inuyasha

greenmustang
2000 yapımı underrated shounen serisi. serideki olaylar iki başkarakterden biri olan kagome'nin dojodaki kilitli kuyudan aşağı düşmesi ve boyutlar arası bir yolculukla eski japon dönemine* gitmesiyle başlar. serinin diğer başkarakteri inuyasha ise tüm insanların korktuğu ve 'şeytan' diye adlandırdığı kötü ruhlu bir varlıktır. ne insandır ne şeytan, melez bir varlık olarak hayatını devam ettirir. kagome'yle * inu'nun eski arkadaşı ve sevgilisinin benzerliği bir çok olayın yeniden yaşanmasına neden olacaktır.

seri yapım yılı, karakterler ve diyaloglar açısından üst düzey bir yapım. konu olarak çok sıradan görülen yerlerde var ve kurgu basit denilebilir. bunlara rağmen inuyasha izlenmesi gereken güzel bir seridir, tavsiye ederim.

ayrıca sesshoumaru karakteri benim seriyi izlememdeki en büyük etkenlerden biridir. bu adamı bildikten sonra hiçbir abi benim gözümde bunu kadar etkili ve güçlü olamadı.
s a y
kendine bağlayan güzel bir anime. konu çok uzatılmamış ama öyle hemen de oldu bittiye getirilmemiş. inuyasha'yı anlayabilenler İngilizce dublajlı izlesin diye tavsiye ederim. çünkü one piece'den usopp'un seslendirmesini yapan seiyuu, inuyasha'ya oturmamış. ayrıca dublajı, orjinalden daha iyi olan ender animelerden. tabi karar yine de sizin :)

chibiotaku
konusunuda karakterlerine falan bayıldım yetmiş küsürlü bölümlere kadar izledim sonra çeviri durdu tekrar başladığında da çok sevgili çevirmen arkadaş ingilizce dublaja alt yazı şey ettirmiş (nefret ettim afedersin b.. gibi bir ses duygu sıfır herifin sırtına ok saplanmış ama kütüphaneci kadına kitap sorar gibi konuşuyo ufff gene sinirlendim yaaa) bir bölüme bile katlanamadım bıraktım ama bi bakmam lazım sonraki bölümlerde normale dönüyorsa izlemeye devam ederim