golden boy

suzuki san
1995 yapımı türü seinen olan 6 bölümlük eski bir anime. komedi türünde ve epeyce güldürüyor. great teacher onizuka ya benzerdir biraz. ana karakterler benzerdir daha doğrusu konuları değil.

ben animeyi beğendim. eski tip seinenlerden. eski tip seinen nedir peki? erkek karakter sapık ruhludur ancak gerektiği yerde sapıklık yaptığı kadını bile korur, kollar. bu koruma kollama ölümüne dayak yiyecek olsa bile büyük bir yüreklilikle 100 kişiye karşı tek kişi bile olur. hani sapık olmasa çok iyi çocuk diyebileyeceğimiz türden.

baş karekter kintaro dur. akla kintama geliyor evet, ben çok güldüm. her bölüm farklı bir konu işlenir. kintaro için hayatta yaşadığın her deneyim bir derstir. lakin bölümler bizim kintaro nun bir hatunun peşine takılıp iş bulması ile başlar ve bulduğu işlerde edindiği deneyimler konu alınır.

görüntüleri eski olduğu için çok güzel değil. yüksek kalitede izleyin derim. şarkılarını sevdim.

bu animede efsane bir tuvalet sahnesi vardır ki izleyenler için dillere destan. baştan tiksindirici gelse de insan sonradan alışıp gülme krizine giriyor. lakin hayattaki deneyimlerinden ders almayı amaçlayan karakterin bir türlü ders alamayıp tuvalette fantazi kurarken yakalanması çok komiktir.