no guns life

ryukon
2019 yılının son çeyreğinde yayınlanan güzel ve sevilen bir seridir. güzel başlayıp ağır ağır ilerlemiş fakat finali açık sonla bitmiştir. ancak serinin açık sonla bitmesiyle birlikte 2. sezon duyurusu da gelmiş ve böylece yapımcılar tekrar gönlümüzü kazanmıştır. konusu bakımından birazcık ghost in the shell'i andırdığı söylenebilir. güzel bir hikaye, orjinal karakterler, birçok bilinmez ve gizemin oluşu ve tüm bunlara ek olarak serinin seinen türünde olması, serinin artı yönlerinden bazıları olarak gösterilebilir. ancak aksiyon sahnelerinin az ve kısa olmasının beni üzdüğünü de belirtmek isterim. sanki aksiyon sahneleri biraz daha uzun olsa seri bambaşka yerlere gelecek ve bizleri daha fazla kendine bağlayacak gibi hissediyorum. yine de her şeye rağmen, seriyi beğendim. ancak ilk sezonun seriye giriş ve bazı konulara açıklık getirmek niyetiyle yapıldığını ve asıl aksiyonun 2. sezonda olacağını düşünüyorum. yani güzel bir seri ama benim seriden beklentim bundan çok daha fazlası diyebiliriz. bu yüzden izleyin derim.

konusu: teknolojin bir hayli ilerlediği bir zamanda, cyborg bedenler ve yapay organlar kullanılmaya başlanmış ve bunların kullanım oranları da bir hayli artmıştır. cyborg beden veya yapay organ kullanan bu insanlara ise extendeed denilmektedir. inui juuzou, extendeedlerin çıkardığı sorunları çözen ve suç işleyen extendeedleri yakalayan bir dedektif olarak çalışmaktadır. kendisi de bir extendeed olan juuzou, kafası kocaman bir silah olan cyborg bir bedene sahiptir. Ancak geçmişe dair hiçbir anısı yoktur ve bedenini bu hale getirenin kim olduğunu da bilmemektedir.

Bir gün bir çocuk kaçıran ve güvenlik güçleri tarafından kovalanan bir extendeed, juuzou'nun ofisine gelerek, ondan fazla soru sormamasını ve bu çocuğu korumasını ister. Bu teklifi kabul eden juuzou, kendini bir anda hiç beklemediği bir savaşın ortasında bulur ve macera başlar. Juuzou için çocuğu güvende tutmak pek kolay olmayacaktır.


otakuturk.net/foto

tanıtım videosu:


opening 1