu toprağa düşen kan damlalarında da vardı ve erinysler bu damlalardan doğdu.

kaynak: tanrıların masalları

bu akşam biraz yunan mitolojisi konuşmak istiyordum ama evdeki duvarlar benim kadar hakimler konuya artık. buraya nasipmiş (:
0 /