shootfighter tekken

ryukon
ülkemizdeki anime-manga severlerin en az %90'ının bilmediği serilerden birisidir. dövüş sanatları konulu bir seri olmakla birlikte izlerken gaza gelme garantilidir.

Tetsuya Saruwatari tarafından çizilen serinin mangası 1994 yılında yayınlanmaya başlamış olup hala devam etmektedir. serinin animesi ise 2002 yılında her bölümü 47-48dk civarı olarak yayınlanan 3 ova bölümünden ibarettir.

konusu: yıllar önce illegal bir yeraltı dövüş arenasında, dünyanın en iyi güreşcisi iron kiba ve Nanshin Shadow stili dövüş sanatları ustası seiko miyazawa (oton) arasında bir müsabaka gerçekleşmiş ve müsabaka sonunda oton kazanmıştır. Aradan geçen yılların ardından birgün kiba geri döner ve oton'a rövanş için meydan okur. Ancak, oton artık dövüşmeyi bırakmıştır. Bu yüzden Nanshin Shadow dövüş stilini yeniden dünyaya tanıtma sırası oğlu Kiichi Miyazawa'dadır. Ancak kiichi, kiba ile dövüşmeden evvel kendini geliştirmek için, ölümcül derecede zor antrenmanlar yapmak ve birbirinden güçlü birçok dövüş sanatı ustasına karşı kazanmak zorundadır.


otakuturk.net/foto