confessions

karalamadefteri

gold - Moderatör

  1. toplam giri 583
  2. takipçi 0
  3. puan 4907

kaze tachinu

karalamadefteri
türkçe adı ile ''rüzgar yükseliyor'' hayao miyazaki'nin 2013 yapımı sinemaya veda filmidir.
ve türkiye'de ilk kez 13. !f istanbul uluslararası bağımsız filmler festivali'nde gösterileceği söylenmekte..

filmde 2. dünya savaşı'nda kullanılan mitsubishi a6m zero avcı uçaklarının tasarımcısı jiro horikoshi'nin hayatını anlatılmakta imiş. ve film savaş karşıtlığı tavrıyla dikkatleri üstüne çekmiş.

şöyle güzel bi trailerı var buyrun;

ao haru ride

karalamadefteri
konusu:
yoshioka futaba'nın, yeni bir lise öğrencisi olarak imajını ve hayatını baştan yaratmak istemesinin birkaç sebebi vardır.
sevimli görünümünden dolayı, ortaokulda kız arkadaşları tarafından dışlanmıştır.
ortaokulda bir yanlış anlaşılma yüzünden, hayatı boyunca hoşlandığı tek erkek olan tanaka kou'a aşkını ilan edememiştir.
şimdi lisede, arkadaşları onu yine kıskanmaması için mümkün olduğunca erkeksi görünmeye çalışır.
hayatını böyle mutlu mesut bir halde sürdürürken, tekrar tanaka-kun'la karşılaşır, ama şimdiki adı mabuchi kou'dur.
ona, çocukken kendisinin de aynı duyguları beslediğini, ama artık hiçbir şeyin aynı olamayacağını söyler.
futaba, üç yıl önce başlamaya fırsat bile bulamamış aşkını sürdürebilecek midir?
(alıntıdır.)

sakurasou no pet na kanojo

karalamadefteri
birbirinden tuhaf dahi tiplerin toplandığı bir yurtta normal biri olarak yaşam sürdürmeye çalışan bir gencimizin, komik hikayelerini, tecrübelerini anlatıyor.
idare eder seviyede eğlenceli bi seri. vakit geçirmek için atıştırmalık niyetine izlenebilir. az biraz ecchi barındırır.

konusu: sorata yurtta kedi beslediği için yurttan kovulmuş, kedileri çok sevdiği için onları sokakta bırakamıyor ve onlar içi, her şeye razı, sakuraosu yurduna gitmeye bile. sakurasou okul tarafından belirlenmiş sorunlu, tembel, ve huysuz öğrencilerin bulundukları bir nevi yurt. fakat sorata, gayet normal olduğu için onun bu yurtta yaşamını sürdürmesi hiç de kolay olmayacak, taki shiina adında ki kız onlara katılana dek. sorata bundan sonra günlerini dolu hemde o kadar dolu yaşayacak ki, sakurasou onun için bir evden farklı olmayacak!(alıntıdır.)

amagi brilliant park

karalamadefteri
lisede okuyan ve narsist kişiliği yüzünden hiç arkadaşı olmayan kanie seiya, gizemli ve bir o kadar da güzel yeni öğrenci sento isuzu tarafından silah zoruyla, bir eğlence parkına götürülür.
tokyo'nun kırsal kesiminde yer alan amagi brilliant park isimli oldukça eski bu yer, çoktan terk edilmiş bir hayal kırıklığı örneğidir.
isuzu, seiya'yı gerçekten bir prenses aynı zamanda parkın yöneticisi olan olan fleuranza latifa ile tanıştırır. latifa, önlerindeki iki hafta içerisinde parkın ziyaretçi sayısı 100.000'i bulmazsa, parkın acilen kapatılacağını ifade eder ve seiya'dan parkın yöneticisi olup onlara yardım etmesini ister.

hikigaya hachiman

karalamadefteri
yahari ore no seishun love come wa machigatteiru serisinin ana karakteridir.
kendine has bir felsefesi vardır. sırf bu çocuğun monologları için izlenebilir anime :)

bir örnek:

'ben, kibar kızlardan nefret ederim. onlarla sohbet edince meraklanıyor, mesajlaşınca huzursuz hissediyorum. eğer telefonda konuşmuşsak yüzümde aptal bir sırıtmayla, arama geçmişine bakıp bakıp duruyorum.
ama biliyorum. kibar oldukları için böyle davranıyorlar. bana karşı kibar olan insan, başkasına da kibardır. ama her zaman, kendimi bunu unutmuş halde buluyorum. emin olduğum acımasız gerçek ise, kibarlık yalan söylemenin farklı bir biçimidir. bu yüzden, kibarlık yalandır.
sürekli beklenti içinde oldum. sürekli yanıldım. bir yerden sonra ümit etmeyi bıraktım. tecrübeli yalnız, ben, tekrar aynı hataya düşmez. yüz savaştan sağ çıkmış, yalnız bir savaşçı… iş kaybetmeye geldi mi, ben en güçlüsüyüm. bu yüzden, her zaman...
kibar kızlardan nefret edeceğim.'

mekakucity actors

karalamadefteri
ilginç bir seri ve farklı bi konusu var ve ilk bölümden olayları anlamak biraz zor. ayrıca her bölümde olaylar biraz daha ilginçleşiyor. bazı detayları kaçırırsanız, seri ilerledikçe bazı şeyleri anlamanız da haliyle zorlaşıyor. bu yüzden animeyi çok dikkatli izlemelisiniz :) ayrıca animasyonu da farklı, seri gerçekten hoşuma gitti.

konusu;
kendisini 2 sene boyunca odasına kapatmış bir hikineet olan kisaragi shintaro,bir yıl önce isimsiz bir kişiden aldığı gizemli bir maili açtıktan sonra ortaya çıkan siber kız ene'yle tanışana kadar hayatını normal bir şekilde sürdürüyordu.bir gün ene, shintaro'nun bilgisayarını bozar ve bu shintaro'nun 2 sene içinde ilk defa dışarıya çıkmasına neden olur. (alıntıdır.)

ano hana

karalamadefteri
2011 yılı yapımı 11 bölümlük hüzünlü bi animeydi.

konusu: jinta yadomi'nin liderleri olduğu 6 çok yakın çocukluk arkadaşı, gruptan biri olan meiko honma(menma)'nın ölmesiyle dağılır.
jinta, menma'yı ölmeden önce kırmış fakat özür dileyememiştir. 10 yıl sonrasında herkes farklı bir hayat sürerken, jinta yadomi de içine kapanık asosyal biri olmuştur.
menma bir gün fiziken büyümüş fakat çocuk gibi davranan haliyle jinta'nın karşısında belirir. menma'yı, jinta'dan başka kimse göremez.
jinta bunun yaşadığı stresli hayattan dolayı oluşan bir halüsinasyon olduğunu düşünür; fakat menma'nın jinta'dan bir dileği vardır.
eski çocukluk arkadaşlarını bir kez daha bir araya getirmek.

hoş bi seriydi, ending ve opening şarkılarını da sevdim ben ;))
0 /