tekzip

saprofit89
Yazılı yayımlarda (gazete, dergi, çizgiroman, kitap) yayımlandıktan sonra eğer bir hata, yanlış haber veya içeriğine ekleme gereği duyulduğunda, daha sonraki bir sayı ya da baskıda bir tekzip köşesi ya da dipnot şeklinde düzeltilmiş şeklinin yazılmasıdır.

sözlüğümüz için şöyle bir şey yapmayı düşündüm, uygun bulursanız siz de yapabilirsiniz ottalar. girdiğimiz entry düzeltilmişse ya da ekleme yapıldıysa 1 altından ebkz ile duyurmayı planlıyorum şu an yarım bıraktığım bir sürü düzeltilmeyi bekleyen entry var düzeltme bittiğinde tekrar göz atmak isteyen olursa 2 paylaşacağım... ^_^
tekzip: 1(bu başlık) ve 2(buradan), animemeraklisiblogcu ottanın önerisi üzerine (bkz:tekzip edilmiş entry'ler) başlığı altında duyurulacaktır.
4
animemeraklisiblogcu animemeraklisiblogcu
benim de şöyle bir önerim var: direkt bu başlık altında paylaşmak yerine tekzibi yapılmış entry'ler gibi bir ada sahip ayrı bir başlık açılsın ve bu başlıkta paylaşılan entry'lerde verilen ebkz'lerin yanı sıra tekzibin yapılma sebebi de kısa ve öz olarak anlatılsın.

not: hyperlink'leri sürekli yanlış kodladığım için yorumu silip silip yeniden yazdım, çok fazla bildirim geldiyse affola.
saprofit89 saprofit89
önemli değil otta, gelen bildirim olsun... ;)
literatürde "tekzip etmek" olarak geçer, "tekzip edilmiş entry'ler" diye açılabilir, uygundur...
animemeraklisiblogcu animemeraklisiblogcu
Tamam o halde, Ryu-sama'dan onay alır almaz birimiz o başlığı açarız.
saprofit89 saprofit89
başlık açmak için onay almana gerek yok otta, sözlük kurallarına uyduğu sürece istediğin başlığı açabilirsin... ^_^
bu başlıktaki tüm girileri gör