confessions

rasenya

➤ - Moderatör

  1. toplam giri 694
  2. takipçi 0
  3. puan 5486

nico robin

rasenya
tayfanın arkeloğudur hana hana no mi(çiçek) meyvesini yemiştir. yeteneği sayesinde her türlü düzlemden bir vücut organını çiçek misali açtırabilir.
henüz 8 yaşındayken poneglyp leri okumayı öğrenmiş ve bir arkeolog olmuştur. ohara katliamından sonra hayatta kalan tek kişidir, bu nedenle hükümet başına 80 milyon beli ödül koymuştur.
çok farklı bir kişiliği ve bir duruma "karamsar(?)" yaklaşmak gibi bir huyu vardır. örn; balıkadam adasında hepsinin ölmesi durumunda deniz kızıla boyanır mıydı diye bir soru atmıştır ortaya^^

güncel kelle ödülü 130 milyon belidir

baraque worksteyken mr zero(sir crocodile)nun partneri miss all sunday olarak biliniyordu.
tayfaya 2 kez katılanlardan biridir(diğerleri nami ve usopp). water7 ve enies lobby arclarında tayfadan ayrılmıştı.

hodor

rasenya
game of thrones serisinde bran starkın yoldaşı, bacağı, kuvveti olan dev cüsseli sadık adam. gerçek adı farklı olmasına rağmen ağzından çıkan tek kelime hodor olduğu için bu kelimeyle çağırılır olmuştur.

bir bölümde bran hodorun zihnini kontrol ederek düşmanı alt etmiştir,

dmitri shostakovich

rasenya
20. yüzyılda yaşamış sovyet bestekar ve piyanist.
@1de gutsofgod sanın linkini vermiş olduğu waltz no 2 en ünlü eserlerindendir ve benim telefonumda da uzun zamandır yerini korumakta. yine leningrad ya da 7. senfonisi de telefonumda var ama onu waltz no 2 kadar dinlemiyorum.

barakamon

rasenya
hemen hemen her bölümüncen kendimce dersler çıkardığım, kahkahalarla güldüğüm, stresimi attığım,ara sıra hüzünlendiğim çok güzel bir animeydi.
zaman zaman, aklıma konusu aynı olmasa da usagi drop geldi.
naru çok sevimli bir afacan, onunla ilgili merak ettiğim ilk şey anne babası, anime bitti ancak onlara ne olduğunu öğrenemedik.bir kız olduğunu öğrenimce ne yalan söyleyeyim hem şaşırmış hem de sevinmiştim, çünkü kızların uslu çocuk olarak çizilmesine bazen çok gıcık olurum.
handa da ilk bölümden son bölüme kadar kendini geliştirmeye devam eden, edecek olan gerçekçi bir karakterdi. onun umursamaz tavrına ara sıra sinir olsam da onu her haliyle kabullenmeyi öğrendim.

yato

rasenya
gözlerinin rengini çok tatlı bulduğum eşofmanlı minik japon tanrısı, adına hiçbir tapınak bulunmadığından 5 yen karşılığında dilekleri yerine getirerek kendisi için bir tapınak inşa etmek istemektedir

eski felaket yeni teslimat tanrısı :) şimdiki halinin aksine geçmişte kötü dilekleri yerine getirip canlıları öldüren etrafına korku salan bir tanrıydı.

sekai ichi hatsukoi

rasenya
ön yargılarımı kırmak için izlediğim ve şaşırtıcı bir şekilde çok sevdiğim yaoi türü 2 sezonluk eğlenceli bir animedir. birkaç çiftin hikayesini anlatsa da esas oğlanlar ritsu ve masamune dir.
ritsu lisedeyken bir sempaisine aşık olmuş ancak sonra hayal kırıklığına uğramıştır, bu nedenle aşık olmayacağına dair yemin etmiştir. 10 yıl boyunca bu yeminini tutar ancak editör olarak başvurduğu şirkette "shoujo manga" editörü olması ve patronunun da eski bir tanıdık çıkmasıyla yemini tehlikeye girer^^

puzzmos

rasenya
türkçe online manga okuma sitesi.
sadece birkaç seriyi burdan okuduğum için genel bir yorum yapamayacağım ama namaikizakarinin ingilizcesini dahi bulamadığım pek çok bölümünü bu sitede-çeviriyi pek sevmesem de- bulup okuyabildim.bu nedenle bende olumlu bir izlenim bıraktı.

axsyv

rasenya
herhangi bir muhabbetimiz, başlıklarda denk gelmisligimiz olmamasına rağmen oldukça sevdiğim ve saydığım yazarlarimizdan kendileri. bunda açıklayıcı, dolu dolu, okunasi entryleriyle güzel üslubunun büyük bir etkisi var tabi^^
güzel entrylerinizi daha sık görmek dileğiyle^^

hataraku maou sama

rasenya
izleyeli çok oldu fazla hatırlamıyorum ancak izlerken çok keyif aldığımı ve güldüğümü hatırlıyorum. benim de favorim luciferdi, patlıcan rengi saçları, hali tavrı falan...
bir de bir bölüm kapadokyadan bahsediyordu, sanırım maounun dünyadayken azalan güçlerini yenilemek içindi, ve yazın kapadokyaya gittiğimde seri de aklıma gelmişti,

kanji

rasenya
çinceden japoncaya geçmiş yazı karakterleri, binlerce karakter vardır öyle ki bir gazeteyi okuyabilmek için bilmem kaç yüz tane kanji karakterini bilmek gerekiyormuş.

the gamer

rasenya
noblessein ardından okuduğum 2. webtoondur. mangafoxun popülerlik sıralamasında üstlerde yer alır.
iyidir hoştur ama şahsen sıkılmadığımı söylesem yalan olur. şimdilik 115 bölüm var ve çoğunda jee hanın seviye, eşya vs kasmasını, mp puanını nasıl artırırsa daha faydalı olacağını ve bununla ilgili başka şeyleri okuyoruz ve eğer benim gibi oyun dünyası içinde değilseniz sıkılabiliyorsunuz. ancak bunun dışında gayet okunasıdır.

paradise view

rasenya
japonyada tamamlanmış olsa da çevirileri devam etmekte olan yaoi-şimdilik 4 bölüm çevrildi ve henüz shounen ai tadında- manga, mangakası kojima lalakodur.
kikuchi ve tomohisa 10 yıl boyunca birlikteliklerini koruyan bir çifttir ancak tomohisa arkadaş sıfatıyla kikuchinin ailesini ziyarete gittiğinde ilişkilerinde çatırdamalar başlayacaktır.

tomo chan kikuchiye aşık ancak kikuchinin asıl hisleri hala tam anlamıyla gün yüzüne çıkmış değil. ailesini ziyaret ettikten sonra "acıdığım için mi onunlayım" düşünceleriyle doldu, muhtemelen bunun doğru olduğu kanısına vardı zira aslında homoseksüel değil-galiba 10 yıl boyunca hiç beraber olmamışlar- ve bu düşünceler nedeniyle tomo chanın kalbini kırıyor. eğer kikuchi bu tavırlarına devam ederse dilerim tomohisayla bir an önce ayrılırlar ki tomo chan kendisini gerçek bir aşık olarak görevilecek biriyle olsun, şimdilik bir numaralı aday doktor bey. yine de umarım kikuchi tomoya aşıktır.


doğrusu kikuchiye de tomo chana da ne desem bilemiyorum. manga çiftimizin baberlikleriyle başladı, bakalım ayrılıkla mı yoksa her şey tatlıya bağlanıp daha güzel günler vaadiyle mi sonlanacak?

edit: hiç spoiler ibaresi vermeden mutlu sonla bittiğini söyleyeyim. keşke daha fazla ekstra bölüm olsaydı, mangakanın verdiği epilog beni oldukça hüzünlendirdi, öyle ki ağlamadan edemedim

kikuchinin yaşlı halini görünce önce sevindim, aa ne güzel tonton tonton yanyana göreceğim onları diye-ne kadar da optimistim- ama bu hainlik yapılır mı yani lalako sensei? niye tomo chanın kendisini göreceğimize mezarını gördük ki?zaten hikaye dramatikti ne olurdu sanki bizi eğlendirecek bir epilog vermiş olsan? çok kötüsün sensei çok kötü


not:ilk entryde ilk bölümlerin shounen ai tadında olduğunu söylemiştim, devamı da öyleymiş en fazla soft yaoi diyebiliriz ki benim adıma hoş bir şey bu . :)

super lovers

rasenya
yaoi/shounen ai türündedir. arada sevmediğim şeyler çıksa da genel olarak oldukça sevdiğim bir seridir, türün severlerine tavsiye ederim^^

not: daha geniş bir vakitte detaylı bir entry girerim umuduyla entryi gönderiyorum.:)

yüzüklerin efendisi

rasenya
orta dünya üzerine okuduğum/izlediğim en iyi seri diyebilirim. j.r.r tolkien tarafından yazılan kitap ve sonrasında beyaz perdeye uyarlanan film serisidir.

not: en sevdiğim serilerdendir. kitaplarını kaç kere hatmettim filmlerini kaç bin kere izledim bilemiyorum, tek bildiğim bu seriyi çok sevdiğim.(teşekkürler tolkien)

dame na watashi ni koishite kudasai

rasenya
pek eğlenceli josei türü nakahara aya (bir diğer bilindik eseri için (bkz: lovely complex)) mangasıdır.

konusu: işsiz shibata michiko -harfi harfine- her şeyini ondan genç bir adam için masaya koymuştur. kendi isteklerinden mahrum bırakılma pahasına da olsa, sırf o mutlu olsun diye ona pahalı kıyafetler ve aksesuarlar almaktadır. harap olmuş bir halde, açlıktan ölmeden ve de genç aşkının ilgisini kaybetmeden acil bir yeni iş arayışına girmişken bir şeyin farkına varır: aslında bu gencin ona ilgisinin romantizmle uzaktan yakından alakası yoktur. kandırılmanın getirdiği depresyon ve bir seri başarısız iş görüşmesinin ardından michiko, bodoslama bir şekilde kurosawa ayumu'ya toslar; ki adı geçen şahıs michiko'nun nefretlik eski patronudur.
-alıntıdır-
maalesef bölümleri düzenli olarak yayımlanıp güncellenmiyor, o yüzden şimdilik 11 tane olan bölümünü okuyup güncele gelince takip etmek zor olabilir, bir de henüz romantizm adına büyük bir gelişme olduğunu da söyleyemem.
bunun dışında gayet eğlenceli, komik bir mangadır.ana karakterimiz shibata çok tatlı bence, hele de "et" dendi mi yelkenleri indirmesi, akan suların durması çok hoşuma gitti(malumunuz ben de bir etseverim).kurosawayı da sevdim yalnız kıza iki de bir aptal,saf,... demese daha iyi olacak(her ne kadar biraz öyle olsa da).en sevdiğim yan karakter de elbette akira (akira kurosawa olamadın belki ama sen gönlümün direktörüsün akira chan).

edit:bir de kurosawanın birkaç yerde "özel biri değilim,bir kafe sahibiyim sadece" demesi aklıma hemen kuroshitsujiyi getirmiştir, ah seba chan baksana şu işe,her yerde her cümlede seni görür oldum...
0 /