nanatsu no taizai

ryukon
seri başlangıçtan itibaren sizi kendisine çekiyor ve özellikle ana karakterlerin bir bir ortaya çıkmasıyla da sizi kendine daha fazla bağlıyor. yeri geldiğinde nefesinizi tutarak izleyeceğiniz dövüşler, yeri geldiğinde de sizi şaşırtacak gelişmelerle karşılaşacağınız bir seri... hele seride escanor gibi bir karakter var ki, sırf onun için bile izlenir... şiddetle tavsiye ediyor, izleyin, izlettirin diyorum...

-------------------------

Nakaba Suzuki tarafından çizilen, mangası 2012 yılından beri haftalık olarak yayınlanan ve animesinin ilk sezonu ise 2014 yılında yayınlanmış olan shounen seridir.

konusu: insanların ve insan olmayan varlıkların bir arada yaşadığı zamanlarda, büyü güç demekti. İşe böyle bir çağda, ülkelerin büyü gücü yüksek olan insanlardan oluşturduğu kutsal şovalyeleri vardı. Liones krallığı bu kutsal şovalyeler tarafından korunmaktaydı. Ancak bu şovalyelerin içerisinde bazı kişiler vardı ki, onlar kutsal şovalyeler içerisinde bile diğerlerinden daha fazla öne çıkmıştı. onlara yedi ölümcül günah deniliyordu ve onlar krallıktaki en güçlü 7 kutsal şovalyeydi.

Bir gün kutsal şovalyelerin lideri ve kralın yardımcısı olan baş kutsal şovalye zaratras odasında ölü bulunur ve yaşanan bu olaydan yedi ölümcül günah sorumlu tutularak hain ilan edilirler. Yaşan bu olay sonrasında yedi ölümcül günah ve kutsal şovalyeler arasında büyük bir savaş çıkar. Savaşın ardından yedi ölümcül günah ortadan kaybolmuş arkalarında ise koca bir enkaz bırakmışlardır.

Yaşanan bu büyük savaşın ardından 10 yıl geçmiştir. Geçen 10 yılın ardından kral hastalanmış ve bu durumu fırsat bilen kutsal şovalyeler ülkenin yönetimini ele geçirerek halka zulüm etmektedirler. bu şartlar altında kutsal şovalyelerin elinden kurtularak saraydan kaçan prenses Elizabeth, kralı ve ülkeyi kurtarmak için yedi ölümcül günahı aramaya başlar.

izleme sırası
-nanatsu no taizai
-nanatsu no taizai imashime no fukkatsu
-nanatsu no taizai kamigami no gekirin


otakuturk.net/foto

opening 1