relife

cakiphan
super short comics denen türden renkli sayfaları olan bir manga (başka bir şeyde olabilir ama benim derdim o değil ha birde bu sene içinde animesi de çıkacakmış)
okuması benim için vicdan azabı gibi olan seri okudukça bunalıma giriyorum
venuslight
sulu boyamsı çizimleriyle başta okumakta zorlandığım ama sonradan da gülmekten dolayı okumakta zorlandığım mangadır yakında animesi çıkacaktır. hishiro nun topluma kazandırılması yerlerinde , gülmeye çalışması, toplum içindeki tepkileri özellikle insan ilişkilerine dair herşeyi gugıl a aratması (okul merdiveninden düşen iki kişi bulunca ne yapılmalı.. google arat) çok komiktir yerlere yatırır.
alovesinceforgotten
romantik/okul/slice of life türlerinde --şimdilik-- 13 bölümlük bir anime.
güzelce konuyu özetleyeyim: anime hayata tutunmayı becerememiş kaizaki arata isimli kişiyi konu alıyor. kaizaki-kun 27 yaşında, işsiz, parasız, dışarıdan bakılınca başarısız bir birey olduğu söylenebilir...
neyse, kaizaki'ye bir projeye denek olarak katılması teklif ediliyor. deneyde kaizaki'yi lise öğrencisine dönüştürüp davranışlarını gözlemleyecekler.
animenin çizimleri hoş. konusu bence gayet orjinal (27 yaşındaki birinin lisede debelenmesini izlemek çok eğlenceliydi kesinlikle :d ), ilerleyişi de akıcı, insanı sıkmıyor. olaylar ardı ardına sıralanırken bir tür sürükleyicilik oluşuyor denebilir, özellikle sonlara doğru bölümleri arka arkaya heyecanla izledim. karakterler bana pek orjinal gelmedi ama derinliksiz/sığ da değiller, 13 bölümde pek içselleştiremedim karakterlerini ben ama daha uzun olsa belki bağlanırdım.
animenin müzikleri özellikle dikkat çekici değil, daha iyi olabilirdi.
finalini belli bir sona bağlamamışlar, yeni sezonu hakkında da bir bilgim yok. bu bir eksi olabilir belki başlamak isteyenler için. ama yine de konuyu sakız gibi sündürmemişler, 13 bölüm gayet dolu dolu geçti.
kısacası, eğlenceli ve izlenebilir bir anime.