natsume yuujinchou

ryukon
izlerken yer yer güldüren, yer yer düşündüren, bazen de boğazınızın düğümlenemesine sebep olan hatta ağlatan seridir. izlerken yaşayacağınız değişik duyguların yanı sıra, bazı sahnelerin sonunda kendinizi düşüncelere dalıp gitmiş ve animeyi unutmuş bir halde bulup, bölümü en baştan izleyceğiniz zamanlar dahi olacaktır. kısaca harika bir seridir.

Yuki Midorikawa tarafından çizilen serinin mangası ilk kez 2005 yılında yayınlanmış olup günümüzde hala devam etmektedir. Serinin animesi 2007-2017 yılları arasında 6 sezon + specialler ile birlikte 80+ bölüm olarak yayınlanmıştır.

konusu: çocukluktan beri ruhları görme yeteneği olan natsume takashi, insanların onun dikkat çekmeye çalıştığını, bu yüzden de kafasından saçma hikayeler uydurduğunu söyledikleri ve ona inanmadıkları için, bu gerçeği uzun zamandır sır olarak saklamaktadır. gördüğü ruhlarla da arası pek iyi olmayan natsume, Zamanla ruhlarla yaşadığı sorunlar nedeniyle, insanların ondan yavaş yavaş uzaklaşmasına ve sonunda çoğu kişi tarafından dışlanmasına neden olmuştur.

Günün birinde natsume'ye vefat eden büyükannesi reiko'dan garip bir kitap miras kalır. kitap, büyükannesinin ruhlarla yapmış olduğu anlaşmalar sonucu, kaybeden ruhları isimleriyle doludur ve artık natsume'ye aittir. Ancak defterin sahibi olmasıyla beraber, ruhlar tarafından daha fazla rahatsız edilmeye ve eskiden gördüklerinden çok çok daha güçlü ruhlarla karşılaşmaya başlamıştır. Başlangıçta bu durum onu çok korkutsa da Yaşanan bir takım olaylar sonucu, bu ruhların, özgür olmak için onun peşinde olduklarını öğrenir. artık natsume'nin yeni bir amacı vardır. bu ruhların hepsini serbest bırakacaktır. fakat birbiri ardına ortaya çıkan varlıkların hepsi ona karşı dost canlısı değildir. Kimisi defteri ele geçirerek ruhları kontrol etmek istemekte ve birçoğu da intikam peşindedir. Ancak tüm bunlara rağmen natsume, yardım etmeye ve rüm ruhları özgür bırakmaya kararlıdır.

natsume yuujinchou
otakuturk.net/foto

tanıtım videosuopening 1

bu başlıktaki tüm girileri gör