kamikaze kaitou jeanne

hermioneg
"16 yaşında bir lise öğrencisi olan marron, aslında jeanne d'arc'ın reenkarnasyonudur. koruyucu meleği finn'in yardımıyla kaitou jeanne'e dönüşerek karanlık güçlere karşı savaşır. sanat eserlerinin içine gizlenerek insanların ruhlarını elegeçiren ve onları etki altına alan yaratıkları mühürleyerek yok eder. ancak yaratıkları mühürlerken sanat eserleri de yok olur. jeanne'i, sanat eseri hırsızı sanan polis ve polis şefinin kızı olan en yakın arkadaşı miyako'yla başı derde girer. bir yandan polisten kaçarken bir yandan da ortaya çıkan yeni bir "hırsız" olan sinbad'la yarışmak zorunda kalır. sinbad da yaratıkların peşindedir ama amacı ve kimin adına çalıştığı belli değildir.
marron, zamanla yan dairesine taşınan ve okul arkadaşı olan chiaki adlı gizemli çocuğa aşık olur. başlarda sadece bilgi edinmek için marron'la yakınlık kuran chiaki'nin duyguları da zamanla değişecektir." konusu bu şekilde genel olarak. konu alıntıdır.

ilk olarak ben de çocukken izlemiştim anime nedir bilmeden. yıllar sonra bir arkadaşımın tavsiyesiyle seriyle tekrar karşılaşınca izledim ve gerçekten akıcı bir hikayeye sahip. ikinci sezonda biraz daha ilginç hal alıyor, iki sezonu beraber verdikleri için 44 bölüm sanırım; 1-27 bölüm 1. sezon, 28-44 arası 2.sezon. maron bana hep usagi'yi hatırlatmıştı izlerken sürekli sailor moon geliyor insanın aklına.
ashthemagnificent
küçükken izleyip lisede üzerinden geçtiğim bir diğer anime. izleyince bütün bölümleri tvde vermediklerini sansür uyguladıklarını düşünmüştüm reenkarnasyon fln alışık olmadığımız hareketler bunlar