manga tr'nin yaoi serileri kaldırması ile birlikte çıkan okuyucu isyanı

ryukon
bildiğiniz gibi ki çoğunuzun bildiğini düşünüyorum. manga tr, geçtiğimiz günlerde yaoi ve yuri içerikleri kaldırdı. konuya vakıf olmayanlar için şunu bırakayım.


otakuturk.net/foto

bu durum üzerine okuyucular ayaklandı ve bundan 5-6 yıl önce yaşanan gerekli şeyler olayından sonra çıkan ve muhtemelen en büyük okuyucu isyanı ortaya çıktı.


otakuturk.net/foto

otakuturk.net/foto

otakuturk.net/foto

bunlar daha uzar gider ama ben şimdilik kısa kesiyorum.

neyse yıllardır böyle bir isyan ne gördüm ne de duydum. ayrıca fansubların haline bir kez daha üzüldüm. ülkede manga yayını tamamen durdurulacak deseler eminim ki bu kadar isyan çıkmazdı ama konu yaoi olunca "abooow nasıl olur?". hiç olur mu? bazı okuyuculara imkan versen adminleri çeker vururlardı. öyle isyan çıktı iyi mi? işin üzücü tarafı ise okuyucuların çoğunun şu soruyu sorması "biz şimdi yaoi serileri nereden okuyacağız?". "fansubların kendi sitelerinden" diye cevap veriyorsun. "fansubların sitesi mi var?" diyorlar. maalesef elimizden, "vay anasını be!" demekten başka bir şey gelmiyor. tarafsız birisi olarak olaya objektif bir pencereden bakacak olursam. bence site yetkilileri doğru bir karar verdi. neyse bu konunun üstünden haftalar geçti ama değinmeden edemedim. şimdi bize yine homofobik diyecekler ama napalım. maalesef doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar. son olarak şuraya da bir link koyayım da neden bu kadar büyük bir isyan çıktığını net olarak görebilin.

==> bu nasıl bir anket