hajime no ippo

ryukon
bu serinin en büyük hayranlarından biri olduğumu belirtmek isterim. gerçekten severek izleyeceğiniz ve nefesinizi kesecek bir seridir. seri hakkında düşüncelerimin tamamını yazmak istesem birkaç gün boyunca yazarım, diye düşünüyorum. o yüzden kısa keserek şiddetle tavsiye ediyor ve izleyin, izlettirin diyorum ve seri ile ilgili genel bilgilere geçiyorum.

Jyoji Morikawa tarafından çizilen, mangası 1989'dan beri haftalık olarak yayınlanan ve bu başlık açıldığı tarih itibariyle 1275. bölümü yayınlanmış olan shounen ve boks konulu seridir. Seri ilk kez 2000 yılında anime olarak yayınlanmış olup daha sonraki yıllarda birçok sezonu ve bölümü yayınlanmıştır.

konusu: makunouchi ippo bir balıkçı ailesinin oğludur. babasını küçük yaşta kaybetmiş ve annesi ile birlikte ufak bir balıkçı kulübesinde yaşamaya başlamıştır. ippo, okulda sürekli zorbalığa maruz kalan bir çocuktur. Ancak okulda maruz kaldığı tüm kötü durumlara karşı o hep annesine ve çevresine mutlu gibi görünmüştür. bir gün okul çıkışında, köprü altında sıkıştırılmış dayak yerken, takamura mamoru isimli bir boksör onu kurtarmış ve yaralarını tedavi etmek için spor salonuna götürmüştür. Takamura, ippo'nun çok üzgün ve moralinin bozuk olduğunu görünce, stres atması için kum torbasına yumruk atmasını istemiş ve ona nasıl yumruk atmasını gerektiğini göstermiştir. İppo, Takamura'nın dediğini yapmış ve kum torbasına sağlam bir yumruk atmıştır. İppo'nun attığı bu yumruk her şeyin başlangıcı olmuş ve artık ippo kendine bir yol bulmuştur.

izleme sırası

-hajime no ippo
-hajime no ippo new challenger
-hajime no ippo rising


otakuturk.net/foto


otakuturk.net/foto

opening 1


s a y
cok guzel, sikmadan devam eden ve izlerken gercekten kisa sureli kalp krizleri gecirten anime. ayni zamanda bol bol kahkaha da var.
neliel demis zaten ama takamura karakteri animenin kilit karakterlerinden biri. anime arayisinda olan varsa hic dusunmeden izlemeye baslasin.