juubee ninpuuchou ryuuhougyoku hen

ryukon
1993 yapımı olup, ülkemizde, uzun süredir anime izleyen çoğu kişi tarafından bile bilinmemesine rağmen gerçekten güzel ve çizimden çok konu ile işlenişe önem veren herkesin sıkılmadan bir çırpıda bitireceği bir seridir.

konusu: Jubei Kibagami kiralık bir ninja olarak çalışan ve herkes tarafından bilinen güçlü bir kılıç ustasıdır. Kendi halinde yolunda ilerlerken, kendini bir savaşın ortasında bulur. Savaşanlar Hiruko klanı ve Kimon Shu klanlarının ninjalarıdır. Savaş sırasında iki ninja klanının da hedefinin, hayatı boyunca köyünden dışarı hiç çıkmamış olan shigure isimli bir kadın olduğunu öğrenir. Jubei, Bu savaşa karışmak istemese de Kendini korumak için savaşmak zorunda kalır. Savaş sonunda diğer ninjalar hayatlarını kaybeder ve shigure gibi jubei'de iki klan tarafından hedef haline gelir. Jubei, bir yandan kendini ve shigure'yi korurken bir yandan da bu iki klanın neden bu kadını hedeflediklerini öğrenmeye çalışacaktır.


otakuturk.net/foto

tanıtım videosuopening 1

otaku dag kecisi
juubee ninpuuchou da diyebiliriz yoshiaki kawajiri imzası taşır. 1993 senesinin yapımı olan bu anime harika bir animedir bana sorarsanız yani izlemenizi tavsiye ederim.
1993'te yubari uluslararası fantastik film festivali 'nde citizen's ödülü'nü kazanmıştır.
kimi zamanlar beni gülmekten öldüren kimi zaman da dövüş koreografisi ile yumruklarımı sıktıran animedir, tam bir klasik yani.bunu duyunca bir hoş oluyorum anlatamam